Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Tapsi #68 üzenetére

    Ez engem is erdekel e, h maganszemelykent hova szamolnam el a bejovo szamlakat:) bemitattam h elkoltottem a havi fizur, es kovetkezoben nem kell adozni belole? Ez mondjuk jo lenne ((( :
    Vallalkozasi forma van olyan is, ahol nem lehet elszamolni semmit, ellenben meg kell orizni a szamlat - masik jogszabaly szerint meg nem ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz Tapsi #68 üzenetére

    Tapsi hapsi az álszakértő. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy fizetett troll.

    "Idézném az eredeti hsz-emet:
    Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között. Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?
    Ismétlem, vállalkozások között!"

    Kiírom nagyobb betűvel, hogy jobban lásd. A VÁLLALKOZÁSOK KÖZÖTT NEM MINDEN SZÁMLA SZÁMOLHATÓ EL, HANEM CSAK A VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ SZÁMLÁK. Na.

    "Én is voltam tanúja helyszíni ellenőrzésnek, vannak barátaim, akik foglalkoznak ilyesmivel. Mindig korrekt ügyintézéssel találkoztam. Kicsit azt érzékelteted, mintha a NAV lenne a sátán, ami a galamb lelkű hazai vállalkozókat kiszipolyozza. Jó reggelt kívánok!"

    Szóval NAV-os vagy. Értem. Elméleti szakember. Ha egy kicsit beállnál a vállakozók közé, megismernéd őket, nem írnál ennyi hülyeséget. Én 30 éve hallgatom a vállalkozói sztorikat.

    "A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként
    Továbbra is adós vagy ennek a hivatkozásával. Mégis melyik ország az, ahol magánszemély elszámolhat ilyesmit? Egyet sem fogsz találni!"

    Azért mert szerintem az lenne a megoldás, hogy mindenki el tudná számolni a számlákat, azért miért kell konkrét országot megneveznem? Anélkül nem lehet ez megoldás? Egyébként Dánia. Szinte minden elszámolható még akkor is, ha egy név nélküli fecni, nyugta. Németország. Szinte minden, amit nem szégyellsz elszámolható költségként. Seychelle szigetek. Panama. Vannak érdekes helyek.

Új hozzászólás Aktív témák