Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tcp

    tag

    válasz Polllen #10 üzenetére

    "Ha igaz a cikkben taglalt, akkor mea culpa, de ne én fizessem már meg azt, hogy a stúdiók költségei az egekbe szöktek."

    jah, tényleg ne te fizesd meg, majd megfizetik a marslakók...

    most komolyan!? a spektrumos, c64-es időkben eleinte gyakran 1 személy készített 1-1 játékot, esetleg segítettek neki még egy páran zenével, grafikával. Manapság egy játék elkészítése akár több száz szakember munkáját igényeli, és itt nem csak konkrétan a programozókról, grafikusokról van szó, hanem minden féle szinkronhangok, zenészek, etc... ha a játékosok nem fizetik meg a költségek növekedését, akkor előbb utóbb a befektetők is beleunnak, és viszik a pénzüket máshova. Mert egy játék nem kicsi befektetés, hónapokon, akár éveken át fizeted az emberek bérét, aztán reméled, hogy visszajön a zseton.

    Persze, egyelőre a kiadóknak, befektetőknek nincs okuk panaszra, és erre bizonyíték is van, mivel odaállnak 1-1 új projekt mögé, attól, hogy 1-1 cím bukás lesz, még az egész iparág nyereséges. Azonban ha a nyereség nem jön, vagy túlzottan leesik (minek tegyem a pénzem játék fejlesztésbe X+2%-ért, ha államkörvényen is kapok X%-ot, és még kockázatom sincs vele), akkor azt az egész iparág meg fogja szenvedni, többek között Te is, aki nem akarja megfizetni a stúdiók költségeit.

    ui: nem tudom, hogy mivel foglalkozol, de had ne én fizessem meg az általad előállított termék/szolgáltatás árát, szóval nyugodtan azt is lehet 50%-al csökkenteni, majd racionalizálsz (esetleg a főnököd racionalizál a kirúgásoddal ;) )

  • Pug

    veterán

    válasz Polllen #10 üzenetére

    Nekem az írásról a "kiadók és szerzõi jogvédõk fizetett hirdetését olvashatták" szlogen ugrott be. Az egész írás amúgy pont rossz irányból közelít. Egy heterogén tömeg természetes, hogy azt fogja tudni egységesen kifejezni, fõleg ilyen laza kapcsolat esetén, hogy mi az amit elutasít és nem azt, hogy mi is az amit szeretne. A proaktív visszacsatoláshoz homogénebb közösségre van szükség, egyszerre több dimenzió mentén is. A cikkben "tárgyalt" jelenség szerzõ általi megértéséhez, társadalmi aspektusból, meg az írónak egy kicsit bõvebb pszichológiai és kultúrakutatási rálátásra.

  • tomazin

    veterán

    válasz Polllen #10 üzenetére

    A másik dolog ami nem tetszik a cikkben, hogy m$ csak jót akart, de elszúrták.

    örülök,h nem csak nekem volt ilyen finom propagandacikk feelingem... :U

Új hozzászólás Aktív témák