Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Celtis

    veterán

    válasz Celtis #68408 üzenetére

    Effect of “On start/stop” or “Always” settings

    These settings allow Kodi to change its output refresh rate to match the frame rate of the video; it also allows Kodi to switch the resolution upwards (if there is a more that exactly matches the dimensions of the video). So, if the GUI is running at 1080p, the setting allows Kodi to change resolution up to 4K (2160p) when playing a 4K video.

  • Vhiktor

    veterán

    válasz Celtis #68408 üzenetére

    A whitelistes kép amit bettem egyértelműen leírja, hogy az vált felbontást (illetve frekvencíát is) a videó tartalmának megfelelően.

    [link]

    A whitelistes megoldás nem csak felfele vált hanem lefele is bárhonnan bárhova, illetve pontosan meg lehet adni neki, mire képes a megjelenítő nem lesz félre tippelés, így szertintem ez a legjobb és legbiztosabb megoldás (a refresh rate-s az általad idézett leírás szerint csak felfelé vált, bár a legtöbb felhasználónak ez is elég).

    Egyébként meg a hivatalos leírás nem említi meg, hogy az adjust display refersh rate foglalkozna a felbontással:


    [link]

    Ettől függetlenül lehet működik.

    Ha nagy ritkán kodit használok, akkor én mindig a whitelist-es megoldást alkalmazom.

    @Joshi:
    Igen, csak valaki feljebb kérdzete, hogy lehet.
    Illetve én azt tapasztalom, hogy lejátszótól függően általában a tv saját algoriutmusa jobb eredményt ad felskálázás terén, főleg, ha Sony tv-ről van szó.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi tesztelés: youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A█Jeti Specbos 2501 hires 2nm

Új hozzászólás Aktív témák