Új hozzászólás Aktív témák

  • jani00

    tag

    Sziasztok

    Tuti ,hogy volt már ilyen kérdés ,de elolvastam elég sok hsz-t és nem találtam megoldást.

    Egy port forwardingot szeretnék csinálni ,hogy a 1-9999 portot hagyja nyitva a rohadt router ,de sehogy sem sikerül.
    A fő probléma az ott van ,hogy ugyebár meg kell adni ,hogy melyik az első és melyik az utolsó port amit ki akarok nyitni.Ez meg is van akkor ott van a protocoll ami tcp vagy udp vagy mindkettő nekem mindkettő kell ezután jön egy ip cím. Nah de minek az ip címe? a routeré? vagy a számítógépé?
    Win7 os alatt nem igazán jöttem rá ,hogy hogyan kéne megnézni az ip címet.
    gondolom nem a router és nem is a whatismyip.com által kiírt ip kell ,de akkor most melyik?

    Van itthon egy másik router is esetleg DMZ vel össze tudnám kötni úgy ,hogy az összes portot kinyissa ,de ott is fennáll a probléma ,hogy a DMZ Host IP Address:az mi legyen? A 2. routerip je kell amit beírok a böngészőbe vagy valami spéci ip?
    Már az agyamra megy a dolog.Sajnos nincs lehetőség az első routert kiiktatni így vagy sikerül kinyitni a portokat vagy dmz vel összekötni ,hogy a másik routerrel forgalmazzak a nyitott portokon.

    "Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e." (Petőfi Sándor)

Új hozzászólás Aktív témák