Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Kansas #227 üzenetére

    Már hogy tartozna bele? Ha én friss M1 procis macBook-ot veszek, hiába akarnék Intel procisat mert nincs. Tök mindegy, mit akarok, M1 procit vettem, és nem Intel-t. Csak az számít, hogy ettől az M1 procit gyártó Apple és TSMC lettek gazdagabb, nem az Intel. Tehát a véleményemtől függetlenül okozója voltam a köztük lévő verseny alakulásának, tehát konkurenciái egymásnak.

    Ugyanannál a célnál konkrétan ugyanarra a célra gondoltam, nem csak hasonló célra. Bizonyos feladatokat el tud látni mind a PC, mind a laptop, mind az okostelefon, mind a TV, de összességében nem ugyanarra a célra készülnek. A PC-t is tudod vinni magaddal, ha nagyon akarod, de azért nem nevezném hordozható számítógépnek. Ahogy okostelefonon is el lehet végezni bizonyos feladatokat, amit am PC-n végeznél, de mondjuk AAA-s játékokkal nem állnék le rajta játszani. Szóval összességében nem ugyanarra a célra valók. De például az olyan eset elég ritka, hogy valakinek macBook-ja is, meg laptopja is van. És mielőtt belekötnél, nem arra gondolok, hogy a családban van mindkettő, hanem hogy konkrétan egy embernek saját használatra van mindkettő.

    Ahogy látom, abban nem értünk egyet, hogy te a konkurencia fogalmát valahogyan a személyes preferencia fogalmával mosod össze. Az én meglátásom szerint viszont a konkurencia, mint a verseny szinonímája kizárólag csak attól függ, hogy egy adott célra készült termék melyik gyártótól van megvásárólva. Az teljesen lényegtelen, hogy azért vetted attól a gyártótól, mert attól akartad venni, vagy azért, mert egy másik termék része, és jár vele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák