Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Phil Spencer válaszolt a Rise of the Tomb Raider exkluzivitását érintő kérdésekre

    A Microsoft embere elmondta, hogy a játék nem lesz teljesen XBOX One-exkluzív, 2015. után más platformokon is felbukkanhat (Ez már szerintem egy halvány utalás arra, amit korábban mondtam, mármint, hogy jövőre csakis az XBOX One tulajdonosok játszhatnak vele, még XBOX360-ra sem jelenik meg, csak 2016-ban). Ez tisztán üzleti döntés, így aki türelmetlen, az megveszi a MS új-generációs konzolját (Hát mi türelmesek leszünk, én legalábbis tuti nem veszek XBOX-ot, sem pedig más konzolt egy játék miatt, legyen akármilyen jó).

    Phil Spencer megemlítette azt is, hogy amennyiben valóban az lenne a helyzet, hogy más platformokra is ki akarják adni az új Tomb Raidert, egyszerűbb lett volna úgy bejelentenie Darrel Gallaghernek, a Crystal Dynamics egyik vezetőjének, hogy "Megjelenés 2015. végén, először XBOX-on", mint bedobni az "exkluzív" szót, ami erősen félrevezető is lehet. (Lásd a lentebb linkelt videón.) Szerinte úgy lenne a fair, hogy egyenesen kimondanák, miszerint jelenleg nem tervezik XBOX-on kívül más platformra kiadni a játékot.

    Rise of the Tomb Raider Xbox One Exclusive Announcement - Gamescom 2014

    Megérzése szerint a Square Enix és a Crystal Dynamics olyan nagyra szeretné elkészíteni az új Tomb Raidert, amennyire csak lehetséges, és ennek megvalósítása érdekében szerződött le a Microsofttal. Ez a megállapodás már azóta alakulófélben van, mióta először bejelentették a tavaly megjelent Tomb Raider Reboot készítését az E3-on megrendezett Microsoft konferencián. Spencer úgy véli, hogy egy ilyen hosszútávú partneri kapcsolat jót tesz a franchise-nak, még annak ellenére is, hogy szembesülniük kell a csalódott rajongók reakcióival, akik nem rendelkeznek XBOX One konzollal.

    Végül elérkeztünk oda, ami szerintem itt minket a legjobban érdekel, vagyis, hogy mégis meddig fog tartani ez az XBOX-exkluzivitás? Phil Spencer több játékot is felsorolt, aminek fejlesztésébe a Microsoft pénzt fektetett, valamint támogatta annak készítőit: a Ryse, a Dead Rising és a Titanfall. Ezek közül pedig csak egy jelent meg a konkurens Sony konzolján, az is jóval az XBOX premier után. Vajon a Rise of the Tomb Raidernek van esélye, hogy pár hónappal a premiert követően megjelenjen jövőre PlayStation 4-re is? Furcsa lépés lenne a Microsofttól, hogy ekkora mértékben támogassa egy olyan játék fejlesztését, aminek nincs legalább jó hosszú időn át tartó exkluzivitása, így ebben nem nagyon bízhatunk.

    Mindenesetre Phil Spencer elmondásából arra lehet következtetni, hogy nem lesz teljesen XBOX-exkluzív a Rise of the Tomb Raider című játék, ám ami teljesen 100%, hogy jövőre csak és kizárólag XBOX One készülékeken lehet majd azt futtatni. Esetleg halványan reménykedhetnek az XBOX360 tulajok, hogy talán ők is megkapják majd, de a PlayStation és PC platformon még 2016-ban is kérdéses lesz a megjelenése. És még mindig nem tudjuk pontosan, hogy mégis mennyi ideig tart majd ez az állapot. Az én véleményem szerint készülhetünk legalább egy évnyi XBOX-exkluzivitásra, legkorábban 2016. Karácsonyán látjuk meg a Rise of the Tomb Raider című játékot a Steam Áruházban.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák