Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz dabgergo #26873 üzenetére

    A Z-obik igen, de a vázat aránylag jó áron is ki lehet fogni. Egy bő hónapja 1749 EUR-ért vettem a bécsi Saturnban Z6 + 24-70 kitet; az FTZ 159 GBP volt szállítással (biztos ki lehet fogni olcsóbban is, de nem akartam tovább várni vele, két hét múlva indulok). Ha az obit 500-nak számolom (ekörül van a német használt, itthon még túl kevés van), akkor 1250-ért, tehát az A7m2-nél kicsivel drágábban (akkor még 1000 volt) vettem egy nála nagyobb, az A7m3-nál (akkor még 1900 volt) kicsit kisebb tudású gépet, ez szerintem nem olyan rossz. Nemrég valaki az index aprón 500-ért hirdette magyar garis Z6 + FTZ szettjét, szerintem egész jó ár volt érte.

    FTZ-vel pedig olcsón van sok jó obi, ezt rohadtul irigyeltem a tükrösöktől amíg A7-em volt (illetve jó és olcsó obim volt A7-re is, csak akkor AF nem volt). Ma érkezett meg a Tamron 17-35 f2.8-4, 459 EUR volt szállítással Bécsből; ma lett 50 f1.8G használt 42k-ért; 70-300G VR a hétvégén lett, szintén használt, 70k. (Lassan már azon gondolkozok, hogy a 24-70 helyett is egy FX 24-120-ast viszek, és akkor az FTZ-t már le se kell csavarni a vázról... :DDD ) Egyedül az 50-esnél lassabb kicsit az AF, de még az is gyorsabb, mint a Sony FE 50 f1.8-asa. A 70-300 nem egy élesség-bajnok, 250 felett már f8-f11 is csak szódával megy el, de az A7-re négyszereséért kaptam volna csak bármi vele is működő AF-es telezoomot - abból az árból itt konkrétan egy egész szettet összeraktam.

    A Sonynak viszont ott van a Tamron f2.8-as zoom sora (17-28 és 28-75 mindkettő nagyon jó optikailag és mellé kompakt és könnyű), amik Z-re még nem jelentek meg; és ár-értékben a 85 f1.8 és a 28 f2 is kiváló, közéjük a kicsit drágább, de pengeéles 55 f1.8 - és egy pöpec sorod van.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák