Új hozzászólás Aktív témák

  • Beya

    tag

    Sziasztok,

    Hozzám került egy SMC WBR14T-G EU wireless router.
    Adódtak sebességi problémák vele, de a bolt szerint, ahonnan van, ez normális.

    Én nem hiszem, hogy egy routernak igy kell működnie.
    Egy 10Mbps/10Mpbs netet szeretnék 2 felé osztani.
    Egyik gép kábelen, laptop WLAN -on. Néha egy harmadik gép is WLAN-on.

    A problémák:
    WLAN-on a sávszélesség max. 8/6Mbps a többi eltűnik (egyedül csatlakozik a gép a routerhez). Ha a netet a laptopra dugom kábelen, akkor bőven megvan a 10/10 sávszélesség.

    Ha laptopon -on töltök le a torrentben max. sebességgel, akkor nem megy a feltöltés, csak éppen, hogy megy (kb. 10 kbyte/s). Ha leállítom letöltést, akkor megindul a feltöltés max. sebességgel. Mintha nem menne a kettő egyszerre. (egyedül csatlakozik a gép a routerhez)

    Egyik gép kábelen, laptop WLAN-on. A másolás a kettő között 1 MB/s alatt marad tartósan (egy nagy file másolásnal).

    Mind a 2 gép kábelen van és a másolás nem megy 5MB/s fölé.

    Néha eltűnik a WLAN rész. A routeren ugyanúgy villog a led mintha lenne forgalom, de egyáltalán nem látszik a wireless rész.

    A firmware-t már frissítettem a legújabbra. Mindkét gép DHCP-n kapcsolódik. Már visszavittem, letesztelték, de szerintük semmi baja sincs. A router és laptop között kevesebb, mint 20cm távolság van, fal nincs. A másik gép kb. 1m UTP-vel van bekötve.

    Az lenne a kérdésem, hogy ez a router tényleg csak ennyit tud, van gond van vele?

    Beya

    http://www.youtube.com/user/dobbea

Új hozzászólás Aktív témák