Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szesz

    tag

    Hali!

    Mar az NV8 topikban irtam rola, de ide is beirnam sata vinyos szivasomat, hatha valaki tud segiteni. Idezem sajat magam, mert nem szeretnem ujra leirni a tortenteket. (Akit az egesz szivas erdekel ''Abit NV8 tapasztalatok #435-os hozzaszolas'')

    ''A szivasom targya most a sata2 vinyo....
    Mikor megvettem a gepet szepen felismerte az alaplap a vinyot, a vindoz kb 10x-re ment fel, de ez betudhato a memoriagondoknak. Allandoan belafagyott valahol az install, majd utanna a mukodo vindoz is fagyott, de teljesen rendszertelenul.
    ...
    Na es itt kezdodott a sata2 kalvaria...
    Az addig jol mukodo vinyo egyszer csak behulyult. Kezdodott azzal, hogy ujra install kozben megin megfagyott a vindoz, kek halallal, vagy csak egyszeruen csontra fagyott. Az erdekes az volt, hogy volt hogy 2x csinalta vegig az installt, ugy hogy nem kellett semmit sem allitanom kozben, megis elindult a full vindoz install magatol...
    3x-i nekifutasra az install elejen a particionalaskor egyszer csak hirtelen az addigi 15G-s C particio lett a D jelu es particionalatlan, es a 65Gs D jelu pedig a C particio. Egyszeruen a vindoz install ugy gondolta igy neki jobb. Mondom rohadj meg, oke, proba keppen menjen igy fel a vindoz, meglatjuk.
    A vindoz fel is ment fagyi nelkul (!!) felraktam minden drivert stb, majd jott a nyomtatos szivas ujra (Allandoan az volt a baja, hogy nem latja az USB001 nyomtato portot). Kivetelesen azt is sikerult megoldanom (nem tudom hogy), de a tesztoldal nyomtatasa kozben megfagyott a gep. Oke, mar nem is csodalkoztam, reboot. Es itt jott a hidegzuhany, aszondja ez a szemet allat, hogy no system dist partition. Mi van??? Beszarok gondoltam, most ujra mehet fel a vindoz, mert ez a f*** visszacserelte a particiokat es most a c-rol akar bootolni, amin nincs semmi. Szal reboot, meg minden, de egyszer csak azt mondja a bios, hogy nyema sata2 vinyo, nem latja. Itt tartok....
    Mar atraktam masik vezerlore, meg minden, de nem latja igy sem. Cegnel egy Intel alaplap siman latja a vinyot, havernal egy Asus K8V delux (asszem) meg ugy latja csak ha visszajumperoltam 1.5GPS-re, gondolom ez a sata1 mod. Oke kicsit letorten, de azert pozitivan haza a vinyoval, mondnom majd otthon en is jumperolok, anyamnak sata1-kent is jo lesz. Gondolm kitalaltatok, hogy nagy szart latja igy is a vinyot. Jumperrel sem hajlando felismerni az NV8.
    Ilyenkor mi van??''

    Meg annyi adalek, hogy havarom Samsung sata2 vinyojat sem latja a gep, hiaba rakom at masik csatlakozora.
    Meghalt volna a sata vezerlo az alaplapon egy vindoz installtol?

    Udv,
    Sz

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

  • szesz

    tag

    válasz szesz #1652 üzenetére

    Hi!

    Kozben megoldotott a problema, a tap kikapcs-bekapcs megoldotta.
    Ezt valaki magyarazza mar el, mi koze hozza, hogy az alaplap (BIOS) latja vagy nem latja a sata vinyot.

    Udv,

    Csak szép sorban, mint az aknamezőn

Új hozzászólás Aktív témák