Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #41133696 #211 üzenetére

    Attól, hogy te meg hozzád hasonlók, akik inkább az MS termékek kritikátlan istenítésében találják meg életük egyetlen élvezeti forrását, nem tudnak értelmes választ adni sok feltett -- nyilvánvalóan a védhetetlen hibákról szóló kényelmetlen -- kérdésre egyszerűen csak trollkodásnak minősítve azokat, az nem az én bajom. Amúgy az itteni két első hsz-edet minden nehézség nélkül alapból lehet trollkodásnak minősíteni. Igaz, nem kontra, hanem pro trollkodásnak.
    Az általatok trollkodásnak minősített felvetések nem kis része köthető pl. a metro-hoz, amit rengetegen kritizáltak már a legelső nyilvános tesztverzióktól kezdve, és nem mellékesen éppen most dob az MS. De ti még mindig nem tudjátok megemészteni.
    No de sebaj!

    „valami forradalmi újdonságot használ”
    Ennyire azért ne éljél már MS-only világban! Hisz’ a (La)TeX MS OS-eken is használható, a TeX ráadásul 1978, a LaTeX 1985 óta van. Tehát a TeX régebbi, mint a gondolat, hogy MS termékekkel kellene szöveget szerkeszteni.
    Elhiszem, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, de itt nagyon kilóg a lóláb. Sőt, már az egész ló.

    „önkéntes hittérítő”
    Spec. ha egy termék hibájára felhívom a figyelmet, az mitől hittérítés? Mutass egy hsz-t Windows topikokban, ahol saját kezdésként egy fél szóval is felemlegettem, hogy inkább használjanak Linuxot. Itt sem írtam ilyet, de még olyat sem, hogy IE helyett használjanak mást. Ezzel szemben az általad felvetett blődségre (az IE-t használva lehet a leggyorsabban böngészni) rákérdeztem, azaz, hogy ez a leggyorsabbság miben is nyilvánul meg. Nos, választ véletlenül sem adtál. Lásd fentebb. Különben meg tükörbe szoktál nézni?

    „Viszont megnéztem csak a te kedvedért, Firefoxban, és Google Chromeban is”
    (Amúgy itt is van vessző- és kötőjelhiba csak úgy mondom.)
    Nem véletlenül írta a Wordöt. Hisz’ azt magasztaltad az egekbe. Vessző, egybeírás-különírás, kötőjellel vagy anélkül írandó dolgokat, a nyelvhelyesség hibáit a böngészős helyesírás-ellenőrzők nem mutatják meg. De mivel te annyira a legűberebbnek állítottad be a MS-ét, így elvárnám, hogy bizonyíts, másrészt itt a lehetőség. Ha végeztél, beírom a saját „megoldásomat”.
    Érdekelnek (MS Word viszonylatban) pl. a magyar nyelvben kötelező … (három pont), az „idézőjelek”, az aposztróf’, a ligatúrák, automatikus elválasztás, a mondatvégi ! és ? nagyobb távolsága, alávágás. Mert ugyan nem nyelvhelyesség, de a magyar tipográfiai szabályokat kell tudnia, ha már a Word a legjobb.

    „Az meg elég komolytalan...”
    Nos, az eredményt nézve nem biztos, hogy az. De kinek mi…

    „feltettem neked egy kérdést ami azóta is megválaszolatlan...”
    (Egy „szokásos” vesszőhiba.) Nos, így nehéz, ha te magad nem emlékszel sem a topikra, sem a kérdésre.

    „Na azt a hozzászólást egyelőre nem találom, de olyat igen, amiben felhívják a figyelmedet -”
    No, azért olvasd is végig a szálat! Persze, csak ha érdekel. Ugyanis kollégád olyan apróságokra nyilván nem tudott figyelni, hogy akkor már nem egy éve kritizáltam a Win8-at, hanem az első nyilvános próbaverzió megjelenése óta. Szintén lásd fent.
    Amúgy meg a „tőlem” idézett rész pont nincs sehol a hsz-eim között. Nem csak abban a topikban, de sehol máshol. Ha megtalálod, akkor nosza, még elnézést is kérek.

    (#69)-ből:
    „Nem hiszem, hogy van olyan funkció ami a hétköznapi emberek - mert ugye róluk beszélünk, hiszen ők jelentik a többséget, és nem az infromatikusok - igényeit ne fedné le a modern, támogatott operációs rendszereken futó Internet Explorernél.”
    No, ez maga a színtiszta marketing trollkodás. (Persze vegyítve a szokásos vesszőhibával.) Mert
    1. mintha csak a Windows verziók lennének „modern, támogatott operációs rendszerek”;
    2. azóta kiderül ugyebár, hogy nincs magyar helyesírás-ellenőrző, és nem azért, mert kicsi nyelv a miénk, hiszen felsoroltam 17 másikat, amelyeknek viszont van.

    „Mert az nagyon nehezen képzelhető el...”
    1. És az vajon mennyire képzelhető el, hogy az ajándékba kapott gépen előre telepített Windows van?
    2. Mi köze van mindennek a Windows próbaverziók kipróbálásához, és az ezekről megfogalmazott kritikához?

    „ugyanakkor a fórumon meg szidja...”
    Miért? Csak azt a rendszert lehet szidni, amit NEM használsz? Nem ez lenne a tiszta trollkodás? A használt rendszert csak dicsérni lehet? Szerintem gondold át ezt a véleményedet!

    Az avatarról: te az avatarod miatt akkor nyilván király vagy... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • SirCsimbók

    tag

    válasz #41133696 #211 üzenetére

    "- meg úgy egyáltalán milyen a telepített MS termékének a jogállása?"

    figyelj már, papa: egynehány éve maga Számla Kapuk (tudod, a céged ősalapítója) is aszonta, hogy "ha már a népek így is, úgy is lopják a szoftvereket, legalább a mienket lopják"

Új hozzászólás Aktív témák