Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dekoninck

    aktív tag

    Na, még egy nagyon elégedett vásárló, remélem, mnd a 78000-en írnak ide legalább egy sort, és ez lesz a legpörgősebb topic :) 7 hónapos, napi min. 14 óra bekapcs, zéró probléma. Ez persze nem érdem, hanem a minimum :)
    TravelMate (=utazás közben párosodni?) 6291 rulez.

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz 04ahgy #24 üzenetére

    Ha szabad érdeklődnöm, melyik fajtával vagy elégedett? Aspire vagy TravelMate?
    A kémiatanítványoddal mi a helyzet? :)

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz parandroid #41 üzenetére

    Nem haragudj már, de nem elég előny rengeteg embernek az, hogy olcsó egy noti? És miért baj az, ha ilyen kategóriás gépeket is gyártanak? Így egy csomó szegény, láma, szegény láma, szegény nem láma, öregasszony, kisgyerek, akárki tud venni számítógépet - olyanok, akinek nincs szükségük arra, hogy 1.5 kilós legyen a gép, ujjlenyomatolvasó legyen benne, nem hordozzák, nem játszanak, nem futtatnak kritikus alkalmazásokat. Jó, valóban kell kötni kompromisszumot, a Panasonic gépeket lelökhetem 76 cm magasról, vagy ráálhat egy 100 kg-os ember, a Fusi alapgépe meg ettől tönkremegy. (Ja, a feleségemnek tavasszal egy ilyen gépet (újat) fogok venni 250.000 forintért (!:3 képernyővel, hogy örüljél), vagy egy x61-et 140.000-ért, aztán majd jövök arcoskodni. Nem Magyarországon, természetesen.)
    Különben meg mi lenne a nagy kocka életérzéseddel, ha mindenkinek nc4200-as laptopja lenne?

    És azért nem annyira rosszak azok a belépőszintű gépek sem már manapság, nem romlanak el állandóan. Nekem egy by definition nagyon szar Acerem (TM6291, oké, ez nem annyira belépő, de mégiscsak Acer) van, és messze áll tőlem az, hogy bármi kütyüt is sztároljak, de 7 hónap intenzív használat alatt semmi bajom nem volt vele, pedig már kellett volna, mert ugye az szemét. A családban van egy jó sok éves Acer TM szemét is, netezésre, Skype-ra, fotórendezgetésre használják az igénytelen szüleim, de nem hordozzák - soha, semmi baja nem volt. Én lecserélném :) de a célnak megfelel.
    Biztos nincs igazam, de úgy tűnik, hogy azok az emberek, akik különböző fórumokban problémákról számolnak be, inkább a Windows-zal szívnak, legtöbbször azért, mert vagy feltört változat, vagy kurvára nem értenek semmihez, netán elefánt a porcelánboltban stílusúan nyúlnak mindenhez.

    Van egy régi szemét Compaq Presario 700-as notim (nem használom 7 hónapja). Ez hírhedt volt arról, hogy hamar kilazul a képernyő zsanérje, amit persze teljes képernyőcserével lehet orvosolni. Pár hete elvittem a szervizbe, CMOS elemcserére, mert lemerült a szemét. A fazonok már előre röhögtek, hogy ha felnyitják a képernyőt, az majd egyből hátraesik, ehhez képest meglepődtek, látván, hogy "csak" kb fél centit lötyög, 4 év használat után. Ja, hogy vigyáztam rá? Biztos beteg vagyok.

    Jó választás volt az avatarod, Marvin nem tudott örülni soha semminek ;]

    [ Szerkesztve ]

  • dekoninck

    aktív tag

    válasz Kovács84 #43 üzenetére

    Tökéletesen egyetértek :) körültekintően kell vásárolni, bár még az se garancia a tökéletes elégedettségre. Aki meg csóró (mert ilyen is van rengeteg, az meg vagy nem vesz semmit, mert nincs a minőségre pénze, vagy vesz egy olcsóbb gépet, amivel azért jó eséllyel boldog lesz. MSI notit még nem láttam közelről, a logójuk ronda, de a Swarowski biztos nem adná a nevét valami rettentő alantas termékhez.
    Mégegyszer mondom, hogy hiába van elég pénze pl. apukámank, hogy akár egy kisebb Macbook pro-t vagy egy 400.000-es IBM-et is vegyen, egyszerűen nem éri meg, mert nem használja annyit, arra és úgy, amire az ajánlott vagy szánva vagyon.
    Abban is tökéletesen igazad van, hogy csak nálunk drágák a menőbb cuccok, ennek nem tudom az okát, de elég kellemetlen...

Új hozzászólás Aktív témák