Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Male #62 üzenetére

    Ez nem az USB baja lesz, hanem valami szoftveres bug. Vagy esetleg alaplap (bios) hiba. Nekem sok dolog van USB-re kötve s szerintem másoknak, pl egér, billentyűzet, ha azoknál lenne ilyen kihagyogatás, az beb@szna.

    Az USB külső eszközöknek van. A PCIE meg nagy sávszélességet igénylő eszközöknek. Teljesen más a kettő. Annyi biztos, hogy analóg áramkörökhöz az USB jobb.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • pendre54

    addikt

    válasz Male #62 üzenetére

    Alapvetően nincs gond az USB-s csatlakozókkal, már ami a külsős USB-s DAC-okat illeti(ugye ez a cikk, meg a hozzászólások alapvetően hangkártyákról szólnak), de ez függ attól is, hogy milyen idős, milyen minőségű, felszereltségű alaplapot használunk, arról nem is beszélve, hogy milyen a drivertámogatás. Ez utóbbi terén, a Creative nem igazán jeleskedik.
    Én is végigjártam a szamárlétrát, az olcsó alaplapi borzalmaktól kezdve, a 15-20 e Ft-os belső hangkártyákon át, a komolyabb USB-s DAC-okkal bezárólag, és nagyjából az a véleményem, hogy a mai, legújabb olyan 40 e Ft körüli alaplapok többségén már olyan minőségű integrált hangkártyák vannak, amik már majdnem hozzák azt a szintet, mint a hasonló áru belső hangkártyák, vagy külsős USB-s cuccok. Ezek tökéletesen elegendőek játékra, YouTube-ra, néha egy kis zenehallgatásra, stb.
    Aki meg minőségi zenehallgatásra vágyik, ott már mindenképp valamilyen külsős cucc jöhet csak szóba, mivel a belsős hangkártyák elég sok zajt szednek össze. Ja, és persze zsebbe is kell nyúlni rendesen, mert aki egyszer elindult a lejtőn, azon nehéz megállni. Most egy gyors számolást végezve, nálam az a hangrendszer ami birizgálja a hallósejtjeimet, úgy kb. 350 e Ft tesz ki, és még mindig nem érzem, hogy a lejtő alján lennék. :D

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák