Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz bambano #74 üzenetére

    "ez max. annyit jelent, hogy ebben a szegmensben még annál is hülyébbek a vásárlók, mint eddig hittük. ócskán megírt szoftverek alá kell csillagháborús gépeket betolni, hogy megmozduljon... lol.""

    Ritkán értek egyet bambanovel, de ez a nap kommentje nálam. Az a baj, hogy sokan a marketing bűvkörében élnek, és benyelik a mélytorkos rizsát a workstationokről. Nálunk is vannak jó képességű fejlesztő mérnökök akkora arccal, hogy oldalazva férnek ki az ajtón. Évekig ment a köpköde, hogy szar custom konfigokat rakunk nekik össze, stb. Hiába mondtam nekik, hogy drága édes szart sem csináló, munkaidőben kávézgató felebarátaim: a szoftvereitek hulladékok, ott nézelődjetek már bazzeg! Nem, nekik rendes munkaállomás kell, amit a hazai CREO / ProE forgalmazó ajánl, mert majd az aztán odaba@sz! Kisírtak magunknak egyet. Néhány hét múlva kérdezem az egyik normálisabb csávót a részlegről, na milyen a gép? Hát, pont olyan lassú sz@r, mint az előző volt. Ja, hogy ezek a retek programok alapvetően még mindig 1 vagy 2 magra vannak optimalizálva? Akkor minek nektek XEON, vagy akár csak egy i7 is, hmm? Hát nem ezt mondtam? Hát de. Raktunk mellé egy nettó 100 ezerrel kevesebbért összeállított gépet, ugyanazzal a VGA-val, csak K-s Intel processzorral, BeQuiet! táppal, házzal, gigabyte Z deszkával, kétszer akkora NVME SSD-vel, gyorsabb memóriával. A programok alatt ugyanúgy teljesít, de érdekes módon cinebench alatt picivel elmarad. Éééérdekeesss, ugye? Na mindegy. 10-12 gépnél ez már elég konkrét megtakarítást jelent egy átlag magyar KKV esetében.

    Ami pedig a hosszabb távú terméktámogatást illeti: hagyjuk már. Szerverekre nincs értelmes support 5+ év után, pedig árban sokszorosa még az alsó polcos kínálat is.

    Egyébként, az új Pro bizony a szokásos Apple minőséget és szintet hozza (magyarán, túlárazott design termék, semmi más). De, abban igaza van itt egyeseknek, hogy akiknek szánják, oda elég is ennyi, majd a lényegi munka megy tovább a hátsó irodákban, értelmes vasakon.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #54625216 #128 üzenetére

    Érthető, amit írsz, de te pedig azt felejted el, hogy az Epül minden termékét úgy adja el, hogy ezzel aztán most megváltották a világot, a konkurencia pedig a pics*ban sincs. Aztán kitolnak rommá hajló, szériahibás telefonokat alapáras gyors töltés nélkül, folyamatosan throttlingoló "Pro" notebookokat, hulladék minőségű, de aranyárban mért májtimáuzokat, 1000 dolláros monitor állványokat, kutyaközönséges szabvány kábeleket csillagászati árakon, sz@rnak sem jó backup megoldást (time machine, vagy mi a kutyap*cs), satöbbisatöbbi. Lehet ezt védeni, lehet ezt szeretni, de minden nem magyarázható meg azzal, hogy ez bizony célpiacra van ám szánva!

    Csak nézd meg a hazai viszonyokat, hány bigott Epple fanatikus fordult a cég ellen az utóbbi időkben. Véletlen lenne? Nem hiszem, csak kezd védhetetlen lenni, amit ez az elcseszett banda csinál az árazás terén.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #92253184 #132 üzenetére

    Amiről beszéltem, az konkrétan egy teljesen magyar tulajdonú, 14 milliárdos éves adózott árbevételű cég, de sebaj, mert szerinted nincs KKV szektor Magyarországon. Hidd el, azért vannak néhányan.

    Az egyetlen probléma, hogy ezek bevételtől függetlenül pontosan ugyanolyan árérzékenyek, mint 2 személyes "Lajos Szíve 1996 Kft." Mucsaröcsögén.

  • Timer

    veterán

    válasz crey #146 üzenetére

    "Feltenném újra a kérdést (nem csak neked, hanem sokaknak itt a topicban), akkor meg ez miért fáj?"

    Mert néhányunknak egyszerűen felfordul a gyomra attól, amikor ilyen szinten túlárazott termékeket lát hyepolva egy olyan piacon, amelynek általános működési jellemzői miatt KAPÁSBÓL ki kellene vetnie ezeket a vadhajtásokat. Az Apple termékei az emberi kivagyiság, az "én megtehetem, hogy ennyit adjak érte" jellegű sznobság hiányában nagyjából félperc alatt kipusztulnának a piacról, mert az ár/teljesítmény arányuk pocsék, és abszolút értelemben is csak extrém ritka esetekben mutatnak fel valóban kimutatható minőségi vagy teljesítmény fölényt. Meg lehet persze ideologizálni a dolgot, mint minden mást (ez minőség, ezzel én termelek, nekem erre van szükségem, ez illik az ökoszisztémába, stb...), de ez többnyire csak elcsépelt, kényszerű magyarázat. Egy ilyen terméket előállítani üzlet csak, a megvásárlása végső soron egyenértékű a bankjegyek instant elégetésével. Válaszolni nem kell a véleményemre, mindössze költői kérdésre költői választ adtam, de magadnak azért felteheted a saját kérdésedet:

    "Miért fáj az hogy valaki másképp gondolkodik dolgokról"

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #92253184 #148 üzenetére

    "Aztán alá is támasztod, amit írtam, hogy ami van az is tőke szegény."

    Nem támasztottam alá semmi ilyesmit. Azt mondtam, hogy fillérb@szók, mert ez a magyar mentalitás, de ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rá zseton.

    "Magyarországon nincsen kkv szektor" >< "Európai kkv 1 milliárdos éves forgalom felett indul. Magyarországon nincsen kkv szektor, mikró és kis (abból se sok) vállalkozások vannak."

    Na, akkor melyik?

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #151 üzenetére

    "szénné gyaláztad és sértegetted azt, akinek más volt a véleménye."

    Már megint a szokásos túlzás és személyeskedés. Idézd már be, mikor gyaláztam én bárkit is! Az, hogy Random Bélák megérkeztek, és elkezdték osztani az észt a 90 Hz-es kijelző hasznosságáról, majd felhívtam a figyelmet a tárgyi tévedésekre, azt nem mondanám gyalázásnak.

    De ha már személyeskedünk: elárulnád, hogy volt-e az életben olyan Apple cikk ezen az oldalon, ahol nem kezdted el görcsösen védeni a mundér becsületét? Csak úgy megszokásból! Sejtettem. Na erről ennyit.

    Veled szemben én leírtam az OP topikban azt is, mi sz*r abban a telefonban, ahogy megtettem a korábbi generációknál, illetve egyéb általam birtokolt műszaki termékek esetében is. Eszembe sem jut görcsösen védeni egyetlen gyártót sem, és az Apple-ön sem fogok röhögni, ha végre nem 1000 dollárért akar egy retkes monitor tartót az emberekre sózni.

    @pengwin: hatalmas +1, leírtad, amit nekem nem sikerült megfogalmaznom.

    @Nilnarunion: "Magyarországon nincsen kis és közép vállalkozói szektor vagyis KKV, "

    Kész szerencse, hogy elárultad Nekünk. Majd meséld el minden releváns gazdasági szereplőnek, hogy szerinted ez az általánosan alkalmazott gazdasági osztályozás itthon valójában nem is létezik, biztosan megköszönik majd a felvilágosítást. Ha nem haragszol, amíg a vonatkozó jogrend ismeri ezt az osztályt, én is használom.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #170 üzenetére

    "csak hát ugye itt is kezdted"

    Masszív tévedés. Ott sem én kezdtem. Az agyatlan, demagóg, józan észérvektől mentes, konkrét és első kézből származó tapasztalatok hiányában alkotott fröcsögésre kapta válaszul az, aki megérdemelte. Nem mellesleg, a felsorolt kifejezések ma már mindennek számítanak, csak trágárnak nem, de ahogy érzed, az én lelkem nem hófehér, és műmájer sznob sem vagyok, aki eltartott kisujjal üti le az entert a kommentek végén. A hangnembe beleköthetsz, talán még igazad is van, de a tartalmon nem találtál fogást sem akkor, sem most. Részemről ennyi, lapozz tovább, én is így teszek a kölcsönösség jegyében.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #184 üzenetére

    Annyira jó fej vagy, hogy továbbra is RÓLAM írod le a véleményedet, mintha erre bárki is kért volna, pláne ebben a topikban. Személyeskedés nélkül nem megy, igaz? :) A mondandóm tartalmáról esetleg nem szeretnél végre valamit írni, mert hogy sokadik hozzászólás óta csak a személyemet támadod, de érdemben cáfolni nem tudsz, mi több, jól láthatóan nem is akarsz. Ja, hogy a cuccaid elég átnézni ahhoz, hogy tisztán lássunk: Tőled alma topikban érdemi kritikát termékre vonatkozóan várni felesleges, maximum némi ejnye-bejnyével elütöd az elfogultság élét. Marad hát a beszólogatás a kritikusoknak. Oké, így is lehet vitázni, csak semmi értelme.

    "Külön összerakva drágábbra jönne ki. Feltéve persze, hogy sehol nem engedsz a teljesítményből, minőségből, stb. "

    Erre esetleg valami konkrétum? Az elmúlt 10 évben annyiszor meghallgattam már ezt, de valahogy csak nem terjednek ezek a gépek. Ja, tudom már, be lehet dobni jokerként a minőség szót, ami full relatív. Vagy extra aduként az OS-t, ami ugye olyan, mint a royal flush, mert ha nem tetszik, akkor vindózos suttyó vagyok, ha meg igen, akkor élből el kell ismerni a nagyságát mindenek felett, érdemi kritikának helye nincs.

    Csak egy költői kérdés: onsite 3 éves garancia ennyi pénzbe fért-e ezeknél a vasaknál, vagy az valami feláras tétel lesz újabb pár száz dollárért? Csak azért, mert a Dell / HP / Fujitsu / Lenovo nagyjából mind kínál a gép árában ilyesmit.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz pengwin #221 üzenetére

    De nem cseppentették rá Steve izzadtságát. Az legalább 20% plusz FájnölKátban.

  • Timer

    veterán

    válasz Zolik #251 üzenetére

    Én is így érzem. A munkám során elég gyakran előfordul, hogy költöztetni kell a usert egyik szifonról a másikra, és az utóbbi 2-3 évben szinte soha nem megy simán a dolog. Néha egyik pillanatról másikra bekapcsol valami random kóddal a backup titkosítás, néha csak nem bírja visszatölteni a másik készülékre az előtte 10 perccel "levett" mentést, stb. Régen legalább ez sima ügy volt. Aki azzal jönne, hogy miért nem Kláááudba mentek és töltök vissza, annak elárulom, hogy nem minden iPhone user fizet az online tárhelyért, az alap néhány gigabájt meg arra elég, hogy a kulcskarika és a telefonkönyv szinkronizálódjon, a képek és videók többségéhez már kevés.

Új hozzászólás Aktív témák