Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kristof93

    senior tag

    válasz joey04 #26 üzenetére

    Ez ilyen Prohardveres elképzelés, hogy a profikat nem érdekli mennyibe kerül, de a valóságban még egy nagy nyugati cég is 2x meggondolja mielőtt alkalmazottanként $20k-t elkölt ilyesmire.

  • sztojo

    tag

    válasz joey04 #26 üzenetére

    Az a szomorú, hogy tényleg van olyan barom aki megveszi, mert különben miért is csinálnák...

    100 $ egy 12x12 cm-es négyszögletes fémdarabért 4 furattal. Amiért az Apple nem vállal garanciát sem(legalábbis USA-ban vannak sztorik erről lásd I-Mac: [link], mert nem ők gyártják, csak a logójuk van rajta :DD

    1000 $ HuF egy design fémállványért...

    Nem hinném, hogy van az a munka amivel visszatermeli az árát... mire kijön az új még drágább amit meg kell venni :W

    sztojo

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz joey04 #66 üzenetére

    Nem az én munkámhoz nem passzol, hanem a gazdasági húzóágazatokhoz úgy általában. Én úgy vélem, ha egy munkaállomás a szoftverkínálat miatt korlátozva van a rajta végezhető munka jellegében, akkor annak talán más nevet kellene adni. De biztos nagyon maradi vagyok.

  • MasterMark

    titán

    válasz joey04 #151 üzenetére

    Ez amúgy azért vicces, mert csak azok gondolják így akik mást látnak apple dolgokat venni. Aki meg tényleg meg is veszi, annak eszébe se jut...

    Switch Tax

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #151 üzenetére

    "szénné gyaláztad és sértegetted azt, akinek más volt a véleménye."

    Már megint a szokásos túlzás és személyeskedés. Idézd már be, mikor gyaláztam én bárkit is! Az, hogy Random Bélák megérkeztek, és elkezdték osztani az észt a 90 Hz-es kijelző hasznosságáról, majd felhívtam a figyelmet a tárgyi tévedésekre, azt nem mondanám gyalázásnak.

    De ha már személyeskedünk: elárulnád, hogy volt-e az életben olyan Apple cikk ezen az oldalon, ahol nem kezdted el görcsösen védeni a mundér becsületét? Csak úgy megszokásból! Sejtettem. Na erről ennyit.

    Veled szemben én leírtam az OP topikban azt is, mi sz*r abban a telefonban, ahogy megtettem a korábbi generációknál, illetve egyéb általam birtokolt műszaki termékek esetében is. Eszembe sem jut görcsösen védeni egyetlen gyártót sem, és az Apple-ön sem fogok röhögni, ha végre nem 1000 dollárért akar egy retkes monitor tartót az emberekre sózni.

    @pengwin: hatalmas +1, leírtad, amit nekem nem sikerült megfogalmaznom.

    @Nilnarunion: "Magyarországon nincsen kis és közép vállalkozói szektor vagyis KKV, "

    Kész szerencse, hogy elárultad Nekünk. Majd meséld el minden releváns gazdasági szereplőnek, hogy szerinted ez az általánosan alkalmazott gazdasági osztályozás itthon valójában nem is létezik, biztosan megköszönik majd a felvilágosítást. Ha nem haragszol, amíg a vonatkozó jogrend ismeri ezt az osztályt, én is használom.

    [ Szerkesztve ]

  • Zolik

    senior tag

    válasz joey04 #110 üzenetére

    Mit szegtem meg? Ígértem valamit? Látom azért csak sikerült trollkodnod egyet!
    A kedvedért végig írom a mondatot: "Nem is mondok többet attól ami a képen van". Most jobb?

    Félelmetes az a sznob demagógia ami folyamatosan erősödik..

    Egy saját történet: Ismerősöm lánya (18 éves) akar iphonet venni. Persze nem ám régebbit, neki a legújabb XS max kell amiről tudjuk mennyi. Hiába próbáltam mondani neki hogy vegyen 150-ért valami mást és a maradék pénzt meg bulizzák el a barátnőivel vagy költse ruhára/random cuccra. Nem neki az kell. Ja igen és abból is csak a gold jó!! Végül bevallotta (amiért becsülöm), hogy igazából csak a barátai előtt akar vele felvágni és azt a látszatot kelteni hogy milyen menő csaj. Na pont az ilyenek veszik meg az ilyen cuccokat brutál mód túlárazva.

    A KKV-at meg hagyjuk.. nem kell hozzá nagy ész hogy mindenki tudja NER kondérból kanalazzák össze a milliárdokat. Azt persze sokan elfelejtik hogy ezek a milliárdok honnan jönnek és milyen úton kerül a céghez.

    Valaki írta, hogy az apple termékbe benne van a support ára mint Windowsosba nincs. Kérdem én hogy a fennmaradó x ezer $-ból hány évig lehet supportot venni MS-től?

    A legtöbb helyen nagyon figyelnek a kiadásokra (persze leszámítva pár helyet ahol két kézzel szórják a pénzt mert miért megtehetik) és amíg 4-5 fullos gépet tudnak venni egy mac pro árából addig nem fognak ilyet venni.

    #147, 156 . Maxon egyet értek veletek! Kinyílik a bicska a zsebembe mikor verik a nyálukat azok akinek 5000$ nem pénz, mindent megmagyaráznak, mindent jobban tudnak és ha szólni merészelsz hogy ez így nincs rendben akkor még te vagy a troll. Nekik lehet saját véleményük (amit persze te köteles vagy elfogadni), de neked nem.

    Amúgy pont ezek az emberek a legnagyobb sóherek mikor egy-egy beszállítót ki kell időben fizetni, vagy egy elvégzett munka utána a tisztes fizetséget átutalni. Talán 100-120 nap múlva kapsz pénzt.

    Súlytalanná váló monitor? Kezeket föl aki irodába dolgozik és napi szinten kell pakolgatnia a monitorát! Vagy ha igen akkor annyira szánalmasan gyenge hogy egy pár kg-os monitort nem bír felemelni hogy arrébb tegye.

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz joey04 #172 üzenetére

    Te amúgy troll tanfolyamra jársz, hogy így tolod? De csak a TE kedvedért leírom hátha csupán az értelmezés nem megy: a képhez írtam hogy ehhez a képhez NEM mondok többet. Azt hol írtam, hogy magához a témához nem szólok hozzá többet? Elkövettem azt a hibát hogy leálltam egy alma hívővel... de ígérem a jövőben nem reagálok a trolkodásaidra, így okés? :R

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #170 üzenetére

    "csak hát ugye itt is kezdted"

    Masszív tévedés. Ott sem én kezdtem. Az agyatlan, demagóg, józan észérvektől mentes, konkrét és első kézből származó tapasztalatok hiányában alkotott fröcsögésre kapta válaszul az, aki megérdemelte. Nem mellesleg, a felsorolt kifejezések ma már mindennek számítanak, csak trágárnak nem, de ahogy érzed, az én lelkem nem hófehér, és műmájer sznob sem vagyok, aki eltartott kisujjal üti le az entert a kommentek végén. A hangnembe beleköthetsz, talán még igazad is van, de a tartalmon nem találtál fogást sem akkor, sem most. Részemről ennyi, lapozz tovább, én is így teszek a kölcsönösség jegyében.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #184 üzenetére

    Annyira jó fej vagy, hogy továbbra is RÓLAM írod le a véleményedet, mintha erre bárki is kért volna, pláne ebben a topikban. Személyeskedés nélkül nem megy, igaz? :) A mondandóm tartalmáról esetleg nem szeretnél végre valamit írni, mert hogy sokadik hozzászólás óta csak a személyemet támadod, de érdemben cáfolni nem tudsz, mi több, jól láthatóan nem is akarsz. Ja, hogy a cuccaid elég átnézni ahhoz, hogy tisztán lássunk: Tőled alma topikban érdemi kritikát termékre vonatkozóan várni felesleges, maximum némi ejnye-bejnyével elütöd az elfogultság élét. Marad hát a beszólogatás a kritikusoknak. Oké, így is lehet vitázni, csak semmi értelme.

    "Külön összerakva drágábbra jönne ki. Feltéve persze, hogy sehol nem engedsz a teljesítményből, minőségből, stb. "

    Erre esetleg valami konkrétum? Az elmúlt 10 évben annyiszor meghallgattam már ezt, de valahogy csak nem terjednek ezek a gépek. Ja, tudom már, be lehet dobni jokerként a minőség szót, ami full relatív. Vagy extra aduként az OS-t, ami ugye olyan, mint a royal flush, mert ha nem tetszik, akkor vindózos suttyó vagyok, ha meg igen, akkor élből el kell ismerni a nagyságát mindenek felett, érdemi kritikának helye nincs.

    Csak egy költői kérdés: onsite 3 éves garancia ennyi pénzbe fért-e ezeknél a vasaknál, vagy az valami feláras tétel lesz újabb pár száz dollárért? Csak azért, mert a Dell / HP / Fujitsu / Lenovo nagyjából mind kínál a gép árában ilyesmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Zolik

    senior tag

    válasz joey04 #232 üzenetére

    Mindig, mi? A fene azokat az embereket akik nem ész nélkül szórják a pénzt és használják az agyukat egy kicsit és mernek véleményt formálni ha netán le akarják húzni őket..
    A különbség az amit nem használnak ki, ergo nincs különbség. Ja igen és máshoz nem jó (miért is legyen jó? elvégre csak 1000$...)

    Nekem ezekről a dolgokról a South Park rész jut eszembe amikor egy prezentációban bemutatják az új lógót és elmondják hogy ez még nem minden! félelmetesen jól előadták, hogy tényleg hülyének lehet nézni a usereket és a lehúzást még meg is magyarázzák hogy az jó.
    [link]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • arn

    félisten

    válasz joey04 #232 üzenetére

    Ket szot mondok, mindent visz. Final cut. Ez minden pcs alkatreszbol osszerakott apple gepet bearanyoz. Olyan jo, ha sose vagsz videot, akkor is megeri a gep az arat. :DDD

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Zolik

    senior tag

    válasz joey04 #242 üzenetére

    Miért nem írod le neki? kérte hogy magyarázd el. Erre jössz egy ilyen általános dumával hogy "meg kell nézni" meg "elmagyarázzák". Őszintén nem érdekel engem sem a marketing bullshit, azért kérdezünk titeket, szakértőket..

    az itunes rosszabb mint egy maleware. Pc-re feltelepít még egy egy tucat alprogramot amik természetesen eszik a memóriát. A másik, hogy akinek nincs fél millája mac-re és fel akar másolni egy zenét a telefonjára agyérgörcsöt fog kapni mire sikerül majd neki pcn. Droid? Usb is, folder open, copy-paste, usb out, enjoy.
    Emlékszem egy ismerősömnek volt mac-je és sokkot kapott hogy kártya olvasós usb sticket egyszerűen nem ismerte fel a gép, hogy felmásoljuk a fényképeket. Elvittem , pc rádug, felismer, másol.
    De még számtalan ilyen esetet tudnék mesélni.

    Nincs itt ezen mit magyarázni hogy működik. Az apple totálisan elhatárolódott mindentől és mindenkitől. Elég csak a semmi más gyártó egységével használható méreg drága lightning kábelra gondolni. De itt a jó példa az állvány. Őszintén kíváncsi lennék hány vásárló az aki tényleg azért veszi meg mert műszakilag és tudásilag szüksége lesz rá és nem csupán azért mert nincs más lehetősége.
    Nyilván addig fejik a tehenet míg tudják, de a történelemben láttuk már hogy magas lóról lehet a legnagyobbat esni.

    [ Szerkesztve ]

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

  • Zolik

    senior tag

    válasz joey04 #263 üzenetére

    Olvasni csak okosan, értelmezően. Írtam, hogy ez jó 5 évvel ezelőtt történt és azt is leírtam, hogy most nem tudom hogy pontosan hogy működik ez az egész, csak anno ez nekem szörnyű szájízt hagyott. Annyira bullshit volt, hogy vért izzadtak az ismerőseim az iphone 4/5 időszakban a pc-n akartak valamit a telójukkal. Az a bullshit amit ti toltok az apple védelmében.

    '' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Új hozzászólás Aktív témák