Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghandi

    aktív tag

    Igencsak meglepödtem a héten.
    Még 2éve vettem egy 82centis Samsung HD Ready LCD TV-t.Akkor igazában nem is volt lényeg a Full HD nekem,hisz egy mezei DVD lejátszüó volt csak rákötve.Aztán idövel fejlödtem kicsit,egy HTPC-t kötöttem rá D-Sub kábellel.Mivel ez egy csak egy HD Ready TV igy nem lepödtem meg azon sem hogy PCnél a max felbontás 1024x768 volt,az 1360x768-as felbontás is max az aztalnál meg csak 2D-s programoknál müködött,de játékoknál nem,akkor rögtön jött a"nem támogatott felbontás" üzenet és a fekete képernyö :(
    Nemrég bővitettem a HTPC-n és belekerült egy HDMI csatlakozóval rendelkező GTS 250.Rögtön meg is örültem neki,hisz ha HDMI kábellal kötöm össze a PC-vel akkor rögtön egyben lesz hang is a TVn,na meg nem kell a forrásválasztó gombot 4szer megnyomni,elég csak a HDMI gombot egyszer megnyomni a távirányítón.
    Össze kötés és elindítás után furcsán néztem hogy a kép széle nem látszódik rendesen,az ikonok képernyön kivül vannak :( Hát akkor képernyő felbontás állitás és ekkor jött a meglepetés hogy 1280x720-as felbontással ment a rendszer és ezt még lehet is feljebb nyomni.Kiprobáltam szépen felfelényomva a felbontást,még mindig birja,még mindig,na mostmár nem lehet többre állitani,de megvolt a Full HD! 1920x1080!!! Persze most is lelógtak az ikonok,de az Nvidia progiban lehetett ezt orvosolni,igy csak 1824x1026-os felbontással békültem ki :)
    A PIP menüjében is lett egyel több lehetöség,mostmár HDMI eszköz csatlakoztatásánál lehet állitani a PIP méretét is :)

    Lényeg a lényeg,nem gondoltam volna hogy két éves akkoriban 120ezer forintos HD Ready LCD TV tudja a Full HD felbontást is :) Juhéééé! :)

    Ne kérdezzétek a pontos tipusát a TVnek,nem látom a hátán a matricát mert rajta van egy PC :D A logoutomban látszik az egész

    [ Szerkesztve ]

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz vlevi #7795 üzenetére

    Jó csak az volt a furcsa hogy D-Sub azaz VGA csatin max 1024x768-as felbontást lehetett normálisan használni :(
    Én már le is mondtam arról hogy ennél többet használjak,akkor volt csak ckci amikor egy-egy játék alapból 1280x1024-es felbontásban indult.Akkor mindig elövettem a VGA kábel hoszabbítót és köthettem rá a rendes PC monitort hogy visszabb tudjam állitani a felbontást :(
    Na ennek végre vége! :)

    [ Szerkesztve ]

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz BBéci #7799 üzenetére

    Én is a csuszkákkal állitottam be de azután átállitotta a felbontást 1824x1026-ra.Bármikor vissza tudom állitani 1920x1080ra,de akkor lelógnak a széléröl a dolgok :(

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Új hozzászólás Aktív témák