Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #99 üzenetére

    Én nem csak arról beszélek, hogy egérrel használhatóbbá tenni, hanem sok egyéb dologról. Nonszensz az, hogy IE-n kívül nincs értelmes böngésző modern felületre, mert az MS megoldotta, hogy mindenkit ellehetetlenítsen.
    Pl nekem a Chrom ilyen. (Értsd: gyakorlatilag a felület fele nem jelenik meg a képernyőn, így konkrétan használhatatlan).

    És ez még a legújabb verzió, eddig el sem indult. És az milyen már, hogy csak az alapértelmezett böngészőt tudod a Modern felületen használni. Normálisak ezek?
    Firefox nemrég lépett vissza a fejlesztésből, mert a kutya sem használta azt a kalap szutykot, amit 2!!!!!!!! évig fejlesztettek.
    Az oldalak tördelését felejtsük el, a könyvjelzők sorrendjét sem lehet variálni, semmit, de semmit nem lehet normálisan beállítani. És ez csak egy app.
    Nincs akku töltöttség jelző, a modern felület nem dimmelhető, nincs egy normális ebook reader, a livetile-ok késnek, nem frissülnek, a rendszer fagyogat. stb, stb, stb.
    Nem tudom, hogy az appfejlesztők ennyire lusták, vagy a modern felület kötöttsége lehetetleníti el őket, de nem is érdekel. Ha tippelnem kéne, azt mondanám egy kicsit mindkettő, de a lényeg, hogy a store kong az ürességtől, ami van app, az is funkcióhiányos, hulladék, szar.

    És még a droidot szokták szidni a Win-esek, hogy milyen instabil. Hát erről csak annyit, hogy a volt Nexus7-em 1 év alatt 2 szer fagyott, a Windows-os tabletem ezt egy hét alatt betermeli. Mondanom sem kell, gyárilag telepített Win8.1 fut a tableten, eredeti progikkal. (Office, stb).
    Az automatikus fényerőállítás, és a GPS szem műxik, nem tudom, hogy miért nem, a szenzorok hibátlanok, működnek.

    Összességében nekem az asztali felület miatt, a Word miatt, és driver/hardver támogatottság miatt jobban megéri egy full Windows 8 tablet, mint egy droidos kvarcjáték, de a klasszikus értelemben vett "TABLETES" felhasználásban fényévekre le van maradva a Windows a Droidhoz, IOS-hez képest.

    És ha azt vesszük, hogy pont ezért barmolták szét a jól bevált asztali felületet, akkor epic fail. Borzalmas. Annál is borzalmasabb. Részemről SOHA szóba nem jöhet, hogy Windows 8-at használjak asztali gépen, tableten is csak azért, mert nincs alternatíva.
    Remélem a Windows 9 átgondoltabb lesz.

    Ami a start menü mizériát illeti. Tableten nem kell, illetve max akkor jó, ha az asztali felületet használom, vagy egérrel használom a tabletet.

    Viszont a mai napig nem értem, hogy miért kellett elvenni. Érdekes módon az MS arra hivatkozott (azt hazudta), hogy ők a belső statisztikák alapján látják ám, hogy a start menüt már szinte senki nem használja, aztán gyakorlatilag csak 1 milliárd embernek hiányzik. Érdekes...

    Ami a 3.rd party start menüket illeti. Nekem is van, de gusztustalan, hogy ezért még haxolni kell. Ez kb. olyan, mintha az autókereskedésekben kerék nélkül árulnák az autókat. Legjobb esetben egy lánctalpat adnának helyette, mondván, "újítottunk b-tok meg, ha kell a kerék tegyétek fel ti magatok". Nahát köszi.

    Győlölöm a Win 8-at, és ha az MS nem gondolja át ezt a dolgot, de nagyon alaposan, akkor készüljön fel rá, hogy a Win 9 is bukta lesz...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák