Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #195 üzenetére

    "Ellenben az artifaktos interpolacioval nem fogok megbaratkozni.

    Morgyi: csak interpolacional van szappanopera hatás, ha ugyan azt a képet szurod be ott akkor is 24p lesz. Legfeljebb ugrál ha nem ugyanannyiszor szurod be mindegyiket."

    Ennek az interpolációnak köszönhető a szaggatás, amit az LG OLED és új IPS televíziókon megtapasztaltam?

    Nagyon furcsa, mert a családban két régi, LG LED-es alapmodell van, és azokon kifogástalan a Forma1, a labdarúgó mérkőzés, a dokumentumfilmek... (Egyedül ez az új "DTX" nevű csatorna szaggat be időnként; én nem tudom, azon milyen tartalom megy, de az egyik legrosszabb képet produkálja a csatornakínálatban megtalálható adások közül.)

    Számomra az új készülékeken még mindig az adja a legjobb képet, ha ez a "TruMotion" ki van kapcsolva (vagy nagyon, de nagyon minimumon működik).

    Azért az akkor is faramuci helyzet, és elég szomorú, hogy sok évvel korábbi alapmodellek "élvezhetőbb" mozgóképet jelenítenek meg TV adások esetén. Pedig azoknak aztán viszonylag egyszerű a menürendszere és elektronikája. Gyakorlatilag semmilyen képjavító eljárást nem tartalmaznak. (Talán éppen az a szerencse!?)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák