Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Frawly #373 üzenetére

    Tudom, hogy különbözőek az igényeink, de az ilyen "felejtsük el" meg "szenvedés" jellegű hozzászólásokat nagyon nem értem.

    Jelenleg is (immáron lassan 6 éve) használok napi szinten egy 2 GB RAM-os, atomos netbookot / tabletet, ki hogyan hívja. És mindezt nem önsanyargatásból teszem, hanem azért, mert teljesen elégedett vagyok a Windows 10-es teljesítményével.

    " ilyen atomos gépekre, ha mindenképp Windows kell, akkor tényleg csak XP" -- nem, tökéletesen jó a Windows 10. Nyilván lehetne gyorsabb, de simán vállalható. A Visual Studio meg a VMWare nyilván nem ezen fut, és a Chrome-ban is maximum 50 fület nyitok meg, de teszi a dolgát, még soha nem lassult le, nem fagyott. Lecserélhetném, de nem teszem, mert elégedett vagyok vele.

    "De tényleg jobban jársz, ha nem kínzod magad netbookkal. " -- ezt ugye azután írtad, hogy leírtam, hogy teljesen jól megvagyok azzal a géppel. Egyébként van itthon egy 12"-os HP üzleti notebook, de nem használom, mert sokkal praktikusabb az atomos netbook a 10"-os érintőképernyőjével. Van, hogy előveszem, de hamarosan megint a netbookon találom magam.

    Linuxot meg köszönöm, inkább nem. Támogatom a Linuxot, ajánlom azoknak, akiknek beválhat, de számomra nem alternatíva. Időnként használom, de csak speciális feladatokra, amikhez az kell.

    Az pedig végképp fel tud bosszantani, hogy SSD KELL.
    Nem kell. Hasznos és jó, de teljes életet lehet élni nélküle is. A saját gépeimbe egyébként még viszonylag az elején, amikor még 50e Ft közelében voltak a 128 GB-os SSD-k, tettem SSD-ket, és örültem is nekik, de a mai napig heti rendszerességgel használok HDD-s gépeket, és ha túl vagyok azon a borzalmas traumán, hogy fél perccel tovább bootol, már teljesen jól elvagyok vele. Ha a saját gépeim lennének, vélhetően már SSD-t tettem volna beléjük, de nem az enyémek. A napi használóik is jól elvannak velük, mivel tökéletesen alkalmasak arra az irodai munkára, amire kapták őket. Amúgy pár hónapja is volt munkahelyi géposztás, és középszinttől lefele HDD-s notebookokkal váltották le a 6-8 éves régi notebookokat, még sincs elégedetlenség. Sok más ok miatt van, de a kapott notebookok miatt pont nincs, HDD-stül se.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák