Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    YES, YES, YES, a Windows újra használható lesz-lesz-lesz...

    Most már csak a csempés felületet kéne használhatóan megcsinálni, és végre használható lenne a tabletem is. Ettől függetlenül én a Windows 9 érkezéséig már sem tabletet, sem asztalit gépet nem veszek. Windows 8-ból már baromira elegem van. Egy CRAPWARE az egész. (Jah és instabil is, mint az állat... hiába a marketing szoar duma, hogy a legstabilabb OS ever. Fenéket. W7 szénné alázza stabilitás terén).

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz bzoley #97 üzenetére

    Legalább van, aki érti. Ez ma már erősen klasszikus...
    (UI: Sőt mi több, retro...)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #99 üzenetére

    Én nem csak arról beszélek, hogy egérrel használhatóbbá tenni, hanem sok egyéb dologról. Nonszensz az, hogy IE-n kívül nincs értelmes böngésző modern felületre, mert az MS megoldotta, hogy mindenkit ellehetetlenítsen.
    Pl nekem a Chrom ilyen. (Értsd: gyakorlatilag a felület fele nem jelenik meg a képernyőn, így konkrétan használhatatlan).

    És ez még a legújabb verzió, eddig el sem indult. És az milyen már, hogy csak az alapértelmezett böngészőt tudod a Modern felületen használni. Normálisak ezek?
    Firefox nemrég lépett vissza a fejlesztésből, mert a kutya sem használta azt a kalap szutykot, amit 2!!!!!!!! évig fejlesztettek.
    Az oldalak tördelését felejtsük el, a könyvjelzők sorrendjét sem lehet variálni, semmit, de semmit nem lehet normálisan beállítani. És ez csak egy app.
    Nincs akku töltöttség jelző, a modern felület nem dimmelhető, nincs egy normális ebook reader, a livetile-ok késnek, nem frissülnek, a rendszer fagyogat. stb, stb, stb.
    Nem tudom, hogy az appfejlesztők ennyire lusták, vagy a modern felület kötöttsége lehetetleníti el őket, de nem is érdekel. Ha tippelnem kéne, azt mondanám egy kicsit mindkettő, de a lényeg, hogy a store kong az ürességtől, ami van app, az is funkcióhiányos, hulladék, szar.

    És még a droidot szokták szidni a Win-esek, hogy milyen instabil. Hát erről csak annyit, hogy a volt Nexus7-em 1 év alatt 2 szer fagyott, a Windows-os tabletem ezt egy hét alatt betermeli. Mondanom sem kell, gyárilag telepített Win8.1 fut a tableten, eredeti progikkal. (Office, stb).
    Az automatikus fényerőállítás, és a GPS szem műxik, nem tudom, hogy miért nem, a szenzorok hibátlanok, működnek.

    Összességében nekem az asztali felület miatt, a Word miatt, és driver/hardver támogatottság miatt jobban megéri egy full Windows 8 tablet, mint egy droidos kvarcjáték, de a klasszikus értelemben vett "TABLETES" felhasználásban fényévekre le van maradva a Windows a Droidhoz, IOS-hez képest.

    És ha azt vesszük, hogy pont ezért barmolták szét a jól bevált asztali felületet, akkor epic fail. Borzalmas. Annál is borzalmasabb. Részemről SOHA szóba nem jöhet, hogy Windows 8-at használjak asztali gépen, tableten is csak azért, mert nincs alternatíva.
    Remélem a Windows 9 átgondoltabb lesz.

    Ami a start menü mizériát illeti. Tableten nem kell, illetve max akkor jó, ha az asztali felületet használom, vagy egérrel használom a tabletet.

    Viszont a mai napig nem értem, hogy miért kellett elvenni. Érdekes módon az MS arra hivatkozott (azt hazudta), hogy ők a belső statisztikák alapján látják ám, hogy a start menüt már szinte senki nem használja, aztán gyakorlatilag csak 1 milliárd embernek hiányzik. Érdekes...

    Ami a 3.rd party start menüket illeti. Nekem is van, de gusztustalan, hogy ezért még haxolni kell. Ez kb. olyan, mintha az autókereskedésekben kerék nélkül árulnák az autókat. Legjobb esetben egy lánctalpat adnának helyette, mondván, "újítottunk b-tok meg, ha kell a kerék tegyétek fel ti magatok". Nahát köszi.

    Győlölöm a Win 8-at, és ha az MS nem gondolja át ezt a dolgot, de nagyon alaposan, akkor készüljön fel rá, hogy a Win 9 is bukta lesz...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz #09819904 #104 üzenetére

    Már ne haragudj, de mit jelentettem én ki a Win 9 kapcsán??? Semmit. Azt mondtam, hogy HA nem lesz használhatóbb a rendszer, akkor bukta lesz. Ez nem kijelentés. Ez egy feltevés.

    Ami a Win8-at illeti, eddig kb. egy tucat gépen (beleértve laptopot, tabletet, PC-t) volt "szerencsém" szívatni vele magamat, és az összes platformon sokkal instabilabb volt, mint a W7. PC-n láttam úgy meghalni a W8-at, hogy többé soha el sem indult reinstallig. Pedig próbáltunk mindent, a csökkentette módtól kezdve a CD-berakásos baromságig. Reinstall lett a vége, csak nem a 8 hanem a 7 került vissza, ami azóta is atom stabilan megy a gépen. Külön vicces, hogy néha a modern appok lassabban nyílnak, mint az asztali verziók. Pl képnézegető tipikusan ilyen. Asztali képnézegető egy szempillantás, a modern képnézegető néha másodperceket tölt.
    Azt is imádom, hogy a legtöbb modern app, ha bezárod, és később újraindítod, felvillantja a legutóbbi használat utolsó képeit. Vicces, mikor rákattintasz a családi képekre, és bevillantja egy másodperc erejéig a félmeztelen Kapócs Zsókát. Akkor lehet magyarázkodni, hogy hát te csak "véletlenül" töltötted le a playboyos képeket... anyád...
    Az is vicces, hogy tableten nem lehet megolodani, hogy kikapcsold a képernyőt. Mert ha lezárod, akkor azzal alvásba küldöd a gépeb (és ezzel sleep-be megy az összes asztali alkalmazás, csak a modern appok működnek tovább). Tehát azt el lehet felejteni, hogy éjszaka a tabletedre torrentezzél. Ill megoldható, csak 12 óráig menni fog a kijelzője is.
    Konkrétan ahol van az energiabeállítási lehetőség, ott hiányzik egy menüpont. Mint ahogy a képernyőkímélőnél sem lehet beállítani, hogy az legyen a kímélő, hogy kikapcsolja a monitort. Nincs ilyen opció. Asztalin van, tableten nincs. Olyan van, hogy fekete képernyő lesz a képernyőkímélő, de ettől még a háttérvilágítás bekapcsolva marad. Idióta állatok voltak, akik a Windows 8 tabletes részét tervezték. Jah, meg azok is, akik az asztalit.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz #09819904 #112 üzenetére

    Azért volt benne a HA, szó. Tudod, szövegértés. Amúgy No offense, ne bántódj meg, nem akarlak megsérteni.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz #09819904 #115 üzenetére

    Szupi, hogy ezt megbeszéltük.

    Ami a kérdésed illeti, szerintem azért hozzák ki a W9-et ASAP, mert a 8 közel sem fogy úgy (sem PC-n, de tableten pláne nem) mint kéne. Eddig kb. a Vista eladásait produkálja, ami történelmi bukás volt az MS-nek.
    Persze így is degeszre keresik magukat azzal a 200 millió eladott példánnyal, de ha azt vesszük, hogy az lehetne 400 millió is, akkor kegyetlen nagy bukta a Win8. Véleményem szerint okkal. (Lásd feljebb, és az csak egy apró szelet a szopóka tortának, amit leírtam).

    Tehát a Win8 egy hulladék. És hulladék hírében is áll. És ha valamire az emberek rámondják hogy Fosch, akkor arról már nehéz lemosni a bélyeget. Ha kis is hoznának egy jó rendszert, nehéz lenne eladni Win8.XX néven. Mert az van a köztudatban, hogy a Win8 gagyi. Tehát kell a marketing, a tiszta lap. A tiszta lap neve: Windows 9. (Esetleg más, ha a marketinges banda másképpen dönt, de ez mindegy, a lényeg, hogy ne legyen benne 8-as).

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #118 üzenetére

    Akkor nem olvastad el amit írtam. KI VAN HAGYVA AZ A MENÜPONT.
    Nem lehet a képernyőt kikapcsolni, csak sleep van. Mikor megvettem a tabit napokig próbálkoztam, nem lehet. Ha elmagyarázod, hogy miként lehet, meghívlak egy sörre, mert már fórumokra is írtam, és soha senkinek nincs rá megoldása, és mások is belefutottak már ebbe a hibába.

    Ami a torrentet illeti én egyedül olyat találtam a Storban, hogy Torrent RT 500 forint. Köszi de nem kell, ha van ingyenes is. Éjszakánként azért lenne nekem jó, ha tudnék erre tölteni, mert 128 gb-s pendrivere mehetne a letöltés, és nem egy 125W TDP-s proci menne, (+ egy 150W-os videókártya IDLE módban), hanem egy 4 Wattos proci lightosan. Fogyaszthat úgy 1 wattot... szvsz nem mindegy, hogy 300 wattot, vagy 1 wattot fogyasztok el. Egyéb iránt ez csak egy példa volt.

    Na te meg mondjad csak, hol tudom beállítani a képernyő kiakpcsot??? Mondjad!! Ez nekem fontos.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #118 üzenetére

    Csináltam neked egy printscreent:

    Na gyerünk, szakérts!!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz szinpeti #122 üzenetére

    Hehehehe... jah, ennyire komolyan szar ez a Windows 8. Köszike MS...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #124 üzenetére

    Annyira, de annyira, de annyira imádom, hogy mindenki engem néz csont hülyének, és/vagy hazugnak:

    Szeretne még valaki próbálkozni, vagy elhiszitek végre, hogy ez egy S*R????

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz szinpeti #125 üzenetére

    Lehet írok nekik egy naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaagyon hosszú levelet. Igazából erre még nem gondoltam, nagyon jó ötlet, thx. Állandóan csak mérgelődök. El is határoztam, írok nekik!
    THX az ötletért, eddig még te vagy a nap hőse, a többieknek csak a szája nagy.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz szinpeti #129 üzenetére

    Tényleg nem, mert igazából nem hiszek benne, hogy ér valamit egy levél. Max írnak egy választ, hogy köszönjük, továbbítottuk a megfelelő részlegnek, és megy a spam mappába. De hátha. Végül is jobb, mint hogy csak bosszankodok.

    Amúgy az van, hogy egyenként a Win egyik hibája sem zavaró, de ha összeadod az összes kis szarságot, akkor valami hihetetlen frusztrálóvá válik az egész. Ez a Windows 8 legnagyobb hibája.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #130 üzenetére

    És a lenovo miért szedné ki ezt a funkciót??? De amúgy nem érdekel, hogy a több 100 hibából melyik kié. Az MS-é, adott hardverkomponens gyártójáé, a driver író csapaté, a tablet gyártójáé, a lényeg, hogy NEM MŰKÖDIK SEMMI ÚGY, AHOGY KÉNE. Ez van. Nem érdekel a többi. Oldják meg. Azért adtam ki 100 rugót.

    Szerk: amúgy akkor az kinek a hibája, hogy csak az alapértelmezett böngésző futhat a Modern felületen? És a többi? Most lehet, hogy 1-2 hiba nem az MS hibája, de úgy nagy összességében az övé. Az ő rendszere, és ha nem képes normális OS-t kiadni, nehéz lenne a hold gravitációs mezejét okolni...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #134 üzenetére

    Hát nem tudom, nálad hogy megy a modern felületen a böngészés, nálam úgy, hogy ha a modern felületen rákattintok adott böngésző ikonjára, akkor csak és kizárólag az alapértelmezett böngészőt hajlandó Modern felületen megnyitni, a többit automatikusan átváltja asztali böngészőbe.
    Konkrétan a chrome-ot úgy lehet megnyitni, Modern felületen, hogy megnyitom az asztali verziót, ott a menüben rábökök, hogy nyissa meg modern felületen, majd mielőtt ezt megtenné, megkérdezi, hogy mit akarok alapértelmezett böngészőnek használni? Ha nem a Chromo-ot, akkor nem nyitja meg a modern UI-t, csak az asztalit. Ha engedélyezem neki, hogy alapértelmezett legyen, akkor minden faxa, elindul a böngésző, csak akkor meg az IE nem hajlandó modern nézetben elindulni. Egész addig, míg újra alapértelmezettén nem teszem. És ha ezt nem hiszed el nekem, csinálok róla egy videót baszki.
    Na most, ha azt veszem, hogy pl a Play store rogyáááááásig van böngészőkkel, akkor nem értem, hogy Winre miért nincs. Egyáltalán miért nem lehet olyan böngészőt felrakni a story-ból, aminek nincs is asztali verziója. Hisz tableten kvázi "fölösleges" az asztali nézet. Tényleg nem értem.
    Én nem vagyok programozó, de hogy miért nem megoldott az, hogy minden gyártó el tudja készíteni a saját Modern UI-s verzióját, azt nem értem. Lehet, hogy őket minősíti, de hogy az MS-t is az rohadt biztos. Elég elolvasni a FF-os fejlesztőbrigád nyilatkozatát, hogy mennyire keresztbe szo*atta őket az MS.
    Gondolom úgy voltak vele, hogy nem akarták tablet fronton is elbukni a böngészőháborút, így igyekeztek mindenkinek alávágni. Ami pont nem érdekelne, ha az IE hibátlan, tökéletesen testre szabható böngésző lenne modern felületen. De nem az. Egy bughalmaz, kevés funkcióval, nulla személyre szabhatósággal. És nincs alternatíva. Ezzel elérték, hogy ők az egyeduralkodók, de hogy ezzel verik is a szögeket a OS koporsójába, az is biztos.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Evil Snowman #135 üzenetére

    Vazz.... AZ ASZTALI Chrom nállam is megy, hibátlanul. A Modern UI-os verziója nem megy normálisan.
    (Komolyan mondom, nem bírlak titeket)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Látod, az asztali verziója nálam is hibátlan, csak pont a Modern UI nem megy normálisan, ami a fontosabb lenne... De hagyjuk. Látom én, szembe szélben akarok sity... azt meg nem lehet.
    Akár hogy mosdatjátok, a Win8 egy lapát trágya, amiben biztos hibásak sokan, de a főkolompos, maga az MS, és ezt az a sok millió ember is tujda, aki NEM vette meg a Win 8-at.

    Lehet minket lehülyézni, meg lehazugozni, de a hiba nem mindig bennünk van, ezt kell felfognia az MS-nek. Akkor talán nem ír ekkora bughalmaz szutykokat.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Evil Snowman #144 üzenetére

    Nem miattad vontam vissza, hanem a fótum későbbi olvasóira való tekintettel... Nem ugyan az. A véleményem áll...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #143 üzenetére

    Jah feature. Mint minden, ami szar a Win 8-ban. Hát végül is... gondolom láttad te is az "Az élet szép" c. filmet. Mikor a haláltáborban az apuka beadja a gyereknek, hogy valójában vicc táborban vannak, és a végén jutalom gyanánt hazavihetnek egy tankot... Hát pont ilyen a Windows 8. Adva van egy hatalmas kalap bughalmaz, és megpróbálják, most advanced, most stable, most featured -nek eladni. Aha...

    Külön jó amúgy, hogy a kommented elejét azzal kezdted, hogy megint meghazuttolsz, aztán meg már feature a vége... hagyjál már vazze...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz szinpeti #147 üzenetére

    Na tessék. De persze ez is Feature, és/vagy mi vagyunk hülyék, és/vagy hazudunk... hát meg a kis... leléptem...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Evil Snowman #146 üzenetére

    Igen, hát a kép linkelése lőtte ezt írtam: "Nonszensz az, hogy IE-n kívül nincs értelmes böngésző modern felületre"... szerintem sem volt szó sem arról, hogy modern felületről beszélünk, tök igazad van...

    (Szerk: a kedvedért még ide szerkesztek egy ilyet, csak hogy fasza gyerek legyek, és mert látom igényled: :W ).

    Na császtok!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz NGA #166 üzenetére

    Szerintem meg nagyon sok esetben jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni a képernyőt. Nálam nem a torrent volt az első ilyen eset. (Adott esetben simán el tudnám képzelni, hogy lenne egy MUI-s app, amire ha rákoppintok, lelövi a képernyőt, ha újra hozzáérek a kijelzőhöz életre kel. De persze ilyen appot nem lehet írni, mert a MUI annyira kötött, zárt, hogy nem ad ilyen szintű hozzáférést az appoknak. Nice...)

    Egyébiránt van logika abban, amit mondasz, de hogyha valaki annyira IQ light felhasználó, hogy nem tudja magának megfelelően beállítani, az ellen épp elég védelem lenne a funkció elrejtése. Attól még nem kell kiszedni az OS-ből.

    De már mondtam. Ha csak és kizárólag ez lenne a Win8 hibája, akkor nem igazán zavarna a dolog. Hisz ez nem egy egetrengető probléma. Ez csak egy példa a sok kis idiotizmus közül. Az, hogy ezt most egyesek kiragadták, hogy megpróbáljanak lejáratni/meghazudtolni/lehülyézni engem, az nem az én hibám. Az, hogy az arrogáns "szakértő" urak, akik úgy kezdik a kommentjüket, hogy "Érteni kéne a rendszerhez, nem fikázni ész nélkül", aztán meg kushadnak, mikor rájönnek, hogy ők a hülyék, szintén nem az én hibám. A lényegen nem változtat semmit. A Win8 nagyon átgondolatlan, és tele van megkötésekkel. Csak ennyi számít, semmi más. Ezért van az, hogy Win9-ig én többet az MS felé sem bagózok, és csak remélni merem, hogy megjön addig a jobbik eszük, és egy HASZNÁLHATÓ OS-t adnak ki addig.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #171 üzenetére

    Nagyon jó terelés, hogy 1 dolgon lovagoltok 100 komment óta (amiben amúgy nekem van igazam, de ez is tök mellékes).
    Más: Tudtommal a WP és a Windows sosem fog "összeérni". Az max az WP és az RT lesz...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #177 üzenetére

    Az, hogy belőlem meggazdagodnál, az erős túlzás, ugyanakkor azt készséggel elismerem, hogy ha egyszer lesz egy olyan mobil OS, ami az én igényeimet maximálisan kielégíti, az tarolni fog a piacon (asztali már van, Win7-nek hívják).
    Pedig egyébként nincsenek extrém igényeim. Nem hiszem, hogy extrémnek számít, a képernyő kikapcsolása, sleep nélkül (PC-n tízen sok éve alap dolog, és igen, ezt is hiányoltam anno droidból, és lehet hihetetlenül és hülyén is hangzik, de egy nagyon kicsit ez is közre játszott, hogy váltottam Win-es tabletre. Erre ott sincs. Behh...).
    Azt sem tartom extrém igénynek, hogy tableten, MUI-s felületen akár több böngészőt is futtathassak egyszerre. Akár úgy, hogy az egyik megy, a másik háttérben, akár osztott képernyőn. Ez mitől extrém kérés?
    Vagy miért "tolerálhatatlan" az az igény, hogy a MUI-s böngészők tördeljék is a szöveget, ha belezoomolok? Asztali PC-n ez fel sem merül, egy 22-24-26 colos monitoron, de egy 8 colos tableten bizony teljesen életszerű az, hogy a tartalom olyan kicsi, hogy nagyítani kell ahhoz, hogy el tudd olvasni, úgy meg jobbra-balra kilóg a tartalom a képernyőről, és lehet soronként jobbra balra scrollozni.
    Vagy egy olyan app, amivel Word doksikat lehetne MUI-s felületen, de ebook szerűen olvasni.
    Ezek egyáltalán nem elszállt igények szerintem (szerintem). A vicces az, hogy a Win8.1 nagyon közel van ahhoz, hogy az igényeimnek megfeleljen, és semmi olyan hiba nincs benne, amit egy jó fejlesztő csapat ne tudna néhány hónap alatt kijavítani. Egész egyszerűen csak át kéne gondolni felhasználói fejjel, hogy mik hiányoznak még, illetve, hogy mit kéne változtatni (esetleg el kéne olvasgatni az illetékeseknek a felhasználói véleményeket) és szerintem minimális erőbedobással baromi jó OS-t lehetne csinálni a Win8-ból. Más kérdés, hogy úgy nehéz lesz, ha presztízskérdést csinálnak abból, hogy "tévedünk, de nem visszakozunk, mert nehogy már a felhasználónak legyen igaza". Lásd start menü. Ha eszük lett volna, már 8.1-ben visszahozzák a startmenüt, és nem várnak vele 2 évet... Meg nem szarakodnak azzal, hogy start button. Teljesen egyértelműen tudták ők is, hogy nem a gomb, hanem a menü hiányzik az embereknek, de (változatlanul mondom, szerintem) presztízskérdést csináltak abból, hogy "akkor sem". Szerintem volt bennük egy olyan hozzáállás, hogy ha "visszatesszük a start menüt, beismerjük a koncepció hibáját, és az milyen égő már... neeeem... nem kapják vissza a start menüt. Legyen csak gomb, hátha beérik azzal is..."
    Ez a fajta hozzáállás a baj, az MS-el manapság.

    Amúgy régen is csináltak ilyen baromságokat. Pl ott volt az "egy mappával feljebb" gomb, amit a Win 7-es intézőből kiszedtek, és szerintem baromi idegesítő, a mai napig hiányolom. És nem arról van szó, hogy nem lehet az intézőben nélküle navigálni, csak arról, hogy kényelmetlenebb. És nem hiszem, hogy csak én vagyok vele így, mert a Win8-ban meg visszatették ezt a gombot. Szóval...
    Valaki említette itt a fórumon a fókusz csoportos felmérést. Igaza van...

    Ami meg a 4 colos telót illeti (ha már így felhoztad). Én vallom, hogy a telefon legyen kompakt, a tablete meg nagy. És azzal nincs bajom, hogy senki más nem gondolja így, a bajom azzal van, hogy több tucat gyártó több száz, ha nem ezer készüléke között nincs egyetlenegy darab sem, ami 4 col alatti lenne, de használható hardver van benne. Egy sincs. Engem nem zavar, hogy manapság "trendi" órisá telókkal járkálni, de hogy konkrétan lukak vannak a termékportfólióban az zavar. Ezerszer leírtam már, nem értem miért teljesíthetetlen kérés egy S400-as pocis, 3,5-3,8-as teló, 480*800-as felbontással (legalábbis nekem jobb felbontásra nincs igényem, PPI legyen 250 körül és kész, ennyi), GPS-szel, és valami normálisabb kamerával (értd nem már valami 5 megapixeles, vaku nélküli szutyokkal). Mindehhez legyen 1cm-nél vékonyabb. Tényleg nem akarok már erről vitát kezdeni, de nem hiszem, hogy ez extrém igény lenne. Nem csúcs hardvert kérek én, csak használhatót. Ésn nem is azt kértem, hogy minden teló ilyen legyen. Csak azt, hogy legalább egyetlenegy ilyen legyen a piacon. De nincs. Szóval igen, mostanában tényleg úgy érzem, hogy nincs szerencsém tech fronton.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz WinPho #185 üzenetére

    Látod az a baj, hogy magadból indulsz ki. Nem vagyunk egyformák, egyforma igényekkel. Ha elolvastad a korábbi kommenteimet, tudod, hogy miért írtam a kikapcsolható képernyőt. Látható, hogy nem egy "értelmetlen" kérés. Sok olyan progim van Win alatt, ami a klasszikus felületen (X86/asztal) fut, ha sleepeled nem műxik ugye, de a futásához meg nem kell a monitor, ha a monitor be van kapcsolva, csak az áramot fogyasztja, az akksit meríti...
    Ne mond már nekem, hogy ez értelmetlen, ennek az igénynek nincs létjogosultsága. Ugyan már...

    "Ha talál egy weboldalt, amiben olyan elemek vannak, amik azt a böngészőt kikészítik, gyorsan átmozdul a másikra és ott végzi a dolgát. Ha több ilyen weboldalt használ, akkor azt használja. Nabumm."
    Ezt is megvitattuk már, hogy MUI alatt nincs olyan, hogy "gyorsan átmozudl a másikra" ugyanis a használat előtt alapértelmezetté kell tenni. Ugye szerinted sem kényelmes, ha minden böngésző indítás előtt alapértelmezetté kell tenni az adott böngészőt. Mondjuk megnézném a fejed, hogy ha napi 10-szer kéne ezt eljátszanod. Tele lenne a hócipőd.
    Nem mellesleg. Megint csak miért extrém igény, hogy egy 10 colos tableten egymás mellet két böngészőablak futhasson??? PC-n is barmi sokat használom úgy, hogy több ablak van nyitva, és egy ablakon belül több lap van nyitva. Hazudsz, ha azt mered állítani, hogy ez életidegen. Jó eséllyel te magad is használtál már 2 ablakot egy monitoron.

    "Most a WP-s IE-ből indulok ki. Ez is felesleges, ha dupla tappra betördeli neked jól a szöveget." Nem tördel, csak zoomol. Számtalanszor futottam bele olyanba, hogy annyit kellett zoomolni, hogy kényelmesen olvasható legyen a szöveg, hogy a sorok vége kilógott a látóképből. Kérsz printscreent? Küldök, ha kell.

    A start menübe meg nem folyok bele, szerintem is facepalm. A hiánya...

    Figyi, az a baj, hogy te arról próbálsz most meggyőzni, hogy a kék az piros. Hiába akarod bebizonyítani, nincs igazad. Azt elismerem, hogy sokaknak nincsenek ilyesfajta igényeik, mert arra használják a tabot, hogy facebook, de én nem ilyen vagyok. És az általam felsorold dolgokat fölöslegesnek, vagy életidegennek beállítani erős ferdítés.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #187 üzenetére

    Teljesen jogos a kérdés, és van is rá egy teljesen logikus magyarázatom.
    1. Andoridon is volt egy csomó minden ami hiányzott.
    2. Munkám során használok kifejezetten a cégnek kifejlesztett (egyszerű/pici) progikat, amik csak X86-on mennek, ARM-en nem (és még az emulátorok sem játszottak, mert ennek a proginak pl natív net (konkrétan G-mail) elérés kell. Eddig úgy volt megoldva, hogy menet közben is tudjam ezeket használni, hogy magammal cipeltem egy batár, 3 kilós, 1 órás üzemidejű notit. Most meg van egy 500 grammos, 8 órás üzemidejű eszközöm, aminek a fizikai méretei is tizedét teszik ki a notinak.
    3. Igazából a hardver/driver támogatottság is fontos nekem. Ezt a kis notit ha rádogom egy irodai nyomtatóra USB kábellel, már nyomtat is. Tolhatok rá egeret, billentyűzetet, joystic-ot, még USB-s rakétakilövőt is. Nekem ez fontos (oké nem az USB-s rakéta, azt csak poénból írtam), még akkor is, ha más ezen röhög, mert neki csak a facebook kell.
    4. Megy rajta a Command&Conuqer sorozat nagy része. :) (Hát igen, a függőség ugye).

    Összességében nem bántam meg, csak míg a Nexus kevés mindenre volt alkalmas, de azt jól csinálta, ez sok mindenre (és sokkal több mindenre) alkalmas, csak bosszantó. Néha nem kicsit. Pedig csak egy kevés odafigyelés kellett volna.
    És bármennyire is falhoz tudnám vágni néha, tablet fronton már nem váltanék vissza droidra. Az nekem már max telefon. A tablet pedig legyen Windows. És lehetőleg 9-es. És még csak véletlenül se "szutyokrt". (Sorry).

    Más: Nem tudja valaki, hogy hova kell küldeni az MS-nek a panaszlevelet, hogy el is olvassák? Még sosem írtam nekik. Ellenben most bepótolom, már most 7 oldalnál tartok, és még messze a vége. Ha ezt valaki tényleg elolvassa, annak a napjába komolyan bele lesz rondítva. Egyébként csak úgy közlöm, hogy nagyon kulturáltan fogalmazok. Szóval nem a stílus miatt, inkább a panaszaim számát illetően.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #187 üzenetére

    Amúgy én inkább úgy éltem meg a hasonlatodat, hogy egy Kék Osztriga bárból (Android) menekülve sétáltam volna át a kedven striptease báromba (Windows), és már csak odabent derült volna ki, hogy "bazz... menet közben ez is Kék Osztriga lett".

    Szerk: egyébkén a teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy már a tablet megvételekor tisztában voltam vele, hogy a Win8 nem lesz a kedvencem, mert már előtte is használtam Win8-at, de nyilván nem ilyen mélységig, így igazából sokkoló, hogy még annak tudatában is rossznak tartom, hogy tudtam, hogy rossz lesz. Tehát alúlmúlta az amúgy is igencsak negatív elvárásaimat. Ennek ellenére tényleg nem térnék már vissza droidra, mert az X86 Legacy nálam mindent visz.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Szerintem spam mappán túl nem jut a mailem, ha mégis, 99% hogy instant törlik. Ugyanakkor ezek után egyfelől nem érhet az a vád, hogy nem nem tettem semmit az ügy érdekében, másfelől meg ha a Win 9 is ugyan ezekkel a hibákkal lesz tele, jókat fogok röhögni magamban.
    Ezen felül az igaz, hogy ehhez javító csomagot nem fognak kiadni, csak azt nem értem, hogy miért kell idáig eljutni. Az OS minden paraméter egy tervezés része, ha a tervezők logikusan gondolkodtak volna, nem követnek el ilyen hibákat. Semmi más nem kellett volna ide, mint józan paraszti ész, hisz nem bug-okról beszélünk (instabilitást leszámítva) hanem koncepcionális hibákról. Legalábbis szerintem.
    Na köszi a segítséget. Szevasztok!

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Dilikutya #195 üzenetére

    Irigyellek. Én másképpen tapasztalom. Tegnapi kép (megpróbáltam elindítani a kamerát, ez lett a vége):

    Heti kettő ilyen van. Eddig én még stabil Win8-al nem találkoztam. Nem azt jelenti, hogy nincs, csak én nem láttam.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák