Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eventus

    veterán

    válasz bepken #5 üzenetére

    Nem olyan volt balhé a Linda miatt, hogy az ismétlések után nem kaptàk meg a pénzt a színészek.

    BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

  • attila9988

    őstag

    válasz bepken #27 üzenetére

    még mindig nem fizettem egy fillért sem, de "kárt" se okoztam.

    Nem látom a különbséget a végeredmény tekintetében aközött, ha meghallgatok egy stream -et, és aközött, ha letöltök egy zeneszámot akárhonnan. Egyébként ha nagyon spontán akarok lenni, és gépközelben vagyok, mert épp dolgozom valamin, akkor én is elindítok néha egy egy stream -et, leginkább a shoutcast -ról...

    Egyszer volt egy vitám valakivel az ekönyvekkel kapcsolatban, aki szerint az bűn, ha én odaadom valakinek az ekönyvet elolvasni. Ott volt remek analógia a hagyományos, papíralapú könyvvel, amit meg nem bűn odaadni... :) De ott is az van, hogy A esetben is odaadom->elolvassa, meg B esetben is odaadom->elolvassa. Mitől lesz tehát A eset bűn, míg B nem az? Hát semmitől. Idióta szerzői jogi szabályozás van érvényben, aminek semmi értelme. A technológia mai állása szerint a net inkább áldás, mint átok. Ilyen körülmények között valami képzeletbeli veszteséget számolni egy szimpla szorzással, gyakorlatilag értelmetlen.

    Vannak előadók, akik már felismerték ezt, (sőt... így lettek népszerűek..) és vannak, akik nem.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz bepken #36 üzenetére

    Az igazán érdekes dolog a történetben, hogy "még az internet előtt"... (bezzeg a régi jó dolgok... :D ) kitaláltak egy intézményt azért, hogy a tudást terjeszteni lehessen könnyen. Hogy elérhetővé válhassanak a művek, és azokat megismerhessék az emberek. Ezt a "varázslatos" helyet úgy nevezték, könyvtár... :)

    Nos... oda megvásároltak egy könyvet, majd ezrek kölcsönözték azt ki, ami más művek születését is elősegítette közvetlenül, vagy közvetve. Az idézetek, hivatkozások is így keletkeztek, hogy valaki, valahol megszerezhette a tudást, ami kell neki. És ezt senki nem büntette, egyáltalán. Sőt, könyvtárba járni kifejezetten dicséretes cselekedet, mert a közfelfogás is úgy vélekedett, hogy ha valaki könyvtárba jár, az művelődik, gondolkodik.

    Ezzel szemben, az internet megjelenése után, mikor mindez jóval gördülékenyebben folyik, üldözni kezdik a megoldást, és fel akarják koncolni azokat, akik alkalmazzák a technika nyújtotta lehetőségeket. Ezen felül pedig azt próbálják beleverni a köztudatba, hogy amit tesz, az valami rossz...

    Látod már hogy mi a problémám ezzel? :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák