Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    ha én valahová feltöltöm az összes Bud Spencer & Terence Hill vagy épp Steven Segal filmet valahova, azzal okozok én még bárkinek anyagi kárt? :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz attila9988 #19 üzenetére

    szerintem a zenék beszerzésére már van alternatíva. én legalábbis zenét már nem töltök le, inkább benyomok egy podcast-ot vagy hallgatok egyéb stream-et, mondjuk Deezert. még mindig nem fizettem egy fillért sem, de "kárt" se okoztam. sőt...biztos vagyok benne, hogy jó pénzt szerzek én nekik azzal, hogy lejátszási listákat hozok létre, meg statisztikákat állítanak össze rólam :) ráadásul valóban jó reklám ez az együtteseknek, nem egy csapatot ismertem meg ilyen oldalakon, ami azóta kedvenccé nőtte ki magát nálam.
    egyértelműen erre mozdul el a piac, egyre több online szolgáltató van. szerintem nem kell félteni a filmipart sem, mindig meg fogják találni azt a piaci rést, ahonnan pénzt lehet kiszipkázni :)

    persze az már más kérdés, hogy egy Universal vagy épp Paramount méretű stúdiót nem feltétlenül érint olyan érzékenyen a kalózkodásból eredő pénzkiesés, mint mondjuk egy kisebb stúdiót, ahol egyébként kiváló minőségű, mégis rétegfilmeket gyártanak.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz attila9988 #30 üzenetére

    talán annyi különbséget látok, hogy míg egy ilyen szolgáltató fizet valamennyit ezekért a tartalmakért a jogtulajdonosnak - ha más nem, a kedvenc oldalamat/szolgáltatómat támogatom a fent említett formában (információk nekik, rólam) - addig egy akárhonnan letöltött másolattal ilyesmiről szó sincs.

    az ebookos analógiát értem, valóban érdekes :) talán azért gondol mindenki inkább az ilyen megosztásra bűncselekményként, mert míg egy könyvet, vagy egy magnókazit kölcsönadsz egy valakinek, a közvetlen környezetedben, addig egy elektronikus tartalmat gyakorlatilag bárkivel megoszthatsz.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák