Új hozzászólás Aktív témák

  • andrisms

    aktív tag

    válasz #34952704 #503 üzenetére

    Nekem kicsit jobb lett talán, már nem észrevehető. Kérdés az, hogy ha ennyi idő alatt megjelent a beégés, hogy fog bírni 1-2 évet nálam. Évi 35-40e km-ert megyek, navi szinte mindig megy.

    Amúgy így 1 hét elteltével tapasztalatok: (Mi10 8/256 coral green; Android 10; MIUI 12.0.1.0)
    -ujjlenyomatolvasó: pontosabb és gyorsabb, mint Mi9-en, ez hatalmas plusz nálam. Azért még mindig nem Mi8 szint, de képernyőbe építetthez képest jó eredmény. Volt Oneplus 7 Prom, szerintem azzal kb egy szint. (2x van felvéve az ujjam)
    -kamera: első pár képem borzasztó volt valamiért, de talán miui 12 váltás után jó lett. Jó fényben kiváló, ha kicsit kevesebb a fény, már romlik a minőség. Mi9 borzalmas volt, ahhoz képest ég és föld. Jó az Ois, de ha ki van kapcsolva a kamera, nektek is össze-vissza mozog benne az optika?(középső kamera) Első kamera is jobb, mint Mi9en, bár ezt nem sokat szoktam használni. Széleslátó nem valami acélos, célnak megfelel. Makró kamerának az értelmét nem látom, elég gyenge minőség, kihagyhatták volna...
    -kijelző: nem érzem hogy akkora előrelépés lenne(Mi9hez képest viszonyítok), se a 90Hz, sem a minősége. Lekerekített széleket utálom minden telefonon, de sajna ez van. Nem rossz a kijelző, de kicsit többet vártam tőle. S20+ azért ebben jobb. Minden másban viszont rosszabb :D A beégéshez meg nem tudok mit mondani
    -akku: pozitív, simán elmegy egy napot, mi9 majdnem mindig töltőn lógott :) napi másfél óra telefonálás, Bt, wifi, 4G, email. Szóval ez előny
    -méret: kicsit kompaktabbnak jobban örültem volna, de valamit valamiért. Akku kárpótol.
    -rendszersebesség: rendben van, nem sokat gondolkozik. RAM, háttértár elég. Azonban vannak benne bugok. Tárcsázó laggol néha, kamera program fekete képet ad indításnál (ritkán). Képeket vissza akarom nézni rögtön, akkor várni kell kicsit. Sajnálom hogy nincs már gyári hívásrögzítés :(
    Plusz automata fényerő, napfény mód kikapcsolása mellett is láthatóan változtatja a kijelző fényerőt. Ezek a hibák szoftveresek, remélem frissítéssel megoldódik.

    Tartozékok: tok valóban jó minőségű, de nekem nagyon vastag, előny, hogy védi a kamerát. 1 hetesen csupa karc már, szóval azok meglátszódnak. töltő, kábel rendben van.
    Nekem fólia nem volt gyárilag a telefonon.

    Összességében örülök, hogy váltottam, ami nagyon kellett(üzemidő, ujjlenyomatolvasó, kamera), abban klasszisokkal jobb, mint a Mi9. Szoftverfrissítés remélem rendbe teszi a hibákat is.
    Nekem végül 80e Ft-omba került, szóval nem panaszkodhatok.

Új hozzászólás Aktív témák