Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Hi!King #92 üzenetére

    ez mondjuk valtozo, pl CPU utemezesnel muszaj historikusan indulni, kulonben nagyon nehez megerteni, hogy hogy nez ki a szervezes ha bejonnek a valtozo orajelu magok, a lokalis thermal limit, a lokalis fesz limit meg a tobbi nyalanksag.

    programozasnal viszont az OO first paradigma is mukodik.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • net84

    őstag

    válasz Hi!King #92 üzenetére

    A megfelelő egyensúly megtalálása már az oktató feladata és kötelessége lenne. Amit elég felületesen érinteni, arra pont elég az a 2 perc ("tudjanak róla, volt ilyen, de erről ennyit pont elég tudniuk").
    Ha az egeres példámnál maradunk, akkor az egész "honnan tudja a gép, hogy merre kell a kurzort mozgatni?" kérdés megválaszolása magyarázattal 10 perc. Ebből 5 perc nagyon alap, itt 1 perc sem a golyós egér. A második 5 perc már a fiamnak sem volt annyira emészthető a 0/1, bináris dolgokkal, de még az optikai/lézeres felület letapogatásnál volt érdeklődés és felfogási hajlandóság... :DDD A golyós téma pont a működési elv miatt jött/jön nagyon jól sok esetben (pl. mikor a rasztertárcsa vagy hasonló finom mozgás visszaellenőrzéséről beszélek "laikusoknak", kezdőknek, akkor jó az egeres példa - ha még ismerik...).

    #96 dolon75 - Változó. Az általánosban 16-fős a legnagyobb létszámú osztály, de van, ahol csak 5-en vannak. De tanított 34-36 fős osztályokban is (állami iskolában kezdett, vissza is ment volna, de arról én beszéltem le, miután én is eljöttem és a siralmas állapotok azóta sem változtak).
    Most összevonások esetén van csak 20 feletti létszám. Neki nem gond a 30-40 fő sem. Azon kollégáinak viszont igen, akik a kis létszámhoz szoktak hozzá, mindig is ilyen környezetben tanítottak. Náluk kijönnek a fegyelmezési és egyéb hiányosságok, amint nagy létszámmal kellene foglalkozni.
    Emellett szakközépben szintén kis "létszámozik" (szakmai képzésen nincs is nagy létszám már sehol). 10 fő felett amúgy sem lehet dolgozni velük.
    Említetted korábban a szegregálást. Ha nem is így fogalmazva, de kellene most is valami szűrés (mi is szenvedünk 1-2 nem ide illő gyerek miatt, más a nemzetiségi hovatartozása is, de ide hozták a szülők, mert a körzetes iskola már úgy néz ki mintha egy szegregált saját nemzetiségüknek megfelelő intézmény lenne...pedig a viselkedés és az értelmi szint kb. arra az iskolára elegendő - nem szép ezt mondani, de akin a felzárkóztatás sem segít, attól el kellene köszönni a többi érdekében).
    Régen rossz, neveletlen gyereknek hívták és valamilyen formában, de beleverték az anyagot és a "fegyelmet". Minimális volt a kihulló.
    Most kap egy 3-4 betűs rövidítést a "betegsége", 2-5 főt ér fejkvótánál és beteszik a hátsó padba. Számos tantárgyi felmentéssel megy végig az általánoson és kb. le is mondanak róla a legtöbb esetben... és a szülőnek is mennyivel egyszerűbb, nem kell annyit szenvedni a nyelvtannal, idegen nyelvvel.

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák