Új hozzászólás Aktív témák

  • mizoli

    addikt

    válasz Tomi_Ohl #9912 üzenetére

    Tomi, csak a Te kedvedért megnéztem a MIUIHU Lite 5.2.6-ot :)
    Mindenki más átugorhatja :DD

    Tetszik a boot animáció.
    Jó, hogy a Galéria ki van cserélve a QuickPic-re.
    Jó, hogy a gombok testreszabhatók, de nem mindenhol működik. pl. fájlkezelőben nem megy a menü gomb, csak a saját 3 menü pöttye.
    A beállításokban kikapcsoltam a tájolást, de a redőnyön mégis be volt kapcsolva (többször is)
    Az alapértelmezett témában a lockscreenen nincs ott a zenelejátszó, ha éppen megy, és indításnak csak a fényképezést lehet kiválasztani, a telefon felvételt, vagy üzenetet nem. Nem mintha kellene, nem használom, de a V5-ben alapból van. (Tudom, itt is lehet másik téma, már van is.)
    A böngészőben nem lehet beállítani, hogy a webcímeket ne küldje el a Xiaominak "biztosági ellenőrzésre". Lehet, hogy nem is küldi, de ezt így nem lehet tudni.
    Szintén a böngészőben a lap alján a vezérlő gombokat nem lehet kikapcsolni. Vagy csak nem jöttem rá hogyan kell?
    A fájlkezelő másolás-beillesztés funkcióval másoltam a V5 MIUI könyvtárat, és beillesztettem az új (V6 MIUI) könyvtárba. Mindjárt 100%-ra ugrott, mintha azonnal kész lenne, persze nem, de azért megcsinálta, csak nem látszott a folyamatsávon.
    Ugyanez az Android könyvtárnál jól ment.
    (Ezeket azért csináltam, hogy ne szemeteljen össze semmit)
    Simán visszaállítottam a V5 alatti mentéseket a saját Mentés és visszaállítás app-jával, és majdnem minden jó lett. (A WSM Tools-t kellet újratelepíteni, de csak saját magából.)
    A billentyűzeten nem tudtam rögzíteni a nagybetűs írást a shift hosszú nyomásával, de újraindítás után megoldódott.
    A képernyő üres területén a hosszú érintésre nem jön fel semmi lehetőség.
    A naptár widgetben az időjárás sorban (hogy ez minek ide?) kínai karakterek jelennek meg a hely (város) előtt.
    A xiaomi fiók, micloud csesztet, hogy lépjek be, pedig nincs is a rendszerben.
    Érzetre csöppet sem gyorsabb, smooth-abb, mint a V5, a szabad memória is kb. azonos (Dalvikon van mindkettő)
    A fényképező jobban tetszik, mint a V5-ben, lehet, hogy átszedem (ha sikerül).
    Amit még nem tettem fel, a kedvenc Nova launcherem, de gondolom jól menne.

    Kb. ennyi.
    Nem hibalistát akartam írni, remélem ez látszik is.
    Írtok ti folyamatosan elég sok hibát, :D amiket én nem tapasztaltam ugyan, de nem is élek a V6 alatt.
    Továbbra is ott tartok, hogy semmi olyat nem tud a V6, ami miatt váltanék rá. Az, hogy erre jönnek frissítések, számomra érdektelen.
    Viszont a V5-tel majd' azt csinálok amit akarok, kb. úgy néz ki ahogy szeretném, (és ez nekem fontos), az általatok a fórumba írt hibáknak (és az az 1-2 dolog amit most tapasztaltam) nyoma sincs. Plusz a 34-es stab. V5-öt már "lite"-osítottam, minden nekem felesleges szolgáltatást (Google-Xiaomi), minden nekem felesleges rendszerprogramot töröltem (pl. Link2SD jó hozzá. Először lefagyasztom, aztán ha semmi gond, törlöm).

    Úgy egyébként megrögzött V5 felhasználó létem :D ellenére tetszett a MIUIHU V6 Lite, bárkinek tudnám ajánlani. Csinálok is róla egy mentést, az együtt töltött pár óra emlékére. :K
    Azonban annyira megszerettük egymást a 34-es stab. V5-tel, hogy visszatérek hozzá, már biztosan hiányol. :K

    Mindenkitől elnézést a regényért. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák