Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Nem csak számítási kapacitás kérdése. Már egy régi számológép is sokkal gyorsabban számol, mint az emberek 99,99%-a. Egy mai PC olyan műveleteket megold másodpercek alatt, amire nekünk hónapok kellenének. Egy szuperszámítógép meg annak többszörös számítási kapacitásával bír. Mégis buta mindegyik mint a tök a mi mércénk szerint. Tudata meg végképp nincs egyiknek se. Ha a mai szuperszámítógép kapacitását megszorozzuk százmillióval, akkor is csak számolni tud majd gyorsabban, de nem lesz okosabb.

    Úgy is mondhatjuk, hogy a mai számítógépek hardverben már rég erősebbek mint az emberi agy, de szoftverben, architektúrában sehol sincsenek ahhoz képest. Talán kicsit ahhoz hasonlít a dolog, mintha dimenziókról beszélnénk. A mai mesterséges intelligencia, a számítógépek 2 dimenziósak és még mi sem tudjuk azokat 3 dimenzióssá tenni, mert túl buták vagyunk hozzá. Ehhez szükség lenne egy olyan lényre, akihez képest mi olyanok vagyunk mint nekünk egy egysejtű lény. Nevezhetjük istennek, vagy félistennek is.

    Amúgy is az embertől kell tartani, nem a robottól.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • zeorsdfd

    senior tag

    válasz Sir Ny #36 üzenetére

    Hehe, nem volt cinikus a hozzászólásom, bár ha annak érződik én úgy is örülök.
    A gond az, hogy tévedsz, a tudat alig volt megfigyelve eddig tudományos módon. A viselkedés volt megfigyelve, amiből következtetéseket vontunk le a tudatra vonatkozóan. Az állatnál nagyjából ebben ki is merül a kutathatóság. Ám az ember esetében egészen más viszonyban vagyunk a tudattal és a viselkedéssel is. Ezt a radikális különbséget néhányan felismerik.
    Nem akarok én semmit sem cáfolni, felőlem akár lehetne is gépi tudat. De abban biztos vagyok, hogy az emberinek megfelelő értő, érző és szabad akarattal rendelkező entitást csak akkor lehet csinálni, ha előbb megértjük saját tudatunk mibenlétét, a saját, jól ismert(? [na, ez az irónia!]) gondolkodásunk megfigyelésével. Sok tökkelütött mesterséges intelligencia kutató van, de akik nem ilyenek ezt bizony axiómának veszik és nem is tehetnek mást. A többiek csak egy primitív és félreértett tudatdefinícióval dobálóznak.

  • ViZion

    félisten

    válasz Sir Ny #77 üzenetére

    Nem pusztul ki a faj... Hülyék paradicsoma (@25:45) lesz :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • azbest

    félisten

    válasz Sir Ny #77 üzenetére

    hááát... nem igazán. Még mindig nem a kihalás, hanem a túlnépesedés a probléma. Az, hogy pár politikus azt akarja bemesélni, hogy új munkanélküliek megszületése fogja megoldani a nyugdíjak kifizetésének problémáját, az csak egy beteg ötlet. Az biztos, hogy a mai világ elég messze van a megoldástól. Se a vadkapitalizmus, se a szivárványpónis mindenkinek jár minden irány nem működik. Egyelőre még úgy tűnik, hogy a már más által is melített pár étizedenkénti világháborúra esküsznek a pénzemberek.

    (#78) ViZion
    na igen, érzésre tényleg arra haladunk
    orvosi vizsgálat: "ez megy a szájába, ez a fülébe, ez meg a seggébe... (bedugja)...őőő egy pillanat... (visszakéri és összekeveri őket)... ez megy a szájába" ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Alchemist

    addikt

    válasz Sir Ny #108 üzenetére

    Találgatások, feltevések vannak bőségesen...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • #65755648

    törölt tag

    válasz Sir Ny #111 üzenetére

    Én sem látom, ezért írtam oda hogy "(vagy bármilyen)" :)
    Eleve csak azért említettem a baloldalt, mert Mo-n (és a világon szinte mindenhol) szokásosan a jobb és a bal oldal áll szemben egymással kormány és ellenzék gyanánt, nem pedig ugyanarról az oldalról való a fő kormányzó és -ellenzéki párt is.

  • Alchemist

    addikt

    válasz Sir Ny #113 üzenetére

    Ismerem az alváskutatás témáit, egy csomó érdekes működésre derült fény a vizsgálatokból... de amikor a következtetésekben a "big picture", a komplex tudati összkép vonatkozása szóba kerül, a "may, might, could, perhaps" szavacskákkal lehet találkozni... :)

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Sir Ny #151 üzenetére

    Igen és most jól sikerült alátámasztanod amit irtam ezzel a wiki cikkel.

    1860 előtt amikor magyarország ausztria gyarmata volt, magyarország elmaradott volt mert ki volt szipolyozva.
    Majd a '48-as szabadságharc eredményeként a kiegyezés után magyarország immáron nem gyarmat volt többé hanem gyak. egyenrangu ausztriával a monarchiában. És láss csodát hatalmasan fejlődésen ment keresztül.

    Hát nem fura, hogy megváltoztak a dolog amikor kitört a gyarmati státuszból? Megjegyzem semmi más nem történt, mint egy kicsit több vissza lett forgatva ide mint előtte (és ha megnézzük hogy kb. 300 évig volt gyarmat és kb. 50 évig nem, akkor bőven bőven veszteséges a mérleg). Ausztria meg ezzel a 300 évvel előzőtt meg minket.

    Egyébként ezt a gyarmati dolgot könnyü igazolni napjainkban is. Gyakorlatilag a németek szerint a kelet európai országok több pénzt vesznek ki a közösből mint amennyit beletesznek, ez állandóan az orrunk alá van dörgölve.

    Ehhez képest azt a furcsaságot látod ha kimész az utcára, hogy a német életszinvonal az egekben és emelkedik, itthon meg már orvos sincs aki megmütsön és kb. az emberek segge kilóg a gatyából. Ha magyar orvost akarsz látni jobban jársz ha elmész egy német klinikára...

    Több mint fura hogy miközben mi állítólag több pénzt kapunk mint amennyit beteszünk, mégis mi élünk sz@rul...

    (a megoldás is egyszerü különben, a megkapott támogatás + befizetés könnyen számszerüsíthető és összevethető, ellenben az hogy bagóért gyártunk a német ipar számára az már és nincs benne ezekben az adatokban. Csak amikor sztrájkolnak az audinál és a gyár vezetése havi 10k béremelést nem akar megadni a dolgozóknak akkor látszik hogy mekkora sz@r van a palacsintában)

Új hozzászólás Aktív témák