Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz parandroid #41 üzenetére

    Még mindig úgy gondolom, hogy csak a kezdőket lehet átrázni a milyen gépet vegyünk. Második vagy harmadik noti vásárlásakor már jóval körültekintőbb az ember. Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a harmadik noti vásárlásakor és az addig szerzett személyes tapasztalatokból tud az ember igényeinek megfelelő gépet vásárolni.

    Az viszont elvitathatatlan tény, hogy az MSI és az ACER, FUSI ezzel az árképzéssel nem kis fejtörést ad a konkurenciának. Az Asust is "rákényszerítették" egy drasztikusabb minőségcsökkenésre, hiszen korábban csak az A6-os sorozat futott, ez azért egy középmezőny volt (A6U), de most bejöttek az x51-ek, valamint az F5-ök, amikkel azért már van egy pár probléma, annyi előnye azért van az Asusnak, hogy a gyártósorán lepotyog pár ezer dell és sony vaio évente.

    A telós példához csak annyit, hogy van egy Nokia 6310i telefonom igazából fogalmam sincs, hogy hány éves (talán 4), még akkor vettem, amikor bejött a sima 6310 javításaként. Szépen elolvastam az összes lehetséges tesztet és fórumot, hogy megtudja, hogy van-e valami gond a géppel. Plussz ami bónusz volt és akkor ezt itt meg is osztom a tisztelt olvasóközönséggek, hogy ez egyik Nokia vezetőségében dolgozó barátom szerint az utolsó telefonok a Nokiánál, aminél meg a hosszú élettartamra törekedtek az a 6310 + i, valamint ennek az elődje (bocs nem igazán jut eszembe a neve 6-as széria az biztos és üzleti is, a hosszú készenléti időről volt híres).

    Tehát körültekintően kell vásárolni, de szerintem senkinek sem árt ha egyszer kifizeti a tanulópénzt, utána úgyis elővigyázatosabb lesz, persze azért ezt az opciót kerüljük el, ha egy mód van rá.

    Gyorsan azért még a végén lekopogom, hogy az az Asus A6-os (A6U 5050) amin most gépelek, már kedd vagy szerda óta megy Non-stop letöltögetés miatt.

    dekoninck: Szerintem a végére egy kicsit felhúztad magad, vagy nem tudom, lehet , hogy csak a stílusod ilyen önostorozó, de akkor egy valamit gyorsan leszögezek. A Thinkpadeket azért szokták isteníteni (megjegyzem nem alaptalanul), mert csak megvenni drága (Magyarországon legalábbis, az USÁban fele áron van). Összehasonlításként én most veszek egy X61-est (300k körül van), de ha megmaradnék az Asusnál (mondjuk A8) akkor egy kis időn belül pár problémával találkoznék. Mondjuk egy állat nekiesik az Asusnak (egyébként ehhez elég magát a gépet cipelni) és összekarcolja a tetejét. Ez a csere az Asusnál kb 20 000 FT, ellenben a Thinkpadnél 8000Ft, hiszen csak a felső fedlapot kell kicserélni, tegyük fel, hogy külföldön vásárolod mind a kettőt, az Asus billentyűzet cseréje 25 000 Ft-ba kerül, míg a Thinkpadé 7500Ft. Ilyen apróságokból azért szép kis összegek szoktak kijönni. Hidd el, hogy pontosan tisztában kell lenni az igényekkel és annak megfelelően kell vásárolni. Én is olcsó gépet vettem testvéremnek (Asus F5), pontosan azért mert tisztában voltam azzal, hogy hogy fogja használni. Heti bontásban megy a gép kb. 24-35 órát és ennyi, pusztán arra kellett, hogy legépelje a dolgozatait és otthon illetve a koliban is tudjon dolgozni ha kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz #16820480 #46 üzenetére

    sheratan: Egyik részről igazad van a másik nem annyira igaz. Valóban nem von le semmit a használati értékéből ha karcos a fedlap, viszont majd ha el szeretnéd adni (mert egy kis vérfrissítést szeretnél) akkor majd más lesz a nézőpont, hidd el, hogy sokan nem szeretnének karcos fedlapú gépet. A példát egyébként csak azért hoztam, hogy észrevegyük, hogy pl. a Thinkpad és pár másik típusnál az egyes alkotóelemeket egyenként is lehet cserélni, az Asusnál ezt a fedlapot csak egyben cserélik (a belső részekkel együtt) ezért drágább.
    Hidd el nem felejtem a port dolgokat sőt szemmel is tartom vásárlásnál viszont, viszont teljesen egyéni, hogy ki mit szeret és használ a gépén. Nekem pl elsőragú az ergonómia, teljesítmény, akkuidő, a teljesítmény elhanyagolható. Linuxot használok (ha nem így lenne minden bizonnyal idegesítene az optikai meghajtó hiánya), így nincs szükségem driver cd-re és gyakori Windows javítgatásokra, esetleges újratelepítgetésre. Visszatérve az optikai meghajtó meglétére vagy meg nem létére, ha megnézünk egy 12"-os gépet amiben van Cd-rom, akkor az valaminek a rovására ment, többnyire szerintem a hűtés sínyli meg. Most, hogy bejöttek a 8 Gigás pendriveok, szerintem lassan nem igazán fogom használni az optikai meghajtót, hiszen lehet USB-ról Bootolni és a biztonságni mentéseket is meg lehet vele oldani. Azt amit kiemelten használok azok a következő gépemen is rajta lesznek (VGA kimenet, USB).
    Én azért több szemszögből szoktam nézni a dolgokat, ezt próbáltam érzékeltetni az F5-ös példával. Viszont nem tudom, hogy figyelitek-e, de a consumer kategóriában nem lehet (vagy csak nagy üggyel bajjal) matt kijelzőjű gépet venni. Én elég sok időt töltök a noti előtt, de a fényes kijelzőtől kirázz a hideg, 4 óránál nem tudok többet dolgozni rajta.

    dekoninck: Thinkpad árai és néhány BC gép valóban elkeserítő áron kerül Magyarországon forgalomba, ha továbbra is az X61-el példálózok, akkor az USÁban 175 000! Ft-ból megvan (az az ár itthon egy normálisabb consumer gépre elég), itthon csaknem 3x szoros áron kerül forgalomba, és ez nagyon sok típusra igaz (aki teheti vásároljon kinnt). Gyakorlatilag amit sokan istenítenek és használnak, úgy mint a Dell, IBM, Sony, az államokban lényegesen olcsóbban kerülnek a polcokra, és akkor még nem is beszéltünk az ottani átlagjövedelemről.

    [ Szerkesztve ]

  • Kovács84

    aktív tag

    válasz #16820480 #53 üzenetére

    Egyébként gratula a szüleidhez. Az enyémeknek fájt a szeme a CRT monitortól, ezért vettem egy TFT-t, na ezen is fáj, utána még notin matt kijelzőtől is fájt, utána elküldtem őket szemészhez, most mindkettőjüknek van olvasószemüvege. :) Remélem nem örököltem.

Új hozzászólás Aktív témák