Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz TomMusic #8 üzenetére

    Áram pazarlás? Az összes kriptovaluta áramfelhasználása nagyjából megközelíti Svédország teljes áramellátását? Hol van ez nagyságrendileg mondjuk egy közepes méretű országhoz képest? Például az iparilag nagyon is fejlett Japánhoz képest? kb sehol.

    Ezeknek a valutáknak az ad értéket hogy megbíznak benne az emberek, mert nem lesznek átb@szva amikor ki vannak fizetve, nem tudsz hamis cryptoval zsömlét venni a boltban stb. stb.

    #12: Éppen azt a semmit számolja ami miatt megbízol benne, ezt a "lufi" pukkanós dolgot meg hagyjuk, minden évben teletolják tűvel azt a lufit mégsem durran ki.
    A kereslet kínálat törvényével meg vagy együtt élsz, vagy nem, vehetsz olcsóbb videókártyát ami megfelel a zsebednek, én sem sírok mert drága az új elektromos Porsche meg amúgy is alig gyártanak belőle.

    Ugyanez igaz egyébként mindenre, közgazdaságtan 101...

    #14kilua Ehhez azért a bányászoknak/node-t futtatóknak is lesz 1-2 szava, én biztosan nem szavazom meg a proof of stake-t, a validátori követelmények a legtöbb esetben olyan nagy befektetést igényelnek ami csak a nagyon gazdagoknak kedvez (eth 2.0 esetében 42 eth).
    Pool-ban stakelni meg mégiscsak olyan mintha bankba raknám a pénzem, tök jó meg minden hogy mindenféle befektetett cucc nélkül "kamatozik", de a PoS pont a decentralizáltság ellensége...akkor már inkább az OTP.
    Eddig akiket megkérdeztem, és kicsit nagyobb vagyonnal rendelkeznek több kriptoban, ők nem szeretnék a PoS-ra váltást, noha legtöbbjük már nem is bányászik. Újabb ETH forkot érzek a levegőben, vagy épp nagyon sokan átpártolnak a classic láncra.

    Bírom hogy gyakorlatilag minden poszt alatt van valaki aki azon sírdogál hogy nem kapni kártyát. Facebookon még rosszabb a helyzet :W :W

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz omfgk #24 üzenetére

    És? Nem az lenne a célja az emberiségnek hogy első sorban lépjen egyet a civilizációs lépcsőn és legalább 1-es típusú civilizáció legyünk? Teljesen mindegy milyen formában érjük ezt el, de lényegtelen, a hasznos/haszontalan teljesen szubjektív. Szerintem az augusztus 20.-ai tüzijáték teljesen felesleges és pazarló mégis vígan nézed ahogy elég a pénzed...
    Sőt, a 600LE AMG Merci is felesleges 22 colos alufelnivel, pláne itthonra de akárhova máshova is hisz a lovaskocsival is el tudsz jutni A->B.

    @Wilkis : Lehet röhögni, de magát a technológiát elég sok helyen használják...a feleségem ebből írta a szakdolgozatát érdekes mód őt nem röhögték ki :U

    @bokapeter: Azzal a környezetszennyezéssel együtt tudsz élni ami a fosszilis energiák felhasználásával jár? Járműipar/Szállítmányozás? Meg lehet nézni hogy CSAK a tengeri szállítás mennyi energiafelhasználással és környezetszennyezéssel jár a TELJES kriptovaluta bányászat lábnyomához viszonyítva. Meglepő számokat kapunk.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz Noukoum #59 üzenetére

    Nem értem a problémát még mindig...az nem számít hogy pl a tengeri szállítás, igen az ami miatt bemehetsz a boltba és leveheted a polcról a - ide helyettesíts be kb bármilyen nem élelmiszer jellegű fogyasztási cikket - többet szennyez 1 nap alatt mint a teles kriptovaluta 1 hónap alatt.
    A modern környezetvédelem arról szól hogy ne sz@rj az asztalra ahonnan eszel, az elektromos autóknál is pont ez a helyzet és minden mással is az.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz Noukoum #62 üzenetére

    Nem ujjal mutogatok, csak egy példát hoztam fel hogy mi környezetszennyezőbb mint a kriptovaluta bányászat mégis a bányászokat cseszteti mindenki mert szemellenzőt hordanak és csak azt látják hogy jaj így felesleges meg úgy felesleges, de egy ész érvet nem tudnak felmutatni hogy pontosan miért is felesleges? Legalább lenne valami alapja annak ami felesleges. Mert ez a számoljuk a semmit ez abszolút nem állja meg a helyét...
    Ennyi erővel felesleges bármilyen gép, hiszen az ember önerőből is megcsinálhat mindent...

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák