Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Hurrá! Ismét egy lépéssel közelebb kerültünk, hogy végre kihaljon az XP (és vele együtt az IE6).
    Ismét egy korrekt lépés a Microsofttól. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    Az, hogy a warezolás annak bizonyítékául szolgál, hogy szükséged van egy OS-re. És (habár lehet, hogy meg sem tudnád fizetni) ha nem tennéd, akkor kénytelen lennél venni egyet. És az még véletlenül sem Linux lenne, hiszen te nyilván USA-i állampolgár vagy, így zsebből kifizeted a dobozos Windows 7 Ultimate-et, tehát azáltal, hogy "lejárt szavatosságú" XP-t használsz megkárosítod őket, ugyanis elesnek egy dobozos Windows 7 Ultimate árától.

    Egyébként ezzel még részben egyet is tudok érteni, mert ha legális lenne, akkor egy csomó cég arra specializálódna, hogy kivárja a támogatási ciklus lejártát és így van nekik legális ingyen Windows-uk, mert a Linuxról vagy nem hallottak, vagy távol áll tőlük. Vannak most is olyan cégek, akik még Win98-at használnak, mert "azt már úgysem ellenőrzi a BSA". A magyar ember találékony. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #12 üzenetére

    "elenyésző a dobozos licencek eladása az oem-hez és a volume-hoz képest."

    A volume egyértelmű, mivel egy cégnél akár több ezer, több tízezer példányt is vehetnek, OEM meg majd akkor, ha
    1: Nem csak a garanciába cserélős brand gépek tulajdonosaival normálisak, aki meg úgy rakta össze a gépét aztán bővít vagy cserél az fél napig telefonál, mire nagynehezen esetleg újraaktiválják neki.
    2: Nem akarja magát random újraaktiválni egy Nvidia driver újratelepítése után.

    Egyébként meg mivel a dobozosat is csak egy gépre rakhatod fel tényleg tökmindegy. Viszont az MS-t legjobban azzal lehet megkárosítani, ha Linuxot használsz, ezt már Jeff Raikes is megmondta. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #22 üzenetére

    Ja, de ettől függetlenül kérdeztek már tőlem olyat, hogy ATI 9600-hoz hol talál drivert Win98 alá. :D Aztán konkrétan ez volt a válasz, hogy hivatalos közegben használja a gépet és a Win98-ért már nem balhézik a BSA. :F

  • Penge_4

    veterán

    válasz leviske #28 üzenetére

    "így még azt sem lehet mondani, hogy netezésre még jó."

    1: A netezés nem csak flashből áll.
    2: Office 97-es szövegszerkesztésre még jó. ;]
    3: Az XP-től egy Xubuntu még jobb lenne egy ilyen gépre.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ollie #32 üzenetére

    Itt arról volt szó, hogy ha már kivonták a forgalomból. Tehát nem lehet megvenni sem, mert nem lehet kapni.

    "Persze ilyenkor lehet jönni a linuxszal, de azon meg ugye nem tud játszani."

    Nem erről a rétegről van szó, ők úgyis upgradeltek Win7-re, akár warez akár nem, mert DX11-el több fps-t ér el a Crysis-ban. :DDD Itt arról volt szó, hogy mondjuk xy ember akinek mondjuk csak szövegszerkesztésre kell a gép az használhatja-e ezután legálisan, vagy tanulja meg mondjuk 70 évesen a Linuxot. De ezek szerint nem, az MS-től nem is vártam többet. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Moreecqa #53 üzenetére

    Hát igen, azt nehéz lenne cáfolni, hogy az Ubuntu sokkal gyorsabb és a memóriakezelése messze túlszárnyalja a Windows-t. A Vista/Win7 2 giga rammal is szűkösen van. Még a Wubi is gyorsabb, ami kvázi emulálva fut NTFS fájlrendszeren.

    A Win7 pedig annyira sikerült jól, mint egy tweakelt Vista egy új tálcával, mert valójában az is. :DDD Azért ajnározzák, mert jobb a marketingje meg mivel sokan optimalizáltak Vistára így mire megjelent a Seven addigra már egy csomó szoftver kompatibilisebb lett.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #57 üzenetére

    "ez így egy elég nagyképű kijelentés."

    Legalább nem lapoz ki mindent, amit nem kéne. De ez felhasználói szokásoktól függ. Nálad a Superfetch is gyorsít, nálam akkor a leggyorsabb, ha a lapozófájl is ki van kapcsolva.

    Megnyitok mondjuk 5 akármit aztán azok futnak a háttérben aztán 8-10 óra elteltével megnyitom a tálcáról és úgy rakja össze az ablakot, mint a legót, 5-6 másodpercig akadozik.
    Akkor ott a Start menüs keresés. Megnyomom a Windows gombot megnyílik 1-2 másodperc múlva, majd elkezdek gépelni, megjelenik a szöveg 1 másodperces késéssel és keres. Utána normál sebességgel működik kb 5-6 órán keresztül, aztán eltelik fél nap megint kilapozza és megint lassan nyílik meg.

    "no comment, látom, megint szakértők közé csöppentem."

    Ó, van benne HomeGroup is, meg Windows Touch is. Meg végre bekerült a Libraries, ami tényleg jó (lenne, ha a Windows Explorer végre elérné a TC szintjét). Meg frissült a kernel is, amiből sajnos nem sokat lehet észrevenni, mert bármilyen benchmark-on lehet gyorsabb, de sajnos (ahogy egy ITCafés cikkben is volt már róla szó) ezek csak addig mérik, amíg meg nem jelenik a bejelentkező képernyő. Hogy onnantól meddig olvas a vinyóról vagy hogy bejelentkezés után meddig szüttyög (igen, a third-party autorun cuccok ki vannak takarítva) azt nem.

    "mikor? hol? ki?"

    http://itcafe.hu/hir/vista_evtized_legnagyobb_it_bukasa_time_wall_st.html

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz szabogabor10 #66 üzenetére

    "Az Ezen az oldalon lévő statisztika szerint nagyon kevés ember érthet veled egyet (max pár ilyen elszánt pingvines, mint te)..."

    Egymilliárd légy nem tévedhet...

    "Nézd meg a konfigomat, sztem egyáltalán nem tekinthető erőműnek a gépem"

    Hát valóban nem egy Pistike Benchmark Edition 16 giga rammal, de azért nem is egy utolsó konfig.

    "és mégis tökéletesen és gyorsan viszi a Windows 7 Ultimate összes fontosabb és kevésbé fontos szolgáltatását is."

    Használtál már Linuxot? Próbáltad már legalább csak pár napig? Mert ha nem, akkor a sebességről alkotott véleményed kizárólag szubjektív lehet. :U
    Plusz ha rendszeresen adott időben futtatsz adott alkalmazásokat akkor a superfetch is sokat segít. Nálam meg például még sokszor én magam sem tudom mikor mit fogok elindítani, nem még egy algoritmus. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #71 üzenetére

    "felsőbbrendűsködős, lenézős stílust kéretik befejezni."

    Nem én vontam párhuzamot a piaci részesedés és az erőforrásigény között.

    "elképzelhető, hogy vissza kéne kapcsolnod a lapozófájlt?"

    Ha be van kapcsolva akkor van így. Ha nincs akkor minden normális sebességgel működik, ugyanis nem lapozza ki azt, aminek lehet, hogy 5 perc, lehet, hogy 10 óra múlva fogok átváltani az megnyitott ablakára.

    "aha, tehát egy újságíró azt írta, és ezzel egyetemes tényként kijelenthetjük, hogy a Vista szar. jólvan."

    Nem tudtam, hogy a bukás és a szar rokonértelmű szavak. Attól, hogy valami megbukott az emberiség szemében, - amit kár lenne vitatni, mert egyértelmű - még nem jelenti azt, hogy szar lenne. Ugyanígy egy agyonhypeolt valami sem jelenti feltétlenül azt, hogy az a valami jó lenne.

    "te tényleg, komolyan azt hiszed, hogy okosabb vagy a superfetch-nél?"

    Nem hiszem, hanem látom, mikor kilapoz olyan futó programokat, folyamatokat, amikre szükségem lenne éppen aztán lassan töltődik vissza. Még a Power Management is High performance-ra van állítva, hogy ez se kavarjon be, de így sem javul a helyzet.

    Ha SSD-m lenne biztos másképp látnám a dolgot, de sajnos csak elavult ócska 7200rpm-es HDD-m van, amit még az élményindex is csak 5.6-ra értékelt, így érezhetően lassabb, mikor vinyóról dolgozik, mintha ramból tenné. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #73 üzenetére

    "akkor nálad valami nagyon gáz azzal a géppel. pont a superfetch lett kitalálva az általad leírt, ún. "ebédszünet-szindróma" ellen."

    És ha minden nap máskor van az ebédszünet?

    "ööö izé, vagyis szóvalhogy, he?"

    Fut a, b és c program. Valamint gyakran indítom d és e programokat.
    Az a mondjuk a böngésző azt szinte folyamatosan használom mikor gép előtt vagyok, ezzel nincs is gond. Kezdetben mindegyik normálisan fut.
    Első eset:
    Úgy hagyom 10-12 órára, majd visszatérek a gép elé. Első a böngésző általában, elolvasom az RSS-t meg a többit. Utána átváltok b programra. Elindul az olvasás a vinyóról átvált a másik ablakra de a program még használhatatlan legalább 5 másodpercig. Ilyenkor c program szintén ugyanezt eljátssza, majd elindítom d-t és e-t, alapesetben mondjuk elindul 2 másodperc alatt ilyenkor van, hogy 8-10 másodpercbe is beletelik.
    Miután betöltötte őket utána már ha kilépek és elindítom újra vagy csak szimplán néha visszaváltok normális sebességgel működik, de akkor már mindegy, az első indítás lett volna a lényeg.
    Második eset:
    A böngészőt használom aktívan, vannak 20-30 perces szünetek, de aránylag folyamatosan a gép előtt vagyok. Ilyenkor szintén hajlamos eljátszani ugyanezt a többi, futó, de éppen háttérben lévő vagy nem futó, de olyan, amit bármikor indíthatok programmal.

    És ezen kívül még van sok más eset, ezek a leggyakoribbak.

    "mindig azokkal a konfigokkal van probléma, ahol a tulaj jobban akarja tudni, és széttuningolja a rendszert, hogy "optimálisan" fusson, aztán csak néz."

    Tuningol a halál. Alig van third-party szoftver a gépemen. Opera, Firefox, Chrome, Everest (csak a hardverinfó miatt), uTorrent, KMPlayer, K-Lite, Ashampoo Burning Studio, TC, 7zip, Picasa, Process Explorer (bár ez félig házon belüli)
    Pluginből is csak Flash meg Java. A HKLM-ből és HKCU-ból is kigyomlálva minden szükségtelen autorun cucc, mindent manuálisan frissítek.

    A szolgáltatásoknál is csak a számomra felesleges dolgokat tiltottam le, mint Fax, Print Spooler, HomeGroup, WMP Sharing, Remote Access, Media Center

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #82 üzenetére

    "tedd ki a commit size-t és ámulj."

    Na, így már mindjárt jobb. De komolyabb különbség sehol nem volt, úgy arányosan mindenhol olyan 20-30%-kal nőtt. A kis párszázasak, mint winlogon meg ilyesmi tízszereződött meg. Amúgy hogyhogy nem ez az alapértelmezett? Még XP után cserélték le Vistában a working set-et a private-ra.

    Amúgy most visszakapcsoltam én is, kíváncsi vagyok melyik fog sokat zabálni, mikor jön az ebédszünet.

    Amúgy az miért van, hogy lapozófájl kikapcsoláskor/átméretezéskor újra kell indítani, visszakapcsolásnál pedig nem kéri?

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #94 üzenetére

    "attól még csinálni kell, csak nem 16 órád megy el valamivel, hanem 4 és utána tudsz mást csinálni."

    Éppen azért mondja azt a főnök, hogy úgyis órabérben fizet, szóval vagy kevesebb fizetést kaptok, vagy felezi a számotokat és ugyanannyi marad a fizetés a szerencsés megmaradtaknak. Persze ehhez szükséges, hogy a főnök többet értsen a géphez, minthogy be tudja kapcsolni meg el tudja indítani a passziánszt. :D

Új hozzászólás Aktív témák