Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fluttershy

    tag

    válasz fluttershy #22039 üzenetére

    Még 2 fontosabb dolog: Én a kamerával szenvedtem a legtöbbet lineage os alatt hogy elérjem azt a minőséget amit elvárok. 2 zip az ami nekem a legjobban bevált:
    1. egy @ramesh1686 usernevű indiai ürge stock mia1-es kamerája bármilyen oreo romra, xda-n megtalálható.
    2. @sad96 és @nhappymann féle fps fix videofelvételnél sötétben, szintén xda-n megtalálható.
    Mind2 zip magiskal telepíthető.

  • TGYI

    csendes tag

    válasz fluttershy #22039 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, végül sikerült a dolog (Lineage feltétele).

    Pár tanulság: sajnos/szerencsére számos ROM installálási lap van a neten, de nem tudhatjuk melyikben bízhatunk. A félrevezető az volt, hogy több lap azt sugallta, hogy míg a rendszert ideiglenesen flashelt TWRP alól tegyük fel, a Gapps-ot már a telefonon levő TWRP alól. Lehet, hogy valamely TWRP kombinációval így is működik, de nekem nem ment.

    Végül a twrp-3.2.3-1-tissot.img volt a nyerő, fastboot, rendszer feltétele. Utána a tanács alapján a rendszert beindítottam, végig OK+skip-eltem. Aztán fastboot, TWRP és Gapps (nano) install. Dalvik+cache törlés és elindult, némi bizonytalansággal.

    Kapásból, az első másodpercben egy bluetooth stopped hibát dobott. Csináltam ijedtemben még egy gyári visszaállítást. Aztán az addonsu-t is flasheltem és most hiba nélkül megy. Ha megnézitek az első levelemet, akkor direkt régebbi LoS-t tettem fel, hogy hagy frissítsen. A 250-300 megával szaladó netemről 120 kbit/s-mal vakarta le a legutóbbit, ami azért valamivel gyorsabb, mint anno a 36 uszkve 52 kbit/s-es akusztikus modemes korszaban volt, ha érti még valaki ezeket (nem mai generáció vagyok). A frissítés után is maradt slot A-n, saját recoveryvel. A slot B-n csak egy TWRP van a boot-ban, egyébként üres. Úgy tűnik nem váltogatja a slot-ot, nem tudom hogy csinálja, mert a rendszert nem flash-eli, mert csak egy mezei restart kell a frissítés végén.

    A root-tal volt némi gondom, elsőre csak az ADB-nek lehetett jogot adni. Újból flasheltem az addonsu-t és ez is is meggyógyult. Momentán tesztelem, amúgy egy 2+ éves Note3-at használok LoS 14.1-gyel, teljes megelégedéssel.

    Ha valakinek van tapasztalata a LoS frissítéséről, a slot váltásról, vagy hiányáról, esetleg ossza meg közös okulásra.

    Ismét köszönöm a közösségnek a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák