Új hozzászólás Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Nem nagyon tudom hol tegyem fel a kérdést, úgyhogy talán itt van a legjobb helye:

    Beújítottam egy i7 3770 (non-k) proccra és a turbo boost nem nagyon akar menni. Igazából semmi se, ami az alap (16-34) szorzó felé kerül. AsRock Z77 Pro4-M lap van hozzá és ez tud non-k-s túlhajtást is. Kíváncsiságból felnyomtam 4.3 GHz-re, és biosban rendesen látja is. De ahogy belépek winbe, azt mondja cpu-z, hogy (16-43) jelenleg 1.6 hgz és jobban megterhelve is csak 3.4 ghz. Nem megy fel a szorzó 34 fölé.

    Szerintem nem is a turbo boosttal van gond, hanem a win valamit korlátoz, csak nem értem mit és HOL, pláne ha a cpu-z lája is a jó szorzókat.

    +energiatakarékos mód sincs bekapcsolva a winben

    +energiatakarékos mód sincs most bekapcsolva a BIOS-ban.

    +Előzőleg még működött. Kupaktalanítva lett a procc mert brutálul melegedett, úgyhogy még a művelet előtt 1 nappal a BIOS-ban kikapcsoltam a turbo boostot és lekorlátoztam a szorzót 30-ra. Összeszerelés után visszaállítottam ezeket és azóta nem működik. Vagy szopat a BIOS? De ez a legújabb..vagy lehet, hogy egy újrafrissítés jót tenne neki? Vagy elég csak kiresetelni az adatokat belőle? Vagy tényleg a winen belül lehet valami gond?

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

Új hozzászólás Aktív témák