Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz Vakegérke #45 üzenetére

    "Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" embernek lehet olyan stílusa, amely élőszóban, írásban egyaránt alkalmazható?
    Elképzelhetetlen számodra, hogy egy "tanulatlan" ember a hétköznapokban használt beszédmódját használja írásban is?
    "Én sokszor egy mondatot 6x átszerkesztek. meg ha úgy írnék, ahogy beszélek.... Pfff, idegesítő és fárasztó lenne olvasni "
    Látod, te szerkesztgetsz, én pedig nem. Te tanult vagy, én nem. Látod, ezen már érdemes lenne elgondolkodnod."

    Nem elképzelhetetlen. Csupán számomra furcsa, ha valaki olyan választékosan beszél, ahogy ír. Az én szóbeli nyelvezetem tele van rag elhagyásokkal, töltelék szavakkal, szlenggel, rövidítésekkel. Fárasztó lenne olvasni ha így írnék. (Mondjuk írni se tudnék ilyen stílusban). Éppen ezért más az írásom, mint a beszédem.
    Átszerkeszteni meg azért szerkesztek át mondatokat, mert észreveszek akár nyelvtani, akár tartalmi hibát, akkor azt átírom. Nem hagyom benne. Ezért is szeretek gépen írni, mert a kézírásnál kell nekem piszkozat, tehát mindent másolnom kell majd satöbbi satöbbi.

    Az meg hogy tanult/nem tanult ki ír jobban... Móricz is nagyon nehezen írt, Da Vinci is hetente szerkesztett át részleteket a Mona Lisából. Ez szerintem nem oszt nem szoroz. Móricz akkor is jól írt volna, ha elsőre körmölje le a mondatait, és a Mona Lisa akkor is jó festmény lenne, ha Da Vinci megfestette volna egyszer, és kész.

    Most ez aztán már tényleg nem kötekedés, de erre tényleg kíváncsi vagyok, mert a nyelv, stilisztika, retorika nagyon érdekel.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák