Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #13 üzenetére

    "MS feltalálta a spanyolviaszt IE7-ben"

    rosszindulat rulez. mondjuk inkább, hogy odafigyelt a userek igényeire? ánem, koppintás!

    "beépített email kliens"

    egy böngésző legyen böngésző. vagy nekik lehet árukapcsolni?

    "intelligens jelszókezelés (nem olyan, hogy egyszer a nem-re nyomsz és többet nem kérdezi meg)"

    megkérdezi az folyton, amíg be nem pipálod, hogy ne tegye.

    "-biztonságos (ebbe bele se kezdjünk összehas. szinten)"

    tényleg ne, látszik, hogy fingod nincs az egészről.

    "-SZABVÁNYOS (és IE meg marhára nem, viszont mégis erre optimalizálnak, hála a monopol helyzetnek)"

    ezzel az eggyel egyetértek, bár kérdés, mi a szabvány, amiről azt mondják, vagy amit mindenki használ.

    "beépített torrent kliens"

    aztakurva.

    "intelligens letöltésvezérlő"

    ez mondjuk tényleg nem ártana.

    "Majd a Google, más úgysem képes rá...De addig is: Don't be evil"

    húha nagyon el vagy te tévedve.

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #23 üzenetére

    "activex, biztonsági rések"

    blaaablaablaaa, az activex egy funkció, nem biztonsági rés. kíváncsi vagyok, vajon az Opera mitől annyira biztonságos. talán mert 1% alatt van az elterjedtsége? (lásd firebug)

    [ Szerkesztve ]

  • slartibart

    csendes tag

    válasz Dave™ #25 üzenetére

    Azért, mert ez a kérdés nem műszaki hanem gazdasági, illetve gazdaságpolitikai kérdés. Erőfölénnyel az él vissza, akinek erőfölénye van. Az Apple nem az a cég, amely egy program integrálásával bárhol is dominanciát tudna elérni.

    [ Szerkesztve ]

  • slartibart

    csendes tag

    válasz Dave™ #36 üzenetére

    Tulajdonképp én is elégedett vagyok a gépeimen futó XP-vel, de ez az egész nem a felhasználók elégedettségszintjéről szól. A monopolhelyzet árfelhajtó hatású, és hátráltatja a fejlődést. Ez minden iparágban így van, nemcsak a szoftvereknél. Ezért született meg a versenyjog, a versenyt ellenőrző állami testületek, a nagy mammut méretű, monopolhelyzetben levő vállalatok feldarabolása is ezen okok miatt történt.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dave™ #183 üzenetére

    Tényleg marha bonyolult egyet kattintani a letöltéséhez, amit automatikusan feldob...
    ezek szerint az új ubuntukban már találtak rá kulturált megoldást. a 6.06-ban még config file-okat kelett túrni hozzá.

    Ezeket a kodekeket letölti a windows media player magától? Hát nem.
    hát igen, ez totálisan elcseszett benne. ha nincs kodek, akkor kiírja ugyan, hogy kapcsolódik a kodek szerverhez, de szerintem azon a szerveren egyetlen kodek sincs. komolyan, sok év alatt egyetlen egyszer sem fordult elő, hogy talált volna kodeket ilyen esetben.

    Akkor melyik a kényelmesebb? Két kattintással minden kodek (és ettől nem omlik össze a rendszer, mint bizonyos kodek-packektől win alatt), vagy manuálisan keresgélni?
    gondolom számodra is nyilvánvaló, hogy a microsoft ha akarna sem tudna olyan ingyenes szoftver letöltési rendszert belerakni a windows-ba, mint amit linuxokon látunk. (vagyis pár kattintással netről lehúzod a csomó nyílt forrású cuccot).

  • cucka

    addikt

    válasz Dave™ #186 üzenetére

    Bocsánat, nem tudtam hogy régebbi verzión nevelkedtél. Most duplakatt mp3-ra, és ha nincs kodek feldobja a kérdést, hogy letöltheti-e?
    az túlzás, hogy nevelkedtem. kipróbáltam, hátha jobban beválik, mint a vista, de nem jött be. nem volt rá rendes yahoo messenger kliens, dc kliens, ezen kívül sokszor egyszerű feladatok megoldását is úgy kellett kezdjem, hogy túrom a fórumokat, így tele lett vele a tököm és letöröltem. nem azt mondom, hogy rossz rendszer, vannak benne igen kellemes dolgok és hát biztos van akinek bejön, az használja egészséggel.

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dave™ #163 üzenetére

    Nos, így kicsit árnyaltabb a probléma, valóban gondot jelenthet, ha nem lehet egyes office-elemeket helyesen máshol megjeleníteni. A probléma egyébként mekkora (komoly kérdés)? Ettől függetlenül teljesen akkor sem tudok egyet érteni. Ha az elterjedséget vizsgáljuk, akkor lehet az MS hozzáállása etikátlan, de semmiképpen nem jogtalan. XML formátummal nem lehetne a problémát áthidalni? Mi lenne a megoldás? Mert az MS nem fogja kiadni a szabványát.

    A rendszergazda-témáról igaz amit írsz. Mondjuk Budapesten, Győrben, Debrecenben, stb. És nekem nem fájna, ha eltűnne az MS, sőt, támogatnám, mert végre platformfüggetlen oktatást kapnának a diákok. Például nem Word oktatást kapnának, hanem szövegszerkesztő-oktatást. Nem úgy tudnák, hogy van a "cé", hanem hogy van egy partíció, ami oda van mountolva. De ha te azt hiszed, hogy a nagyvárosoktól különböző településeken van linuxhoz értő rendszergazda és számtechtanár, akkor te a Szaturnuszon élsz. Én Szombathely egyik legjobb gimijébe jártam, és olyan számtechtanár volt, hogy 20 perc alatt zártam ki a domainből. Szerinted? Menjen az MS, de a tanárok azon tanultak, azon nőttek fel. Mennyibe kerülne őket átképezni?

    De térjünk át arra, hogy szerinted "sokan vannak akik különösebb előképzettség nélkül is el tudnák látni a feladatot, akár fórumtagok között is... " Ezzel három probléma van. Ennek a munkának a lényege a felelősség. Itt nem lehetne olyan eset, "hű, most nem oké a fetchmail, várjááá, meglesz mingyá". Ide valós, struktúrált tudás kellene. A másik gond, végzettség kell, és legalább félmunkaidő. A harmadik probléma, amire nem is gondoltál: számtech TANÁROKról (is) volt szó. Tanítani is kell, azt ki fogja? A számtechtanárnak magyaráz a rendszergazda, ő meg a diákoknak? Abból mi lesz szerinted? Ismered az idézetet: "Zongoraórát adok-veszek..." Ha lenne is idő tanítani: tudsz integrálni? Tudsz. Elmennél a matek tanszékre integrálást tanítani? No az azért mindjárt más.

    Úgyhogy nem lehetséges emberileg megoldani a kérdést, ha nem hiszed, nézd meg, milyen számtechtanárok vannak vidéken. Választék? Egy tízezres városban szerinted hány számtechtanár van, aki ért a linuxhoz?

    Amiről itt szó van, az vágyálom. Tudással lehet megoldani, ami per pillanat nincs. Ennek az egyenletnek akkor lesz megoldása, mikor kikerül a tanárképzőkről egy olyan új generációs tanár-osztály, aki platformfüggetlen ismeretekkel, illetve több platform részletes ismereteivel rendelkezik. Ez pedig nem ma lesz, mert ezeket az embereket is tanítja valaki... El kellene kezdeni az átalakítást. De nem alulról, mert abból kutya fasza sem lesz.

    zdanee: melyik volt az a pont, ahol a törvény kötelezte az OEM gyártókat, hogy Windowst adjanak a termék mellé? Mért nem tettek linuxot a gépekre? Azért, mert a linux nem állt olyan kényelmi szinten. Megértem az álláspontodat, de te is érsd meg, hogy a win volt a legkézenfekvőbb döntés az OEM-ek számára, és te sem kérnél elnézést, ha téged választottak volna, mert a te terméked felel meg. Amit írtál a választhatóság hiányáról OEM rendszereken, az nagyon ül. De kérem, vegyük észre, hogy Vistából 7 verzió van. Hetes darab. Ehhez képest hol van a választási lehetőség, hogy milyen Vistát kérsz? Laptopoknál gyakorlatilag sehol nincs választási lehetőség, desktopon jó esetben választhatsz két változat közül. Ki a hibás? Az MS, vagy az OEM gyártó, aki azt mondja, márpedig ehhez a confighoz Business Vistát kell venni, nem elég a Home Basic N.

    Aztán ha egy OEM gyártó felteszi a gépre a Firefoxot, akkor az Opera mit fog szólni? Ha azt is felteszi, akkor a Netscape mit szól majd? Vagy tegyük fel az összes böngészőt? Az egy verzió - komponensenkénti kijelölhetőség elved szerintem egy nagyon jó irányvonal. De itt arról volt szó, hogy mért fizetek olyanért, amit nem használok. Ez esetben viszont az elméletedből kimarad a tabula rasa elv. Azaz: hogyan lehet differenciálni az árakat, ha nem szabjuk meg, hogy a vásárló mit kap(hat) érte? Ki számítja ki, hogy mennyit kell fizetned, ha nem lehet tudni, mit kívánsz igénybe venni a szolgáltatásokból?

    A linuxosoknak kollektíven: tegyétek a kezeteket a szívetekre, és válszoljatok. Az egységsugarú userek fognak válogatni a linuxos alkalmazások közül? Meddő vita, mert az életben soha nem fogjátok megérteni a lényeget: egyszerűség. Amelyik linux már tudja a "segged-alá-rakok-mindent" szintet, azt ti magatok is elutasítjátok, hogy már majdnem windows. Nektek egyszerű egy debiant használni, meg nekem is, de a titkárnőnek a másodikról nem. A nagyanyám viszont linuxot használ. Kitettem 6 ikont az asztalra, és azokat használja. Ha azt mondanám, indíts el egy konzolt, és jelentkezz át rootnak, akkor közölné, hogy ne káromkodjak, mert nem főz többet húslevest nekem.

    bambano: 12 évesen pascalban akartam programozni. Egyedül raktam fel egy redhat linuxot. Letöltöttem a pascalhoz szükséges rpm-eket, telepítettem, és nem tudtam fordítani. Aztán forráskódból fordítottam a pascal fordítómodult, és akkor sem ment. Linuxos irc fórumban érdeklődtem, nem tudtak választ adni. Ehhez képest windowsnál telepítettem, futtattam, programoztam, fordítottam, kész volt a program. Értem, hogy hülye vagyok, de ha én hülye vagyok hozzá, akkor vidéki számtech tanár és a diákjai mit fognak csinálni? Vagy megint eljutunk a "dögöljön-meg-mindenki-aki-nem-ért-a-linuxhoz" megállapításhoz?

    Dave (172): ha a valaki a nyílt forráskódot védi foggal-körömmel, mert abban hisz, akkor az helyes, azt támogatni kell, az etikus, stb. Ha valaki egy cég politikájával egyet ért, és nem tartja halálos bűnnek, amit és ahogy csinál, akkor provokatívan rákérdezünk, hogy van-e mögötte érdek? Szerinted ez nem gusztustalan hozzáállás?

    Dave (175): megfelelő beállítás mellett teljesen igaz, amit írsz. No halljam, ki fogja a megfelelő beállításokat létrehozni?

    bambano (176): az általad leírt két pont tulajdonképpen egyet jelent: ne akadjunk fenn azon, hogy a szoftver pénzbe kerül. Ide leírnám, hogy például otthoni használatra az userek a tájékozatlanság miatt XP Pro-t vesznek, Home helyett. Hopp, 15k. Aztán hány embernek van MS Office-sza, és ebből mennyinek lenne elég egy OOo? Azért is az MS a hibás, mikor valaki megveszi egy olyan termékét, amire nincs szüksége? Ha megveszel egy Audit orrában egy V8 TDI-vel, és rájössz, hogy nem köll, akkor a gyár a hibás, mert te nem egy 2.0 A4-et vettél? Ettől függetlenül a 178. hsz-eddel egyet értek, az gusztustalan, ahogy pl. a közigazgatási programok kérdését kezelik.

    Dave (183): én a két kattintás, egy codec, rendszer stabil marad c. megoldásra szavazok. Egyetlen karaktersor: ffdshow

    Vladi (188): a gépek nagyon nagy többsége OEM, előtelepített, vagy van hozzá driver CD. Itt arról van szó, hogy az előtelepített böngésző mért nem FF. Erre viszont azt tudom mondani, hogy egy user hogyan tudja eldönteni, melyik kell neki, amíg nem próbálja ki?

    Asszem mindenkinek ment válasz.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Dave™ #184 üzenetére

    1-2 éve lehetett az ingyenessé tétel. Előtte ugye a banneres verzió ment.

    A döntő momentum a nyílt forráskódban keresendő,
    Mondasz valamit.
    Az IE7 lemaradása innovációban azért ciki.
    Tabos böngészést tán már a 3.5ös opera is tudott:U

    Már nem nagyon emlékszem rá, pedig 1998tól operát használok.

    ÉRtem én egyébként miért sírnak. Ugye ki mit szok meg. Szüleim, testvérem, és még pár ember a közelemben operán kezdett. Nekik macerás más böngészőt használni.

    Ez lehet az ie-vel is. Nem azért használják sokan mert jó, hanem azért mert azt ismerik.

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Rolly

    veterán

    válasz Dave™ #163 üzenetére

    nem tudom honnan jött hogy a wordnek nem szabványos a fájlformátuma, meg nem is értem miért kéne annak lennie. A wordnek van saját fájlformátuma. Azt a microsoft fejlesztette ki, visszafelé kompatibilisek a verziók (az docx ig), nem szabványosította, illetve ha akarta volna akkor is elutasították volna pl docx, xlsx ...-ot akarta már szabványosítani, de nem lett belőle semmi.

  • Rolly

    veterán

    válasz Dave™ #216 üzenetére

    maradjunk abban, hogy piacvezető, az meg, hogy a programok 90%-át rá írják azért van mert minek fejlesszen egy cég a linuxra, mikor mire átfordulhatna mérleg addigra rég csődbemenne mind. Meg érdekes lenne fizetős programot írni linuxra.

    Használok linuxot is, sőt szerveren is. Asztali gépnél esélytelen mert nem kényelmes még mindig, nincs normális fájlkezelő (míg win alatt van total commander). Ha ez lenne lehet hogy én munka közben váltanék, de nem tudok, mert össze vissza kell heggeszteni a winevel, hogy mennyen az ie, s volt már hogy akkor sem ugyanaz jelent meg win ie alatt mint wine ie alatt :(. Win alatt meg van firefox és ie és ennyi...

    Ms ármeghatározó?? tanultál közgét az árat nagyon sok minden befolyásolja. Leginkább a kereslet. A win-se ennyibe kerülne, ha kisebb lenne a kereslet iránta ...

    megjegyzés: gondolom az mindenkinek tiszta, hogy a microsoftnak célja, hogy ahol nem tudják megvenni a wint ott azért használni tudják a koppintott szoftvereiket. Ha ezt nem hagyná, akkor nem lenne piacvezető már rég :)

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #221 üzenetére

    nyilvánvalóan ironizáltam kicsit, meg nem mintha pont tőled vártam volna valami értelmes választ.

    de ugye észrevesszük, hogy vagyok "én", a másik oldal megoldásait preferáló átlaguser, akinek ezek a kívánságai. valaki írta korábban, hogy szép meg jó dolog az igaz ügyért harcolni, de ha valaki a Microsoft termékeket és irányvonalát részesíti előnyben, annak biztos valami alantas érdeke fűződik az egészhez. mert az biztos, hogy nem csak egyszerűen arról van szó, hogy szeretné a jól ismert, megszokott rendszerét még egyszerűbben, még kényelmesebben használni, anélkül, hogy különböző peres eljárások folytán minden egyes összetevőt a netről kelljen levadásznia. nem, biztos mocsok MS-bérenc mind. teccikérteni.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #226 üzenetére

    meséld el kérlek, mennyivel lesz jobb, ha eltávolítható? mennyit is foglal? kb. 1,5 MB-ot. ha nem használod, nincs útban, nincs "biztonsági rés", nincs semmi.

    ellenben plusz munka lenne vele, amit veled meg velem fizettetnének meg, ráadásul egy csomó függőségen alapuló program elkezdene nem működni. gratulálok.

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #236 üzenetére

    rendben, vegyük ki. hány darab is fogyott a Windows XP N-ből?

    az ingyenes rendszergazda képzés egy lehetőség, senkit nem köteleznek, hogy részt vegyen. tudsz mondani ingyenes Linux rendszergazda tanfolyamot?

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #239 üzenetére

    "ami gyakorlatilag csak papíron elérhető, vagy oem illetve dobozos formában láttál olyat bárhol is? "

    http://www.pcworld.hu/story.php?sid=5258

    "Az érdeklődés teljes hiánya és a viszonteladók vonakodása súlyos kérdéseket vet fel az Európai Bizottság döntésének hatékonyságával kapcsolatban, például azt, hogy miért engedték meg a Microsoftnak, hogy az eredetivel azonos áron hozza forgalomba a Windows XP N-t?"

    "A Microsoft által meghatározott jogdíjak ár/érték arányát a Bizottság megbízottja át fogja tekinteni. A Microsoft beleegyezett abba, hogy a jogdíjak mértékét olyan szinten kell megállapítani, amely más fejlesztők számára üzletileg is ésszerű felhasználást tesz lehetővé, illetve, hogy ezek a jogdíjak ne tükrözzék a vállalatnak a Windows széles körű használatából fakadó piaci erőfölényét. A jogdíjak mértékét a szokásos értékelési technikák alapján is megvizsgálják"

    ennyit az árról.

    kapható: http://www.argep.hu/product_207265.html
    http://szoftverek.hu/szoftverkategoria/123/windows+xp.html

    "gyanítom, a fórumokon és saját tapasztalatokon edződött emberek jobban helytállnak éles helyzetben, mint a steril körülmények között képzett rendszergazdák"

    igen, nyilván a többszáz órás laborgyakorlatoknak és vizsgáknak az égvilágon semmi hasznuk, inkább tanuljon a saját hibájából a paraszt. :U

    "mi azért csak fizessünk 30 ezret a változatlan gépre telepíthető oem-ért"
    kötelez valaki? amúgy elárulom, pár évig még így is veszteséges.

    "Meg nézzük azt, hogy hol tart a Mac OS meg a linux-disztribúciók zöme, ahol utóbbiak ráadásul általánosságban ingyenesek, tehát non-profit módon, közösségi munkából tartanak ott, ahol"

    ne csak nézd, kezdd el használni. senki nem tart vissza. jatudom, az abev...

    "Mi lenne, ha még mindig a T-Com (matáv) lenne az egyeduralkodó hazánkban?"

    ébresztő, még mindig az...

  • #64791808

    törölt tag

    válasz Dave™ #217 üzenetére

    1., Nagyon szép, hogy felhoztad a holland kormányzatot. Mi köze ennek ahhoz, amit kérdeztem?

    2., Ki biztosítja az egész oktatási területen a szakképzett rendszergazdákat? Egy ISO és azt telepítgetik? Természetes, mert csupa egyforma gép van idehaza az iskolákban. Te sem gondolod komolyan, hogy amit írtál, az elégséges egy linux hálózat indításához és telepítéséhez. Másodszor nem a feltett kérdésre válaszolsz.

    3., Ugyanaz a Kovács János mennyivel fog jobban boldogulni egy linuxszal? Ott persze egyből meglesz a codec, egyből mindent lejátszik, tudni fogja, hogy a totemet vagy a kaffeine-t kell használni, egyből tudni fog mindent. Fenéket.

    Bármilyen nézőpontból nézem, nem vagy hajlandó egyenlő mércével mérni a két oldalt, és mellébeszélsz.

    #247: végre valaki kimondta. Namost akkor ha ugyanannyiba kerül, akkor ez hogyan válasz a kollégák azon felvetésére, hogy "mért fizetek azért, amit nem használok"? Most akkor mégis fizetsz érte, csak nem telepíted fel? Vagy az fáj, hogy feltelepíti a rendszer? Az a 40 mega hiányzik?

    Megegyezhetünk abban, hogy egyikőtök sem tudja megfogalmazni, mit akar, hogyan akarja, csak rázza az öklét, mert mocskos MS. Hát rázzátok srácok, meg gyűjtsetek aláírást, hajrá elvtársak, és éljen a párt! Ha valaki még akarja folytatni a szarrágást, szóljatok, visszajövök.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz Dave™ #270 üzenetére

    "hogyan szerepelne valódi versenyhelyzetben"

    a csúnyagonosz monopolhelyzetet nem a legyek hordták ám össze. ők is a garázsból indultak.

  • Belba

    őstag

    válasz Dave™ #272 üzenetére

    Nézd, azt be kell látni, hogy a Linux csak akkor lehet méltó ellenfele az MS-nak, ha minden program ezen is ugyanúgy futna, mint a Windows-on...

    Ha ugyanúgy Plug&Play telepíthetnénk a hardvereket, meglennének ugyanazok a kiegészítések.

    Ha a partnereim által írt Word dokumentumokat ugyanúgy elolvashatom a Linux szövegszerkesztőjében, az Excel dokumentumot megnézhetném a Linux táblázatkezelőjében, a kedvenc grafikus programom működne a Linux alatt is, a gyerekeim játékprogramjai simán futnának Linux alatt is, stb...

    Na, akkor én is elgondolkodnék, hogy megéri-e fizetnem többtízezret a Windowsért?

    De addig ez az egész vita értelmetlen, ezt te is beláthatod.

    És nem az a megoldás, hogy "butítsuk le a Windowst", hanem a Linuxot kellene felfejleszteni!!!!

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Dave™ #270 üzenetére

    prof. vs home témakör elég érdekes dolog, mert például home-ból hiányzik az, hogy userenként állítható legyen, hogy melyik mappához ki férjen hozzá (s milyen szinten). Ez napjainkban, mikor már nem csak pattanásos pistike használja a PC-t, hanem az egész család, és nem biztos hogy szerencsés, ha a fontosabb dokumentumokhoz a gyerek is hozzáférne, akkor elég öhm érdekes dolog. Persze tudom, használja mindenki a saját Dokumentum mappáját, na de akarja azt használni a halál, ha én teljesen másként szeretném rendszerezni.

    Amúgy én állítom, hogy hiába 90%-os részesedés ide vagy oda, ha az MS olyat lépne, amitől a piac nagy része felhördül (mondjuk holnaptól windowst nem lehet kapni, csak 200k fölött), akkor bizony pillanatok húzhatnák le a rolót. Viszont amíg a piac (vagy nagyszámú / súlyú érdekcsoportok) nem gondoljuk úgy, hogy itt bizony komoly baj van, addig pár szerencsétlen jogász ugrálhat ahogy akar, nem fog elérni semmit. Igen, az EU próbálkozásait az utóbbi kategóriába sorolom, mivel nincs igazi háttere, s ezzel az MS is tisztában van. Pontosan tudja, hogy max. szép nagy pénzbüntetéseket rónak ki rá, amit röhögve kifizet. Ha reális esélye lenne annak, hogy ha nem tesz eleget a követeléseknek, akkor az egész EU területén holnaptól nem használnak windowst, akkor pillanatok alatt kezesbárány lenne. Persze rá lehet fogni, hogy ennek a háttérhiánynak az oka pont az MS monopóliuma...de szerintem inkább csak akarat kérdése.

    Had tegyem hozzá, hogy emberek, egy kis realitásérzék azért jó lenne...(ez nagyon akinek nem inge ne vegye magára kategória). Helyenként nagyon jót szórakoztan a topicon, kedvencem a az a baj az MS-el, hogy túl jók a szoftverei, rakjon bele szarabbat :) Ezentúl tiltsuk meg a pékeknek, hogy túl jó kenyeret süssenek, mert akkor mindenki azt venné, vagy iskoláknak, hogy túl jól tanítsanak, mert akkor mindenki oda menne :U

    Személy szerint nagy Operás vagyok, hogy őszinte legyek nem is értem, miért nincs normálisabb részesedése. IE-n kezdtem még nagyon rég (amikor csak Netscape volt rajta kívül, utána FF majd Opera. De eddig utóbbi jött be messze a legjobban, nem olyan rég tettem egy kisérletet FF-re visszatérésre, de nagyon hiányoztak belőle kényelmi dolog, s egyes megoldásai számomra zavaróak voltak. Személyes véleményem, hogy nagyon érezni rajta az "OpenSource"-séget, annak minden előnyével és hátrányával együtt (utóbbi pl. az, hogy sosem képes teljes egészet alkotni a rendszer)

    Végezetül arra lennék kiváncsi, hogy ha annak idején nem rakja bele az MS az IE-t a Win-be, akkor mekkora méteres fikákat kapott volna / kapna, hogy még böngésző sincs a rendszerében. Vagy ha csak alapot rak be, akkor azért, hogy miért nem tud többet. De ezt végülis most is megkapta az IE6 miatt. De ha meg belerakja, akkor meg az a baj...igen tudom, nem erről szól a hír (had tegyem hozzá, a cím "szokásosan" bulváros és megtévesztő), meg értem én amit írnak a "linuxosok", csak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák