Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz <Lacy85> #25 üzenetére

    BenQ GL2250

    Ez TN. Azt hiszem ez van otthon apáméknak az asztali géphez. Annyit mondok, hogy nagyon rossz. Pl. ha lejjebb ülök vagy oldalról, akkor látványosan invertálódnak a színek. :N
    Laptopba meg tényleg nem tudom már elképzelni a TN-t, ahol fel-le lehet hajtogatni a képernyőt.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz Laca19 (a) #32 üzenetére

    Igen, az IPS-nek ez az egy igazi hátránya, hogy filmnézésnél ahol sok a sötét jelenet szürkét látsz és ez engem is zavar a laptopomon. De én azt mondom ezzel inkább együtt tudok élni, mint hogy ha leülünk többen a laptop elé és csak az látja rendesen aki szemben ül vele, vagy más szögbe fordítom és már torzulnak a színek. Meg egyébként akinek nagyon jó fekete kell, annak ott van a VA. Én is gondolkodtam egy jó darabig, hogy VA vagy IPS legyen, aztán mivel én elég sokat játszom, IPS-t választottam. A VA-t meg főleg azoknak ajánlják a milyen monitort vegyek? topikban is, aki a jó feketére vágyik vagy inkább filmezésre használja a monitort.

    (#27) EclipseGT Akkor valószínű tényleg lesz benne valami, hogy TN és TN között is nagy különbség lehet. Egy biztos, azt tudom, hogy én már nem vagyok hajlandó visszaváltani TN-re. VA-t kipróbálnám, de a TN a számomra múlté. :)

    (#31) sb Nekem is ez a bajom sok laptoppal, hogy beletesznek valami alacsony kontrasztarányú csekély fényerejű kijelzőt. Én ha meglátom, hogy a fényerő kisebb mint 280-290 nit, már zárom is be a tesztet, mert az kuka, kültéren használhatatlan. Ami meg ilyen 400+ nites laptop, az meg ilyen 1000+ Euróba kerül. :U

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák