Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twollah

    nagyúr

    válasz parandroid #4 üzenetére

    "van itt tőkeerős vásárlóréteg bőven"

    Hol?
    Azokra gondolsz akik lassan mar a napi kilo kenyeret is hitelbol veszik, de a szinten hitelbol vett plazma TV ott fityeg a szoba falan?

  • #27070592

    törölt tag

    válasz parandroid #4 üzenetére

    elég megnézni a mobiltlefon piacot, van itt tőkeerős vásárlóréteg bőven...

    Én például tőkeerős mobil-vásárló vagyok. Három évente veszek egy alap Nokiát tízezerért. Ami megdöbbentő: három évig szoktam vele telefonálni... :P

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz parandroid #37 üzenetére

    Félreérthetőn írtam, természetesen nem mindegyikre igaz ez, de fordulnak elő ilyen modellek is már.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz parandroid #41 üzenetére

    Nem haragudj már, de nem elég előny rengeteg embernek az, hogy olcsó egy noti? És miért baj az, ha ilyen kategóriás gépeket is gyártanak? Így egy csomó szegény, láma, szegény láma, szegény nem láma, öregasszony, kisgyerek, akárki tud venni számítógépet - olyanok, akinek nincs szükségük arra, hogy 1.5 kilós legyen a gép, ujjlenyomatolvasó legyen benne, nem hordozzák, nem játszanak, nem futtatnak kritikus alkalmazásokat. Jó, valóban kell kötni kompromisszumot, a Panasonic gépeket lelökhetem 76 cm magasról, vagy ráálhat egy 100 kg-os ember, a Fusi alapgépe meg ettől tönkremegy. (Ja, a feleségemnek tavasszal egy ilyen gépet (újat) fogok venni 250.000 forintért (!:3 képernyővel, hogy örüljél), vagy egy x61-et 140.000-ért, aztán majd jövök arcoskodni. Nem Magyarországon, természetesen.)
    Különben meg mi lenne a nagy kocka életérzéseddel, ha mindenkinek nc4200-as laptopja lenne?

    És azért nem annyira rosszak azok a belépőszintű gépek sem már manapság, nem romlanak el állandóan. Nekem egy by definition nagyon szar Acerem (TM6291, oké, ez nem annyira belépő, de mégiscsak Acer) van, és messze áll tőlem az, hogy bármi kütyüt is sztároljak, de 7 hónap intenzív használat alatt semmi bajom nem volt vele, pedig már kellett volna, mert ugye az szemét. A családban van egy jó sok éves Acer TM szemét is, netezésre, Skype-ra, fotórendezgetésre használják az igénytelen szüleim, de nem hordozzák - soha, semmi baja nem volt. Én lecserélném :) de a célnak megfelel.
    Biztos nincs igazam, de úgy tűnik, hogy azok az emberek, akik különböző fórumokban problémákról számolnak be, inkább a Windows-zal szívnak, legtöbbször azért, mert vagy feltört változat, vagy kurvára nem értenek semmihez, netán elefánt a porcelánboltban stílusúan nyúlnak mindenhez.

    Van egy régi szemét Compaq Presario 700-as notim (nem használom 7 hónapja). Ez hírhedt volt arról, hogy hamar kilazul a képernyő zsanérje, amit persze teljes képernyőcserével lehet orvosolni. Pár hete elvittem a szervizbe, CMOS elemcserére, mert lemerült a szemét. A fazonok már előre röhögtek, hogy ha felnyitják a képernyőt, az majd egyből hátraesik, ehhez képest meglepődtek, látván, hogy "csak" kb fél centit lötyög, 4 év használat után. Ja, hogy vigyáztam rá? Biztos beteg vagyok.

    Jó választás volt az avatarod, Marvin nem tudott örülni soha semminek ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz parandroid #41 üzenetére

    Még mindig úgy gondolom, hogy csak a kezdőket lehet átrázni a milyen gépet vegyünk. Második vagy harmadik noti vásárlásakor már jóval körültekintőbb az ember. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a harmadik noti vásárlásakor és az addig szerzett személyes tapasztalatokból tud az ember igényeinek megfelelő gépet vásárolni.

    Az viszont elvitathatatlan tény, hogy az MSI és az ACER, FUSI ezzel az árképzéssel nem kis fejtörést ad a konkurenciának. Az Asust is "rákényszerítették" egy drasztikusabb minőségcsökkenésre, hiszen korábban csak az A6-os sorozat futott, ez azért egy középmezőny volt (A6U), de most bejöttek az x51-ek, valamint az F5-ök, amikkel azért már van egy pár probléma, annyi előnye azért van az Asusnak, hogy a gyártósorán lepotyog pár ezer dell és sony vaio évente.

    A telós példához csak annyit, hogy van egy Nokia 6310i telefonom igazából fogalmam sincs, hogy hány éves (talán 4), még akkor vettem, amikor bejött a sima 6310 javításaként. Szépen elolvastam az összes lehetséges tesztet és fórumot, hogy megtudja, hogy van-e valami gond a géppel. Plussz ami bónusz volt és akkor ezt itt meg is osztom a tisztelt olvasóközönséggek, hogy ez egyik Nokia vezetőségében dolgozó barátom szerint az utolsó telefonok a Nokiánál, aminél meg a hosszú élettartamra törekedtek az a 6310 + i, valamint ennek az elődje (bocs nem igazán jut eszembe a neve 6-as széria az biztos és üzleti is, a hosszú készenléti időről volt híres).

    Tehát körültekintően kell vásárolni, de szerintem senkinek sem árt ha egyszer kifizeti a tanulópénzt, utána úgyis elővigyázatosabb lesz, persze azért ezt az opciót kerüljük el, ha egy mód van rá.

    Gyorsan azért még a végén lekopogom, hogy az az Asus A6-os (A6U 5050) amin most gépelek, már kedd vagy szerda óta megy Non-stop letöltögetés miatt.

    dekoninck: Szerintem a végére egy kicsit felhúztad magad, vagy nem tudom, lehet , hogy csak a stílusod ilyen önostorozó, de akkor egy valamit gyorsan leszögezek. A Thinkpadeket azért szokták isteníteni (megjegyzem nem alaptalanul), mert csak megvenni drága (Magyarországon legalábbis, az USÁban fele áron van). Összehasonlításként én most veszek egy X61-est (300k körül van), de ha megmaradnék az Asusnál (mondjuk A8) akkor egy kis időn belül pár problémával találkoznék. Mondjuk egy állat nekiesik az Asusnak (egyébként ehhez elég magát a gépet cipelni) és összekarcolja a tetejét. Ez a csere az Asusnál kb 20 000 FT, ellenben a Thinkpadnél 8000Ft, hiszen csak a felső fedlapot kell kicserélni, tegyük fel, hogy külföldön vásárolod mind a kettőt, az Asus billentyűzet cseréje 25 000 Ft-ba kerül, míg a Thinkpadé 7500Ft. Ilyen apróságokból azért szép kis összegek szoktak kijönni. Hidd el, hogy pontosan tisztában kell lenni az igényekkel és annak megfelelően kell vásárolni. Én is olcsó gépet vettem testvéremnek (Asus F5), pontosan azért mert tisztában voltam azzal, hogy hogy fogja használni. Heti bontásban megy a gép kb. 24-35 órát és ennyi, pusztán arra kellett, hogy legépelje a dolgozatait és otthon illetve a koliban is tudjon dolgozni ha kell.

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz parandroid #41 üzenetére

    "Hány olyan hozzászólást olvastunk már a fórumon, hogy a butauser azért vesz Asus vagy MSI notit, mert volt már ilyen alaplapja/VGA-ja, és milyen űberbrutálhúdeszuper volt. Ehhh..."

    Aki annyira igénytelen, hogy az ANUS és MSI alaplapok (stb.) "minősége" miatt vásárol tőlük, az boldog lesz a notijukkal is. :DDD

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák