Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz gabancs #30 üzenetére

    Azt felejted el, hogy az energomatnak megfelelő minőség ma nem 60 ezerbe kerülne, hanem 260-ba. Fizetnél annyit egy mosógépért? Miközben a többi 60-ba kerül? Mindketten tudjuk a választ...

    Az emberek diszkontálnak, a távoli jövővel nem kalkulálnak. Ez az oka annak, hogy a dohányosok csak legyintenek, amikor a veszélyeket taglalod nekik. Amikor már tüdőrákosak, akkor teljesen másként állnak a dologhoz. A különbség a 2 esemény között kizárólag az időhorizont.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz gabancs #30 üzenetére

    Össze lehet ezt egyeztetni, mert ugye nem mindenki gondolkodik úgy, mint te (vagy, mint én is). Valakinek az a cél, hogy olcsón megússza a dolgokat, és lehetőleg tartós is legyen, valaki pedig rohan a boltba az új iPhone 5-ért, mert a féléves 4 már nem menő. Inkább utóbbiak húzzák a gazdaságot (mármint olyan téren, ami extra, és létszükséglet.)
    Igazából ez élettartamra nem panaszkodok egy terméknél sem (mondjuk lehet ez azért van, mert már ebben a generációban nőttem fel, nem pedig abban, ahol 20 évig ment a mosógép :) ), de mondjuk ez a mosógép épp jó példa. Azon kevés termékek egyike, amit tényleg addig használ az ember, amíg bírja, és nem cseréli le, mert az újon már pl. LCD kijelző van. A kutyát nem érdekli, csak mosson :D
    A többinél (telefon, számítógép, stb.) viszont nem is nagyon feltűnő, hogy nem megy mondjuk 20 évig, mert általában azért 4-5-6 évente cserélni szokta az ember. Nem azért, mert rád akarják sózni az újat, hanem mert tényleg elavult.

    Ami számomra az undorító kategóriába tartozik az az, hogy pl. az Apple is mit csinál? Az államokon kívül tartja a tőkéjének 70-80%-át, olyan helyen, ahol nincs, vagy minimális az adó (pontosan nem tudom hol, 1-2 hónapja olvastam a cikket), és ez a bevétel gyakorlatilag adómentes, mert nem viszi be az államokba. Ezt amúgy szinte minden nagy multi űzi, és így közvetve azért valamilyen szinten a gazdaság is megszívja, mert sok 100 milliárdnyi bevétel kiesés az államnak.
    A másik, ami kiakaszt: ugyan az a cég jelen van van itthon is, japánban is. Az ottani melós átszámítva keres 6-700 ezer Ft-ot, az itthoni ugyan azért a munkáért kap nettó 150-et. Béremelésnél meg azt mondják, hogy "bocsi, most nincs pénz".
    Na én ezért nem sajnálom a multikat. Ha bénán csinálták, így jártak. Lesz helyettük más.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák