Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Dark Archon #30 üzenetére

    "Amúgy, ha az életedet menti, nem mindegy, mennyibe kerül?"
    Nagyon nem mindegy. Ha valaki szegény akkor nyugodtan haljon bele egy egyébként kezelhető/gyógyítható betegségbe ill sérülésbe?
    Az ilyen dolgoknak ingyenesnek kellene lenniük. Ezért fizetjük a TB-t.
    Elég bosszantó, hogy hiába fizeted a TB-t, nem kapsz érte szinte semmit cserébe míg ha gazdag vagy és pár milla annyi neked mint másnak öt forint akkor szinte bármiből kikezelnek.
    Számtalan olyan sztorim van ami alátámasztja azt amit írtam.

    Elmondok egy sajátot. Voltam két különböző körzeti fogorvosnál hogy fáj a fogam felett egy rész. Egyik sem tudott rá mit mondani, csak olyasmiket hogy majd elmúlik, megfázás, stb. Az egyik még meg is röntgenezett ami 1e-be került, de azon sem látott semmit.
    Aztán meguntam a dolgot és elmentem egy magánfogorvoshoz aki ránézésre megmondta hogy mi bajom van, de azért biztos ami biztos elküldött egy röntgenre (szintén magán) ahol ugyanúgy csak egy ezrest kellett fizetnem és 10 perc múlva már a kezemben volt a röntgenkép.

    Ennyi a különbség a fizetős és a TB-s szolgáltatás között. A TB-snél ha fáj valamid akkor fölírnak egy fájdalomcsillapítót és azt mondják, hogy valószínűleg elmúlik. A fizetősnél meg megkeresik a fájdalmat kiváltó okot és azt próbálják megszüntetni. Az egyik csak recepteket írogat a másik pedig gyógyít. Viszont ha magándokikhoz jársz az éves szinten több millió forint is lehet.
    Örök igazság: Ha gazdag vagy tovább élsz. Sokkal tovább...

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz Dark Archon #33 üzenetére

    "Én nem ismerek olyan esetet, amikor azért halt meg valaki, mert a TB nem fizette az életmentő műtétet"
    Pedig van ilyen. Kb minden évben hallok legalább egy ilyen esetről.

    A magyar orvosokkal az a baj, hogy a 90%-uk kontár ill lesz@rja a betegeit. A jó orvosok szinte kivétel nélkül külföldre mennek.

    "Amúgy meg keríteni kell egy becsületes körzeti orvost és beutal bármire, amire akarod."
    Ami nem sokat ér, ha kontárok dolgoznak ott is.

    A magyar egészségügy egy rémálom. Ha valaki megbetegszik akkor jobb ha kimegy Svájcba és fizet mint egy katonatiszt vagy megpróbál saját magától meggyógyulni, mert ha magyar kórházba kerül akkor jó eséllyel kinyírják.
    Nekem nincs egy olyan ismerősöm se akit ne kezeltek volna félre.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák