Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Glenda #339 üzenetére

    "Még egyszer elmondom. Az új Start Screen úgy működik, mint előtte a Win7 Start Menu. És ajándékba még kaptál élő lapkákat."
    Dehogy működik úgy. A Win7 start menüje okosabb volt. Az utóbbi időben sűrűbben használt alkalmazások szépen feljebb lépkedtek a start menüben, nem kellett sosem benemmen a "minden program" részbe, és ott kikeresni.
    Ezenkívül ha kellett valami nagyon ritkán használt dolog, akkor a keresés dobta ki azonnal. Igaz, hogy nem volt elkülönítve, mint a Win8-nál, hanem ömlesztve a fileok, ikonok, mailek, ez van, amikor jó, van, amikor nem. De igenis többet tudott a win7 menüje. A csempéket most nem számolom, mert számomra azok a csempék nem jók semmire. Egy droidos táblagép widgetjei sokkal informatívabbak, mint az 1-1 új mailt, vagy 1 naptárbejegyzést felvillantó csempék. Ezért hosszú ideig vártam, hogy hátha lesz rajta valami érdekes, aztán letettem róla, hogy valaha is használjtam a csempés appokat.
    Programindító felületnek pedig elképesztően helypazaról. Marhaság, hogy FullHD-ban tízegynéhány ikon fér ki, ráadásul ezeket nekem állandóan rendezgetnem kell, mert magától semmilyen csoportosítást nem kínál.
    Még a legegyszerűbb ingyenes droidos launcherek is képesek arra, hogy szükség esetén a gyakran használt alkalmazásokat előre hozzák, és ne kelljen 80-100 ikont végigbogarászni. Aminek ráadásul a nevét sem látom, mert arra viszont kevés az a hely, hogy a teljes neve aláférjen.

    Táblagépen lehet, hogy jobban használható, mint a korábbi Windows CE5.0, de desktopon a csempés felület azért felesleges, mert ott egy idő után úgyis "rákényszerülsz" a hagyományos alkalmazások használatára.

Új hozzászólás Aktív témák