Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz orion1025 #53 üzenetére

    Én szeretnék a cégemnél uniós szintű fizetéseket adni, ahhoz azonban a termékeint árát úgy meg kellene emelni, hogy azt senki sem venné meg.

    Ha viszont sokat emelnék folyamarosan a fizetéseken, akkor nem tudnám azokat (az adók miatt) kifizetni.

    Ha viszont nem emelek a fizetéseken, elmennek a dolgozók.

    EZ NEM ÚJ DOLOG, ÉVTIZEDEK ÓTA TARTÓ TENDENCIA, ELŐRE LÁTHATÓ VOLT, DE MOST MÁR NAGYON KÖZEL KERÜLT A DÖNTŐ.

    Tehát vagy azért, de közeleg a ...

  • GeorgeV

    aktív tag

    Siker történet az e-számla. (Khm...)

    Akkor, minden oké.
    Akkor megszűnt a fekete és a szürke gazdaság, mindenki tiszta, mint a patyolat!

    A cafetériát meg csak úgy huncutságból vették el, meg az adók is csak játszásdiból emelkedtek...

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz RudY #51 üzenetére

    Állítólag lesz még egy fokozat 3 év múlva.
    Erről a neves emberek által tartott kredites fizetős előadáson hallottam először.
    Ezek szerint a NAV rendszere az összes számlát tartalmazni fogja és a könyvelőrendszereket is állítólag rá kell majd online kötni. Csalás így kizárva, fényes jövő előtt állunk.
    Csak ha egy fodrász nem ad számlát, az nem kerül be a rendszerbe.
    Erre lenne jó a máshol már alkalmazott módszer, hogy MINDEN számla elszámolható lenne, ezért MINDENKI kérne MINDIG számlát, azonnal meghszűnne még a szürke gazdaság is.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz Tapsi #63 üzenetére

    Ha nincs meg a kellő ismereted a gazdaság működésével kapcsolatban, akkor legalább ne szólj bele.

    "Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között".

    Ezúton jelzem feléd :), hogy csak a VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ számlák számolhatóak el.

    "... ugyanis az is gyanús, ha egy fodrász nem ad számlát folyamatosan, tehát alacsony igazolt bevétele keletkezik"

    Nem gyanús, mert vállalkozások többségének nagyon alacsony a bevétele, éppen hogy megélnek.
    Az online pénztárgép miatt eleinte rátelefonáltak a boltokra, hogy "LÁTJUK ÁM, HOGY NEM ÍRJA A BEVÉTELT!", mire a tulaj visszaszólt, hogy üljenek ide és nézzék meg, hogy NINCS VEVŐ, ha meg bevételt akarnak az online pénztárgépbe, akkor küldjenek vevőket.

    "Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?"

    Van olyan ország, ahol a magánszemély csökkentheti az adó alapját például a fodrász számlájával. BIZONY.

    Még 30 évvel ezelőtt egy német állampolgár átjött Hévizre, cukrászdát nyitott, a számlákat használt papírok hátuljára írta (már akkor a takarékosság jegyében), és minden kis fecnit, például az általa elfogyasztott fagyi nyugtáját is hozta a könyvelésre, hogy azt is elszámolja költségként. Mi körbe röhögtük, az meg szó szerint verte a fejét a falba, hogy milyen országba került, ahol csak tiszta lapra lehet számlát nyomtatni és minden költségszámlával meg kell küzdeni azért, hogy elszámolható legyen.

    Na most látjuk, hogy hol tartanak a németek és hol tartunk mi.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz Tapsi #65 üzenetére

    "Hja, pénzügy szakon végeztem a közgázon, biztos fingom nincs a gazdaságról."

    Hát én a helyedben erről mélyen hallgatnék. Tényleg fingod sincs, hogy a valóságban miként működnek a dolgok.

    "csak a VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ számlák számolhatóak el."

    Te azt írtad, hogy minden számla elszámolható. Ezt benézted.

    "Hát persze, a bulinegyedben amikor híre ment, hogy jönnek a revizorok, akkor hirtelen többszörösére nőtt a napi bevétel az online kassza rendszerében! Nyilván nem a falusi gettóban lévő talponálló a célpontja a NAV-nak."

    Ha a bulinegyedben vagy egy bevásárlóközpontban híre megy, hogy ellenőrzés van, sok üzlet bezár. Nem azért mert csalnak, hanem a hányigerkeltő ellenőrzés módja miatt. Nem egyszer vásárolt már a jelenlétemben ellenőr. Ezeket nem nevezném ebernek sem. Egész napra beülnek egy kicsi üzletbe, blokkolják a forgalmat. Két doboz gyufát vesznek és a 200 Ft.os nyugta miatt büntetnek, mert szerintük 2 db 100 Ft-os nyugtát kellett volna adni. A lyukas oldalú rozsdás furgon gazdáját vegzálják a piacon, hogy miből tudott furgont venni. Undorító.

    A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként, így biztos, hogy mindenki kérne számlát, nyugtát és biztos, hogy teljesen megszűnne még a szürke gazdaság is.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz Tapsi #68 üzenetére

    Tapsi hapsi az álszakértő. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy fizetett troll.

    "Idézném az eredeti hsz-emet:
    Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között. Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?
    Ismétlem, vállalkozások között!"

    Kiírom nagyobb betűvel, hogy jobban lásd. A VÁLLALKOZÁSOK KÖZÖTT NEM MINDEN SZÁMLA SZÁMOLHATÓ EL, HANEM CSAK A VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ SZÁMLÁK. Na.

    "Én is voltam tanúja helyszíni ellenőrzésnek, vannak barátaim, akik foglalkoznak ilyesmivel. Mindig korrekt ügyintézéssel találkoztam. Kicsit azt érzékelteted, mintha a NAV lenne a sátán, ami a galamb lelkű hazai vállalkozókat kiszipolyozza. Jó reggelt kívánok!"

    Szóval NAV-os vagy. Értem. Elméleti szakember. Ha egy kicsit beállnál a vállakozók közé, megismernéd őket, nem írnál ennyi hülyeséget. Én 30 éve hallgatom a vállalkozói sztorikat.

    "A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként
    Továbbra is adós vagy ennek a hivatkozásával. Mégis melyik ország az, ahol magánszemély elszámolhat ilyesmit? Egyet sem fogsz találni!"

    Azért mert szerintem az lenne a megoldás, hogy mindenki el tudná számolni a számlákat, azért miért kell konkrét országot megneveznem? Anélkül nem lehet ez megoldás? Egyébként Dánia. Szinte minden elszámolható még akkor is, ha egy név nélküli fecni, nyugta. Németország. Szinte minden, amit nem szégyellsz elszámolható költségként. Seychelle szigetek. Panama. Vannak érdekes helyek.

Új hozzászólás Aktív témák