Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Rakerestem en is magamra:

    Bing 8900, az elso 5 talalat relevans es az en profiljaimat mutatja
    Google 531000, a 4. illetve 6. talalat relevans, a tobbi nem hozzam kotheto

    Akkor most a google szar de legalabb sok? Semmi ertelme az ilyen kereseseknek.

    A hozzaszolasod tobbi resze massziv MS fika, kivetel a Magyar a spellcheck.

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • fordfairlane

    veterán

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Főleg, hogy az amúgy sem eget rengető részesedés máris elkezdett csökkenni.

    Egyrészt. Másrészt a WP már kint van egy ideje, nem lehet azt mondani, hogy majd meglátjuk. Szerintem a WP rétegtermék marad, mint a desktop linux. A Microsoft nyilván fejlesztgeti majd, hozza ki a hibajavításokat is hozzá. Megmarad, de nem lesz releváns, és ennek kevés köze van ahhoz, hogy a WP műszakilag mennyire jó (szerintem egyébként nincs komoly hiányossága, és bár nem használtam, de a WP 8.1 egész kereknek tűnik). Ez sokkal inkább a piac működéséből fakadó dolog.

    x gon' give it to ya

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Az alapertelmezett keresomotornak mikoze van a bongeszohoz? Semmi.

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • alevan

    őstag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Rákerestem magamra és a munkahelyen betöltött tisztségemre az ask.com-on és igaz, hogy nem talált meg, de helyette felajánlott pár álláskereső oldalt, ahol szivesen segítenek hasonló. munkát találni.

    Mindezt IE és FF alatt próbáltam, ugyanaz az eredmény. Ehhez mit szólsz?

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #127 üzenetére

    Sikerült minden hozzászólásba belemagyarázni valamit, gratulálok :U
    A Linuxos hasonlatomat meg nem tudom felfogni, hogy pont egy pingvin avataros nem értette. De akkor segítek: irónia! Ha nem csak azt a fél mondatot emeled ki, akkor látszik, hogy pont arról beszéltem, hogy átlag embernek bármely grafikus felületű Linux disztribúció tökéletes és már rég nem csak konzolban lehet beállításokat és telepítéseket végezni. IE nem csak azért nem érdek más platformon, hanem azért sem, mert abból nincs bevétele, amíg Officeból és Skype előfizetésből van (plusz reklámok). A Binget nem csak sunyin terjesztik mások által, de lehet, hogy kár is magyaráznom, ha így akarod látni a dolgokat, hát tessék.
    Ha csak így keltél, akkor no para, de legközelebb kávé/tea után gondold át mégegyszer mit írnak az emberek és mit válaszolsz rá ;)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #144 üzenetére

    Na most sikerült bebizonyítanod, hogy az IE6 igenis jó volt, hiszen 86%-a a netezőknek csak nem váltott. Most jönne az a szöveg, hogy mert a dolgozók a munkhelyükön nem telepíthettek mást ? Persze, csak ott a probléma, hogy aligha hihető, hogy ők alkotnak a többségét a 86%-os piaci részesedésnek. Ja igen, és ekkor már majdnem 3 teljes éve kint volt a nyílt forráskódú, hiper sebességgel hasító, szabványkövető, testreszabható, helyesírás-ellenőrzővel megáldott Firefox.

    A kérdésedet illetően nekem lenne rá elméletem, hogy miért nincs magyar helyesírás-ellenőrző, de úgy érzem te most nem elméletre éhezel, hanem hivatalos válaszra. Ebben pedig csak a Microsoft tud neked segíteni :)

    Persze az egyik legfőbb tény nem lett megemlítve a topicban mint ok, hogy miért is zsugorodott ilyen mértékben az IE tábora. Az pedig nem más mint a 2008-ban megjelenő Google Chrome. Ugyanis ha megnézed, az IE táborból inkább oda vándoroltak többen, mint Firefox alá.

    [ Szerkesztve ]

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz #40553216 #144 üzenetére

    Azthiszem nem az en hozzaszolasomra akarsz valaszolni, mivel en a sebesseg temajat nem erintettem. Majd legkozelebb talan ugyanarrol fogunk ertekezni:)

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • Khan13

    senior tag

    válasz #40553216 #144 üzenetére

    Személyiségünkből és tapasztalatainkból adódóan másképp reagálunk dolgokra, más következtetéseket vonhatunk le. Nekem nem az eszmecserével van bajom, sőt, én azt szeretem, és sokra tartom. Bár több lenne az eszmecsere a fórumban, mint a sárdobálás és a hülyeségek szajkózása. Azt pedig nem is kívánom, hogy tévedhetetlen legyek, mert úgy unalmas lenne a világ. Annak pedig örülök, hogy általában megtaláljuk a közös nevezőt, még ha előtte jól félre is tudjuk érteni egymást.
    Úgy közvetve lehetne Binges bevétel, hogy IE más platformokra, de akkor már könnyebb a Safari alapértelmezett keresőjének leszerződtetni magát. (voltak mindenféle Apple egyezkedések, lehet hogy nem pont ez, de nem is csak a Twitteres dolog). Amúgy telefonon én is Googlere állítottam a keresőt (PC-n is ezt használom), ami később nem tudom mennyire lesz lehetőség, mert egyes új készülékeken (egyes régiókban) már nincs más, csak Bing. Viszont hiába lenne esetleg Binges bevétele így, de nem biztos, hogy megérné a fejlesztési költséget.

    Ami a sebességet illeti, szerintem arra gondolhatnak (vagyis én így értelmezem), hogy milyen gyorsan indul a böngésző, milyen gyorsan tudja visszanyitni az egyszerre bezárt 500 tabot, milyen gyorsan tölti be az általuk látogatott oldalakat az ő gépein. Személy szerint nem szeretnék belemenni ebbe, mert szerintem bőven hozza mindegyik azt a tempót, ami elfogadható. Az IE11 hátránya ott van, hogy hiába szabványkövető (X %-ban) a működése, de a weboldalakon az if IE then régi kód miatt a lassú rossz kódot kapja, és így nem jön ki, hogy ez már nem a régi sz@r, hanem egy új böngésző. Az más kérdés, hogy ezt meg magának köszönheti a cég.

  • SirCsimbók

    tag

    válasz #40553216 #168 üzenetére

    tartok tőle, hogy teljesen félreértetted a dolgokat.

    a kolléga ugyanis nem egybe, hanem külön írta "helyesírás ellenőrző"-t, nem pedig úgy helyesen, ahogyan nálad is látható, azaz kötőjellel. a helyesírás-ellenőrzője meg nem vette észre, erre egy nyelvtannáci beszólt neki, amire meg én is írtam

    de például a Word2007 meg az FF helyesírás-ellenőrző beépülője szerint ez is rendben van:
    "hely e s ír ás el len őrző be ép ül ő"
    nem húzza alá egyik sem, pedig még a vak is látja, hogy itt valami nagyon nincs rendben :D

  • SirCsimbók

    tag

    válasz #40553216 #181 üzenetére

    ha van kedved beküldeni, csak tessék, bár szerintem túl sok értelme nincs

    szerintem ugyanis az ilyen korlátokkal ők is (mármint akik ezeket a helyesírás-ellenőrző szoftvereket írják) tisztában vannak, és más okok miatt nincs benne

    el tudok képzelni hasonló szóösszetételeket, ahol attól függően, hogy az ember külön- vagy egybeírja az adott szót, megváltozik a mondat jelentése (momentán viszont egy se jut az eszembe)

    de hasonlít a probléma szerintem ahhoz, amikor a magyarban egy adott szót többféleképp is lehet értelmezni: pl. "Oké, lementem."

    1.) -- Lementenéd ezt a fájlt?
    -- Oké, lementem.

    2.) -- Megtennéd, hogy lemész a ház elé?
    --- Oké, (már) lementem.

    elismerem, hogy főleg a 2. példa (nem) kicsit erőltetett, de talán így is érthető a probléma.

    összességében az ilyenek feloldására talán magára az MI-re lenne szükség, ami értelmezni is képes a szavakat/mondatokat (bár különben mit tudom én...)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #198 üzenetére

    Hát tudod az az érzésem, hogy a Word helyesírás-ellenőrzőjével nem vagy elégedett. No és ezért érdekelne, hogy melyik verziót használtad... meg az is, hogy milyen programot tudsz amiben jobb van :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #200 üzenetére

    Szerintem is a korábbi élmények... frissíteni kellene azokat az élményeket :DDD Mondjuk egy Office 2013/365-tel dolgozhatnál mielőtt véleményt alkotsz. Akkor még némi alapja is lehetne (mondjuk annyi, hogy elondhatnád, hogy használtad, és neked nem jött be).

    Na de a másik kérdés, ha nem voltál megelégedve vele, akkor melyik programéval voltál ?:)
    Ugyanis én ha valamivel kapcsolatban kifejtem elégedetlenségemet, akkor szoktam hozni pozitív példát is.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz #40553216 #202 üzenetére

    Ja, a pöttyök után szóközök jöttek vón.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #204 üzenetére

    De ha annyira nem érdekel, akkor annyira se érdekeljen, hogy bíráljad. Ugyanis innentől kezdve ez trollkodás.

    Az ingyenes Office-ok közül a két legismertebb az OpenOffice, és a LibreOffice. Ezeket már már több mint 10 éve használom, így elmondhatom, hogy van benne tapasztalatom, és emellé mintegy bónuszként szavahihetőségem is, valamint jogalapom, hogy összehasonlíthassam őket. Csak, hogy értsd: ha én csak papírból ismerném ezeket a szoftvereket, vagy csak magamban elkönyveltem volna, hogy ezek nem jók, mert nyílforráskódúak, és az ingyenes az úgyis rossz stb... (ez ugye nem igaz, de sajnos sokan így állnak hozzá), akkor én trollkodnék.

    De nem így van, mert én folyamatosan használom az ingyenes irodai csomagokat, anno több mint 10 éve OpenOffice-t használtam, pár éve pedig áttértem a LibreOffice-ra, és olyan is volt, hogy együtt használtam huzamosabb ideig az Office 365-tel. Sőt azt mondom, hogy Windows operációs rendszerre, a legjobb ingyenes irodai alkalmazás az én véleményem szerint a LibreOffice. Sűrűbben frissül mint az OpenOffice, tud magyarul, ingyenes, és otthoni feladatokra, ha csak az embernek nem kell speciális fájlformátumokat (például Microsoft szabadalommal védett)formátumokat kezelnie vele, akkor egy jó megoldás.

    De!

    A helyesírás-ellenőrzőkről volt szó, és arról, hogy én azt mondtam, hogy a Wordben lévő implementálása az Internet Explorer böngészőbe remek lenne.

    Ha ezt a modult vizsgáljuk az ingyenes és a fizetős két irodai csomag összehasonlítására akkor azt kell, hogy mondjam, tapasztalataim alapján az Office 365 megoldása, sokkal jobb.

    Indoklás:
    A LibreOffice kijavítja ha elgépelsz vagy helytelenül írsz le egy szót.
    Az Office 365 viszont ezen túl megy. Nem csak az adott szót elemzi, hanem vizsgálja a mondat szerkezetet, figyelmeztet ha egy összetett mondat túl hosszú, vagy ha helytelen a mondat szerkezet egyéb esetben. Sőt, olyan színtű javaslatokat, és indoklásokat ad a tudtodra, mint amilyet a http://helyesiras.mta.hu/ oldalon is találhatsz. Na ezért jobb!

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #208 üzenetére

    "De jobbat mondok: most fogok trollkodni."

