Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz t72killer #3 üzenetére

    Boldogok a tudatlanok :)

    Azért gyanítom, hogy magát az androidot picit nehezebb lenne központilag frissíteni, amikor 3.4-es kerneltől felfelé mindenfélét használnak a gyártók (vagy még régebbit is) a legfrisebb telefonokon is. Ráadásul azok sem stock linux kernelt használnak, hanem gyártói mókolással teszik működőképessé az adott hardveren.

    Persze maga az ötlet jó lenne, csak attól tartok ez nem ilyen egyszerű. Persze, ha van egy határvonal, ami mentén teljesen szét lehet választani az androidot a hardvert kezelő alrendszertől, akkor lehetne ilyen.
    Más kérdés, hogy a gyártóknak ez egyáltalán nem érdeke. Ahogy azzal sem mentek sokra, hogy lehetett kapni windows telefont különböző cégek logóival.

    A google szolgáltatások kapcsán: kínában nincs az androidon általában google alapból. Csak a kereskedők gányolnak rá valamit, mert a nyugati vásárlóknak az kell. Ezzel persze megszegik a licenszét.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Bici #6 üzenetére

    A 6-os kapcsán mintha lenne már ilyen. A régi több éves rendszerekre senki sem fog befektetni pénzt. Bár itt is kérdéses, hogy vajon mennyi időn át adogatják ki a biztonsági frissítéseket majd hozzájuk. Persze lehet venni 3x áron is telefont, ahol talán lesz update hosszabb távon, de nem garantált.

    Dolgozom olyan app fejlesztésén, ahol nemrég még 2.3-as android-ra is adtunk támogatást. Legutóbb meg abba ütköztem, hogy a 4.0 rendszerű készülékek közt van olyan, amire fizikailag nem fér fel a play services aktuális változata + a friss play store update. És akkor még nincs is rajta semmilyen app.

    Plusz aggódtam amiatt, hogy mi lesz majd a 2.3-as felhasználókkal, de amikor átrágtam magam a statisztikákon, akkor kiderült, hogy azok nem vásárolnak új tartalmat, csak nézegetik az alkalmazást, szóval könnyen lemondanak róluk. A tartalom egyébként ettől még megmarad a készülékükön, meg weben is elérik, ha nincs más.

    Ja egyébként a " központi depóból" dologra mondtam, hogy nem ilyen egyszerű. A google nem fog adni közvetlen frissítést a gányolt rendszerekhez. Szabályt meg pont a google hozhatna erre a szolgáltatásit jogosan felhasználók számára. De most is azért megy a sírás, mert most sincs teljesen szabad keze a gyártóknak, hogy mit használnak fel a google szolgáltatásaiból és hogyan.

    Legfeljebb elérik azt, hogy fizetni kell a google szolgáltatások telepítéséért, hisz ez komoly hozzáadott érték a csupasz androidhoz. Amit most megkapnak a gyártók ingyen, cserébe viszont nem nyirbálhatják meg, hogy esetleg a saját portékájukat tegyébk be némelyik helyére.
    Szóval, ha központi push, store meg egyebek kellenek, akkor vele jár a youtube, chrome meg pár dolog valsz még.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Bici #39 üzenetére

    Az ismertebb márkáknál a telefon árában megjelenthet:
    - reklámok tévében, orrba-szájba, hogy népszerűsítsék, még akár filmekbe is beteszik vagy aktuális sorozatokba.
    - nagyker, kisker árrések
    - vámkezelés, importálás,
    - terméktámogatás, újabb szoftver verziók, ügyfélszolgálat
    - amerikai és/vagy európai licensz díjak, jogdíjak megfizetése
    ...

    Sokat lehet folytatni. A lényeg, hogy Az itthon hivatalosan jelen lévő márkáknál, a szokásos értékesítési csatornákon lehet nem a készülék ára a bolti ár legnagyobb költség része. Amikor ugyanaz a készülék kínából és itthoni márkaképviseletből is megvehető, akkor nem ritkák legalább 2x-es szorzó van köztük.

    Globalizáció van, a kisember is tud importálni, vagy importálással foglalkozó kisebb cégektől vásárolni, ezért tudunk kínai márkákat venni olcsón. Nálunk a kereseti viszonyok is ezek felé billentik a mérleget, plusz tán még drágábbak is itt a normál csatornán érkező készülékek is. Persze, ennek az árnyoldala, hogy így nem ezen a környének teremtenek munkahelyeket ezek az eladások. 1-2 fős importáló cégek vs több cég egész pereputtyának, bürokratáinak fizetése.

    Na ez okoz nagy árkülönbséget.

  • azbest

    félisten

    válasz Vincent_ #44 üzenetére

    37 ezer körül kapni már 16GB flash + 3GB Ram-os készüléket (áfás számlával)[link], háromszor annyiért pedig 64GB flash és 6GB ram is van [link]

    15 és 35 ezer közt nagyon hatalmas ugrások vannak pár ezresenként is.

  • azbest

    félisten

    válasz Vincent_ #48 üzenetére

    én csak áfás számláról beszéltem -> eustock. Szlovák webshop és magyar wayteq szerviz van hozzá.
    Az igaz, hogy 40 volt, amikor megjelent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák