Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kislaki92

    senior tag

    válasz Antonius1978 #21560 üzenetére

    miseryből álltam tegnap neki...pl..a fejlesztő kép sincs meg...a 3d-s...ui mappában kb 10 file van...szóval abszolút nem ugyan olyan

    ha lelősz egy embert a seregből szemétláda vagy, ha egy sötét bőrűt lősz le a Közel-Keletről,hőssé válsz, sikolyok melyet országod okoz,füledig sosem érnek el...

  • Dhampir

    félisten

    válasz Antonius1978 #21560 üzenetére

    nos, epp ez az amit mar unok, csak a ruszkik/ukranok meg az amcsik.Mindig minden csak korulottuk forog, erre van kihegyezve minden jatek, minden a lofasz csak Amerikabol szarmazhat, meg a zombiva valtoztato virus is.

    Ezek a nemzetek jelentős számban és fajsúllyal hozzáadták gondolkodóikat a világ kiválóságaihoz. Tudományos-fantasztikus művek sokasága született meg termékeny talajon, mert országaikban virágozni kezdett a tudomány és a gondolkodás, az emberi fantázia is szabad szárnyakra kapott.

    Amennyiben igényesebb regényekre vágyódsz, akkor például amerikai részről a realista irodalomból jó szívvel ajánlani tudom John Steinbeck: Érik a gyümölcs című művét. Az amerikai fantasztikus írók közül Philip K. Dicket, Ray Bradburyt és sorolhatnám még tovább.

    Az orosz fantasztikus könyvtermésből csak egy példát hozok fel: Vlagyimir Afanaszjevics Obrucsev: Utazás Plutóniába című alkotását.

    Valószínűleg nem ismerném a Stalkert, ha a Sztrugackij fivérek révén nem találtam volna rá, pedig még nem olvastam el a könyvüket, csak felületes ismerettel rendelkezem róla. Még ha a játék egészében véve másról is szól, de mégiscsak átkerültek belőle dolgok az eredeti történetből (a Zóna, csavardobálás, képződmények). A Tarkovszkij rendezte Stalker című film nagy kedvencemmé vált (Sztrugackijék írták a filmes változatot is).

    Csernobillel összekötni és imigyen játékot faragni belőle fura dolog, de a játékos kedvű emberek elfogadták és legalább világszerte emlékeztet az emberi felelősségre, az atomkatasztrófára és következményeire.

    Nem tudom mennyire ismeritek a magyar sci-fi es fantasy irokat (mivel tobbnyire angol alnev alatt irnak), de annyira otletes es elmes torteneteik vannak, hogy barmikor ki lehetne oket hegyezni egy jatek alaptortenetenek.

    Több magyar fantasztikus írót is fel tudnék sorolni. A kedvenc fantasztikus regényíróm Botond-Bolics György. Fehér Klára és Nemere István is népszerű fantasztikus regényeket írtak (és még sokan mások).

    Érdekességképpen jegyzem meg, hogy fantasztikus műveket írt többek között Jókai Mór (A jövő század regénye) vagy Karinthy Frigyes (Utazás Faremidóba) is.

    Például itt található a hazai sci-fi írók nevéről egy felsorolás a lap alján.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák