Új hozzászólás Aktív témák

  • Valahol elég megmosolyogtató, ami itt a fórumon hitvitaként zajlik az Nvidia és a kiadók minősítgetése közepette, miközben ez a kérdés nem arról szól, hogy ki a pénzéhes vagy ki nem az.

    Az ügy egy teljesen más dimenzióban zajlik:
    A játék szerzői jogai közül a vagyoni jogok egészét a fejlesztő cég birtokolja alapból. A kiadó ezeket a vagyoni jogokat általában egészében megszerzi, és dönt arról, hogy kinek mely elemét milyen feltételekkel engedi át.
    A játékos, aki megveszi a játékot, csak a felhasználási jogot veszi meg, és azt is korlátozott mértékben. Például a szoftvert nem dolgozhatja át, nem fejtheti vissza, nem közvetítheti nyilvánossághoz, nem terjesztheti stb. Önmagában tehát az, hogy megvettem egy játékot, még nem jelenti azt, hogy azzal bármit csinálhatok, az ördög ugyanis a részletekben, a felhasználási feltételekben van.

    A szerzői jogi kérdéseknek pont az a lényege, hogy a szerző az, aki eldöntheti, mi legyen a művével. Általános szabály pedig az, ha valamire a felhasználási szerződés egyértelműen nem terjed ki, akkor arra nem adott a szerző engedélyt, ha véleményes, akkor a szerző javára kell értelmezni.

    Ebbe a szerzői jogi rendszerben kell elhelyeznie magát az Nvidiának, a kiadónak és a játékosnak is, függetlenül attól, hogy mennyire pénzéhes vagy sem.

    Az Nvidia biztis kialakította már a szolgáltatás bevezetése előtt a saját jogértelmezését, amit a kiadók egy része vitat. Ez nem a userről és az Ő vásárlásáról szól. Meg kell állapodni a kiadóknak és az Nvidia-nak, vagy perben fog eldőlni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák