Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    Alapvetően kedvelem az almás dolgokat, volt macbook pro-m (2009-es de eladtam, építettem helyette hackintosht), itt figyel az ipad mini és az ájfón is, szóval nehezen lehetne rám sütni a hater szót, de amit az idén művelt az apple az új MBP-val az kiábrándító.

    Ha jelenleg kéne vennem laptopot akkor 13-as air-t vennék, de szerencsére épp nincs szükségem laposra. Pár év múlva simán jó lesz ez az usb-c only koncepció, de jelenleg hülyeség. Oké, fogjuk rá, ha belegondolok én is évente ha kétszer használtam a macbookon az USB portot, SD kártya hiánya se érintett meg igazából. Ellenben ami fáj az hogy csökken az üzemidő (többek közt ezért vettem anno macbookot), nincs magsafe ami többször is mentette meg a gépet (pici unokatesók, barátnő, egyéb családtag, háziállat, a sorrend nem lényeg). Touchbar szerintem parasztvakítás, igazából már a bemutatón is eléggé nyögvenyelősen erőltetett volt ahogy a DJ srác szerencsétlenkedett, vagy ahogy a PS-es lányka ujjai kaptak görcsöt a fizetett vigyor mögött.

    10.3 óta használom az osx-et, de igazából 10.6 óta én nem látok különösebb fejlődést, ellenben esztétikailag egyre lépkedünk visszafele, kirúgták az automatort fejlesztő csókát is (aki macen dolgozik tudja hogy megváltás cucc), az egész rendszer stabilitása is egyre ócskább, ha nem tökölnék napi szinten több órát FCPX-el akkor már rég ledaráltam volna az egészet a fenébe. Na jó, smart folders és tagging nagyon ott van (nekem legalábbis iszonyat sokat dob), ezt hiányolom win alól, igazán bepakolhatnák már a 10-esbe a 3D paint parasztvakítás helyett. Spotlight szerű kereső is jöhetne ami instant dobja a találatokat lokál/hálón, egyelőre a wines kereső eléggé butácska és csiga még úgy is ha minden hozzá van adva az indexhez.

    Kicsit off, de az meg már csak hab a tortán amit az ios-el művelnek, a jack dugó kidobása pedig komolyan elgondolkodtatott azon hogy ha meghal az 5S akkor nem almát veszek helyette. Mondjuk ez általában addig tart amíg a kezembe nem veszek egy droidos kütyüt, akkor elég hamar resetelődik ez a gondolat (4'-nél nem kell nagyobb teló, volt 4,7'-esem kb két hónapig, soha többet), remélhetőleg még megy az 5S 2-3 évet, utána meg már vicc pénzért hozzám vágják az SE-t :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák