Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz gabor.79 #144 üzenetére

    Pedig igaza van, kijelenthetjuk.
    De figy, szamoljunk mashogy. Tegyuk fel, hogy igazad van, es az onvezeto auto ketszer olyan draga lesz, mint a sima, plusz a fenntartasa is ketszer olyan draga lesz. Szamoljunk mondjuk 10 evvel, meg egy nyugati (angol) minimalberrel (aminel minden sofor/taxis/akarmi sokkal jobban szokott keresni).
    Tehat ahogy most szamolni fogok:
    - Boven tularazom az autot es a karbantartasat
    - Boven alulfizetem a sofort
    - Egy auto csak napi 8 oraban lesz kihasznalva
    - 10 eves koraban az auto erteket nullanak tekintem
    - Nem szamolok azzal, hogy az onvezeto auto kevesebbet fogyaszt, mint a sima, soforrel
    - Nem szamolok azzal, hogy az onvezeto auto nem csak 8 oraban tud "dolgozni" egy nap, hanem 24ben
    - Nem szamolok azzal, hogy az onvezeto auto szallitasi dija alacsonyabb lehet (nincs sofor fizetes, ugye), tehat eleve tobb ugyfel valasztja, es azzal sem, hogy haszonbol viszont tobbet tud behozni, mert magasabb haszonkulccsal is olcsobb.

    Azt gondolom, hogy ennel szemetebbul, elfogultabban szamolni az onvezeto auto ellen lehetetlen.

    Igy, a kovetkezo jon ki:
    Auto ara legyen mondjuk normal esetben 10.000.000ft.
    A fenntartasa 10 evig legyen mondjuk ugyanennyi.
    Igy az onvezeto auto 40.000.000ft koltseg 10 evre.
    A nem onvezeto auto 20.000.000ft + sofor bere (aki sose beteg, mindig dolgozik, ez ilyen csodasofor... Mint egy gep, nem? ;]).

    Eves szinten ~260 munkanap van, minusz 20 munkanap, tehat legyen 240 nap.
    Az angol mininalber napi £62.64.
    Ez evente £15,033.6.
    10 evre £150,336.
    Ez forintban 52,888,585.36.

    Tehat lebontva:
    10 evre a koltseg, nagyon szemetul szamolva:
    Onvezeto auto: 40,000,000 forint
    Sima auto: 72,888,585 forint.

    5 evre (feleztem a fenntartasi koltseget mindket esetben):
    Onvezeto auto: 30,000,000 forint.
    Sima auto: 41,444,292 forint.

    Tehat meg ilyen szamok eseten is, csak 5 evre szamolva is, az onvezeto auto annyival tobbet hoz, hogy majdnem vehetsz belole meg egy onvezeto autot.

    Persze, magyar fizetesekkel lehet mas a helyzet, de Magyarorszag ezeknek annyira celpiac, hogy... Hat, a Tesla peldaja jol mutatja, mennyire.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák