Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz bepken #27 üzenetére

    még mindig nem fizettem egy fillért sem, de "kárt" se okoztam.

    Nem látom a különbséget a végeredmény tekintetében aközött, ha meghallgatok egy stream -et, és aközött, ha letöltök egy zeneszámot akárhonnan. Egyébként ha nagyon spontán akarok lenni, és gépközelben vagyok, mert épp dolgozom valamin, akkor én is elindítok néha egy egy stream -et, leginkább a shoutcast -ról...

    Egyszer volt egy vitám valakivel az ekönyvekkel kapcsolatban, aki szerint az bűn, ha én odaadom valakinek az ekönyvet elolvasni. Ott volt remek analógia a hagyományos, papíralapú könyvvel, amit meg nem bűn odaadni... :) De ott is az van, hogy A esetben is odaadom->elolvassa, meg B esetben is odaadom->elolvassa. Mitől lesz tehát A eset bűn, míg B nem az? Hát semmitől. Idióta szerzői jogi szabályozás van érvényben, aminek semmi értelme. A technológia mai állása szerint a net inkább áldás, mint átok. Ilyen körülmények között valami képzeletbeli veszteséget számolni egy szimpla szorzással, gyakorlatilag értelmetlen.

    Vannak előadók, akik már felismerték ezt, (sőt... így lettek népszerűek..) és vannak, akik nem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák