Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • honved

    csendes tag

    Legális streameléssel (Deezer, Netflix stb.) kapcsolatban: elméletben nagyon szép, hogy kifizeted a havidíjat, aztán hallgathatod orrba-szájba, esetenként több eszközön is, de kérdés, hogy milyen minőségben és meddig. A minőségről már volt szó máshol, nem is mennék bele részletesen. De azért megjegyzem, hogy általában ugyan valamilyen formában elérhető a legjobb minőség (ami reálisan nézve mondjuk a zenében a flac, filmben a full HD), de vagy extra díjért, vagy egyáltalán nem (Deezernél úgy tudom, csak mp3 formátum van.)

    Aztán a másik kérdés, hogy mi érhető el. Én a Deezert használom most promóciós jelleggel, de nem fogom fizetős formában megtartani, mert a magyar tartalom finoman szólva is gyér. Pl. Neotonnak fent van 2 albuma, holott a valóságban volt nekik vagy 40. LB27 dettó. Ezenkívül összekeverik az azonos nevű, de különböző előadókat (pl. Skyland).

    De a legnagyobb problémám ezekkel az, hogy csak addig szép és jó, amíg minden tökéletesen működik: hálózati lefedettség (mobil eszköz esetén), az adatkeretem, a szolgáltatás elérhetősége. Általában tud cache-elni egy jól megírt kliensprogram, de mint mindenre, garancia erre sincs: ha valamiért éppen nem működik, hát így jártam. Ha éppen olyan helyen járok a busszal, ahol kihagy a mobilnet, hiába fizettem a szolgáltatásért és a zene hallgatásának a jogáért. Ellenben, ha letorrenteztem a fájlt és ott van nálam a memóriakártyám, akkor teljesül csak igazán az, hogy bármikor hallgathatom, akárhányszor.

    A Netflixnél láttam, hogy bizonyos filmek minden hónapban kikerülnek a kínálatból. Ez egy vicc. Ha én fizetek azért, hogy megnézhessek egy filmet, nem egymás után akarom ötször megnézni, hanem mondjuk egy év múlva támad kedvem hozzá megint. És akkor megint csak hiába fizettem érte, nem nézhetem meg.

    De ami a legjobban tetszik, az az, hogy minden hasonló szolgáltatás licencszerződésében a szolgáltatóra vonatkozó fejezet azzal kezdődik, hogy a szolgáltató a szolgáltatást bármikor, (általában előzetes értesítés nélkül), indoklás nélkül megszüntetheti.

    Félreértés ne essék, én nem vagyok a fejlődés ellen, és örülök, hogy vannak ilyen szolgáltatások, de azért a legjobb felhasználói élményt még mindig az adja, ha ott van nálam a kezemben fizikailag az adat, akár letöltött fájlként a memóriakártyán, akár dvd-n/cd-n megvásárolva.

Új hozzászólás Aktív témák