Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz Ijk #41089 üzenetére

    hogyhogy? nem jott be? amugy en mar tobbszor mondtam, sztem a legertelmetlenebb fix latoszog :D emberekre nagyon ritkan jo, persze nem is ezert vesszuk, ok. altalanosnak tul szeles, nagylatonak nem eleg szeles. en fotoztam 20 1.4 arttal jo par honapig, dekoron kivul semmire nem idealis ez az obi. ha nagylatozni akarok helyhiany, tomeg, uszaly, perspektiva, eloter stb. barmi miatt amikor nagylatot elovenned, akkor sose lesz eleg. plusz ez az a tartomany ahol ugye vagy nincs helyed, es nem tudsz hatrebb menni, tehat zoomolni akarsz...vagy ha az eloterbe be akarsz rakni egy viragot, kovet akkor nem kapod meg azt amit varsz, mert tul nagy a gyutav..
    ellenben a 24mm-t imadtam. hianyzik is. 50/55mm-rel parban nagyon adta. csak kozel van a 35mm-hez, overkill kicsit. es persze ha sokat fotozol embereket a 35mm univerzalisabb, de sokkal erdekesebb kompokat csinaltam a 24mm obival ugy erzem, tobb lehetoseg volt benne. mai napig ha felrakom a 24mm tiltet vagy analog gepen a 24 2.8d-t felrakom valahogy minden klappol, jo a latoszog.. :U :DDD
    persze idealis vilagban lenne 24, 35, 50, 85, 135 fixem is :DDD

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Új hozzászólás Aktív témák