Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    válasz #82729984 #68 üzenetére

    Érdekes dolog ez. Olvastam egy időutazós könyvet anno (címe sajnos nem ugrik be), ott visszamentek ide-oda, igazgatták a történelmet, minden frankó volt. Szabotálták az űrutazást, de a földön boldogan éltek... Az'tán kiderült, h nem vagyunk egyedül... más fajok meg leköröztek minket erősen.

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #68 üzenetére

    "Az alapjövedelem pedig halott dolog, mert a hatása ugyanaz lesz mint a segélyeknek. csinálunk 10x annyi gyereket és akkor lesz 10x annyi segély/alapjövedelem."

    A Térség könyvsorozatban egészen részletesen kigondolta az író. Az alapjövedelmesek nem vállalhatnak akárhány gyereket. A regény főszereplője például egy olyan családban született, ahol nyolc felnőtt együtt vállalhatott összesen 1 gyereket. Az alapjövedelmesek másodrendűek a dolgozókkal szemben. Lehet, hogy ez meredeken hangzik, de a társadalmi hasznosságnak előbb utóbb szerepe kell legyen. Előbb utóbb bedől az, hogy a többségben lévő inaktívak szavazata döntsön.

    (#75) ViZion
    a németeknél családi rendszer van. 3 gyerek két felnőtt tényleg megkap 1500 euro segélyt éveken át is. Ellenben idővel egyre inkább forszírozzák, hogy valakinek el kell kezdenie dolgozni a családból. A vállalkozás indítást is kifejezetten segítik. Van a rokonságban ott élő család, onnan konkrét ismereteim vannak róla.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz #82729984 #85 üzenetére

    Persze, azt tudom, hogy jelenleg mindenütt a rövidtávú profit lefölözésre építenek pénzemberek. Előbb-utóbb viszont emiatt lesz olyan gazdasági és háborús összezuhanás, ami már őket is elgondolkodtatja. Egyre kevésbé tevékenykednek diszkréten a háttérben lévő gazdasági erők.

    Az is igaz, hogy nem egy ilyen kis ország fogja bevezetni elsőként, mert pillanatok alatt lecserélhető bárki, aki szembemegy más érdekekkel. Na most ez eléggé összeesküvés elméletesen hangzik, de eléggé nyilvánvaló. Egyre kevésbé sci-fi, hogy vállalatok irányítanak országokat. Az utóbbi 50 évről csomó esetben már egyáltalán nem is titkolják, sőt szórakoztató-dokumentumfilmeket csinálnak róla, hogy egyes érdekcsoportok hogyan döntötték meg más országok vezetését, akár szélsőséges ellenzék felfegyverzésével, akár konkrét merényletekkel vagy nyílt háborúval.. ha jól emlékszem ez a sorozat is ilyen [link]. Persze biztosan minden országnak megvan a maga szennyese.

    A különböző csoportok érdekeiben fellépők kapcsán is sokszor kibukott már, hogy valójában azért tiltakoztak, mert más kezeken keresztül folyt volna el a pénz, amit eredetileg támogatásra szántak. A konkrét embereknek meg csak keresztbe tettek, miután a nekik szánt pénzt megszerezték.

    Meg ahogy hírlik még Kínának sem sikerül a születés szabályozásos terveit tartani. Pedig ott azért tudnak keményen fellépni. Csak ott is nyugat-komfornnak kell látszaniuk a kereskedelmi tevélenységük fenntartása miatt.

    Ha belátható időn belül sikerülne az űrutazásban olyan előrelépést tenni, hogy más bolygó lakhatóvá tételével terjeszkedhetne az emberiség, az valószínűleg egy időre tudna nyomáskiegyenlítő szelepként működni.

    Vagy ha kiderül, hogy tényleg van valami külső fenyetés, amit nem lehet megvesztegetni. Akár armageddon, akár függetlenség napja.

    (#91) Pityu.
    az önfenntartó életmód csak ott lehetséges, ahol elve laza a társadalmi rendszer. Itthon csak hajléktalanként lehetnél független. Ha van hol laknod, akkor már adót kell fizetned, amit csak pénzben lehet. Így muszáj pénzt szerezned. A pénzszerzésnek szabályai vannak, újabb adók merülnek fel... alkalmazottként vagy vállalkozóként lehet dolgoznod. Kötelező iskolába járni. A társadalmi rendszer nem enged önállóságot, ha hasznos lehetsz a számára. Legfeljebb, ha olyan gazdag és befolyásos vagy, hogy valójában a háttérből te diktálod a szabályokat.

    (#95) toflehi
    egyik rémes rendszer sem úgy kezdődött, hogy na most valakiknek nagyon rossz kell legyen. Valamilyen utópiát, vonzó világot képzeltek el, amivel maguk mögé állíthatták a többséget. De a megvalósítás nem úgy történt sosem. miután a hatalmat megszerezték.

    [ Szerkesztve ]

  • w.miki

    veterán

    válasz #82729984 #140 üzenetére

    egyetértek...
    már ha lesz egyáltalán robotizált jövő...

    amikor egy betanított munkás olcsóbb, mint hi-tech (és nem is létező) robot..
    kérdés, hogy meddig tűri ezt

    [ Szerkesztve ]

    Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

  • dabadab

    titán

    válasz #82729984 #137 üzenetére

    "Pl. a nyugat-európai országok jó része abból teremtette meg a mostani jólétet, hogy korábban hatalmas gyarmatbirodalmakat tartottak fenn, amit aztán szépen ki is zsákmányoltak. Közeli példa ausztria, ahol magyarország és nemzetiségei volt a gyarmat"

    Akkor nem csak a XX. századi magyar történelemmel nem vagy tisztában, hanem úgy általában a történelemmel sem. Magyarorgász nem volt Ausztria gyarmata, a Rákóczi-féle szabadságharcnak sok köze nem volt a szabadsághoz (az gyakorlatilag arról szólt, hogy a magyarok 99%-a melyik nemesi családok rabszolgája legyen) és ha megnézed az 1848-as 12 pontot, az sem pont egy gyarmati ország követeléslistája.
    Azt meg olyan nagyon nem kell részletezni, hogy Svédország, Finnország, Norvégia, Németország vagy Olaszország milyen gyarmatbirodalommal rendelkezett (leginkább semmilyennel), aztán mégis sikerült nekik normális gazdasági fejlődést produkálni. Egyébként arra, hogy a gyarmatosítás nem jár gazdasági fejlődéssel, ott van elrettentő példának Spanyolország, ami hatalmas gyarmatbirodalmat épített ki, aztán mégis sikerült teljesen lerongyolódnia, mert ész nélkül elverték azt a mérhetetlen mennyiségű pénzt (hasonlóképpen van ez a természeti javakkal, érdemes összehasonlítani két, jelentős olajvagyonú országot, mondjuk Norvégiát meg Bruneit.)

    "mert az amúgy is visszamaradott kelet európai ipar legyalulása után bagóért gyártatják velünk az autóikat (meg még sokminden mást is). a hasznot meg ők fölözik le."

    Az iparunkat annyira nem gyalulták le, hogy a struktúrális támogátosokon keresztül meg az idetelepült gyárak hatásaképpen ők tesznek a legtöbbet azért, hogy legyen normális magyar gazdaság.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • emvy

    nagyúr

    válasz #82729984 #140 üzenetére

    > És még a 27. jacht után sem érzi úgy hogy adni kéne a többieknek is hogy mondjuk mindenki ihasson egy koktélt a tengerparton

    A nehezseg az, hogy a vagyon nem oszthato el igy. Tehat ha a vilag osszes jachtjat bearazod, atvaltod mondjuk kenyerre, es azt a kenyeret kepzeletben elosztod a vilag ehezoi kozott .. az illuzio.

    Merthat ha valaki vesz egy jachtot, akkor rengeteg embert kifizet. Vegulis valahogy hozza kerult egy csomo penz, amit utana visszaad mernokoknek, munkasoknak, satobbi. Ha meg se venne ezt a jachtot, akkor nem lenne a vilag annyival elorebb, mint ahogy gondolod. Sot, ha nem lenne igeny mondjuk csucsminosegu termekekre, akkor az olcsobb cuccok sem fejlodnenek olyan sebesseggel, ahogy azt most teszik. (Tehat kellett az, hogy a 700 dollaros iPhoneokat megvegyek az emberek, hogy a 30 dollaros okostelefonok kifejleszteset mintegy elore finanszirozzak.)

    Szoval nagyon nem egyszeru kerdeskor ez, a leheto legrosszabb, amit tehetsz, az az, hogy azt gondolod, hogy ha valakinel van X erteku luxuscikk, akkor azt az illeto siman at tudna konvertalni ugyanannyi aktualis piaci erteku mas termekke. Nem lehet.

    while (!sleep) sheep++;

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz #82729984 #147 üzenetére

    "Nem hát, ausztria a magyar király vazullusa volt és ide fizették az osztrák adót nem?..."

    Kábé. Amennyire én tudom, többet vett ki Mo a kasszából, mint rakott bele.

    https://hu.wikipedia.org/wiki/Osztr%C3%A1k%E2%80%93Magyar_Monarchia#Gazdas.C3.A1g

    "Figyelembe véve, hogy a magyar gazdaság valamivel gyorsabban növekedett, mint az osztrák részeké, az ország 1867 és 1914 közötti teljesítménye e számítás alapján is kiemelkedőnek, ha nem is élenjárónak tartható."

    (btw a német szócikk lett lefordítva, lol)

    #150: '48 előtt nyilván. '67 után meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák