Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Hi all!

    Új gép vásárlását tervezem, a kinézett processzor egy i5 2500K, amit lájtosan húzni is szeretnék (4 GHz fölé). Viszont egy pár dolog nem tiszta, segítséget kérnék, illetve kérdeznék ha lehet (próbáltam visszaolvasni pár tucat hozzászólást, illetve a keresőt is használtam, de ami érdekelt azt nem találtam).

    1. Milyen alaplapi chipsetet? Jól értem, H67-ben semmilyen tuning nincs (szorzót se lehet állítani)? P67-ben is csak a szorzóval lehet játszani? Z68-ban tényleg rosszabbul megy a tuning mint a P67-es lapokban?
    2. Kétféle memóriakitet néztem ki, az egyik 1333-as, de CL7-es, a másik 1600-as, viszont csak CL9-es (utóbbi Kingston, 1.65V feszültség-igénnyel). Melyiket célszerű megvenni? Érdemes - esetleg másmilyen - 1600-as ramokat venni (ha tuningolok), vagy elég az 1333-as is?
    3. Nincs véletlenül valahol egy összefoglaló leírás/táblázat (magyar nyelven), a tuninghoz, a BIOS beállítások kapcsán?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák