Új hozzászólás Aktív témák

  • Frankie50

    tag

    válasz asdf_ #5760 üzenetére

    Üdv!
    Nekem a 80 L van ebből a csodából. Sajnos nem volt akkor 100-s, és nem is biztattak, hogy hamarosan lesz. Július közepén rendeltem, augusztus elején szereltük fel. A 100-s volt rendelve 194 e-ért, de mire jött 80-s az 242 e lett. Igaz ez wifis, az meg sima lett volna. A hangját meg lehet szokni, A szagelszívó ventilátor, és a ventilátoros fűtés is zajosabb. 4 felnőttnek még zuhanyzással is kevés a 80 L, kell szünet, vagy előre be kell kacsolni a cekászt is. A hőszivattyú 53°-ig melegít, a cekász 65°-ig. Eleinte az eco módot használtuk, most már az inteligenset kombináljuk a távvezérléssel. Hűti a helyiséget ahol van, de e lehet állítani a minimum hőmérsékletet ahol átvált cekászra. Alapból 18°-on van ez. Ilyen még nálunk nem volt, a régi gáz készülékek miatt vannak szellőző nyílások a folyosóra, napközben meg nyitva van az ajtó. Két fürdő van, a két szinten, alapvetően a hálóknál lévőt használjuk, itt csak az unokák fürdenek/játszanak a kádban :D ilyenkor előre felfűtjük a bojlert, és akkor nem indul el a hőszivattyúja. Fogyasztása természetesen több mint amit ígérnek, de nem is 4 főre javasolják, csak 3-ra. Amikor 3-an vagyunk itthon, a hét több napján, akkor 2 kWh-n belül marad a fogyasztása. De ebben a hónapban többet vagyunk unokákkal együtt itthon, már majdnem 100 kWh-t fogyasztott. Az App jegyzi a fogyasztást, külön mutatja a hőszivattyút, és a cekászt. Hogy mennyire tanulja meg a szokásokat, nem tudom, de lehet programozni is. Van éjszakai mód is, ami szintén programozható a kezdete, vége, hogy ne zavarjon éjjel. Eddig vállalhatónak tűnik, de majd az idő eldönti. A szervizelést mindenképpen szakemberrel kell csináltatni a garancia miatt. Évi egy alkalom, és akkor 3 év a garancia.
    Bocs, hogy ilyen hosszú lett :R

Új hozzászólás Aktív témák