    Nem most fogsz, állandóan trollkodsz. Az összes MS topicba bejársz, mint valami önkéntes hittérítő.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #208 üzenetére

    Viszont megnéztem csak a te kedvedért, Firefoxban, és Google Chromeban is az utolsó hozzászólásomat:

    Firefox:

    Google Chrome:

    Korrigáltam az egy elírást:

    "A LibreOffice kijavítja ha elgépelsz vagy helytelenül írsz le egy szót.
    Az Office 365 viszont ezen túl megy. Nem csak az adott szót elemzi, hanem vizsgálja a mondat szerkezetet, figyelmeztet ha egy összetett mondat túl hosszú, vagy ha helytelen a mondat szerkezet egyéb esetben. Sőt, olyan szintű javaslatokat, és indoklásokat ad a tudtodra, mint amilyet a http://helyesiras.mta.hu/ oldalon is találhatsz. Na ezért jobb!"

    Az meg elég komolytalan, hogy használjon az ember IE mellett hozzászóláshoz szövegszerkesztőt :)

    Valamelyik topicban, ahol szokásodhoz híven valamelyik MS terméket fikáztad, feltettem neked egy kérdést ami azóta is megválaszolatlan. Biztosan emlékszel rá, csak valamiért elfelejtetted megírni a választ :)

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #216 üzenetére

    A 215-re majd később... mert éppen videót szerkesztek, de:

    "Meg:
    "Teljesen logikus, hogy a táblákon ne legyen asztal"
    Érdekes módon fordítva ezt sem tudtátok elfogadni."

    Most komolyan kérdezem: hagyományos PC esetében Windows asztal nélkül szerinted komfortosan használható lenne a rendszer? Hova tennéd a sok ikont? Arról már ne is beszéljünk, hogy a régebbi játékok és programok nem lennének kompatibilisek nagy eséllyel.

    Egyébként erre a kérdésedre csak válaszolok, röviden és őszintén:

    "Különben meg tükörbe szoktál nézni?"

    Szoktam tükörbe nézni, egy igen jóképű, jellemvonalaiban gerinces pasas szokott visszatekinteni rám. Ja fontos még megemlíteni, ha hátra fordulok nincs mögöttem senki :)

    Egyébként jó ez nyelvtannáciskodás, amikor elfogynak az érvek jön ez :D

    Még egy kis adalék: ezt a hozzászólásomat is Windows Internet Explorer 11 alól írtam.

    Viszont a Start menü az két szó, ha már nyelvtannáciskodunk ;]

    Szerk: Egyébként kicsavartad ezt a Start menüs dolgot is, mert én csak az ellen foglaltam állást, hogy valaki csak emiatt ne váltson a korszerű Windowsra. Ha valaki vállalja annak az ódiumát, hogy harmadik féltől származó Start Menü alkalmazást telepít Windows 8.x-re, akkor tegye. Viszont lehetőleg a rendszer stabilitása érdekében megbízható fejlesztőtől válasszon. Nyilvánvalóan ez egy köztes megoldás, mely nem is annyira a Windows 7-ről váltók számára égető, hanem az XP-ről. Amennyiben valaki kihagyja a Windows 8.x-et, és marad a Windows 7-nél, még mindig egy relatíve koszerű OS-t használ, ami támogatja az SSD-k helyes kezelését, és sokkal könyebben megszokható egy XP-snek mint egy Windows 8.x.

    [ Szerkesztve ]

  • Rimuru

    veterán

    válasz #40553216 #222 üzenetére

    és Syl

    Azért nem mindegy hogy a böngésző motor mit tud. Nézzetek meg egy agyon scriptelt oldalt (elég Google szolgáltatásáig menni) egy Webkites (pl.: dwb) majd egy Blink (Chromium) motoros böngészővel érezhető különbségek lesznek már görgetési sebbegésben is (és az alapok is ugyanazok). Próbálgattam Firefox alatt az Electrolysis-t, az is elég sokat fog dobni az érzésen.

    Vigyázat, csalok!

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #215 üzenetére

    Akkor most válaszolok pár kérdésre. Visszafelé talán könnyebb lesz, mert egy novellának is elmenne terjedelmileg a hozzászólásod, ami egyébként masszív személyeskedéssel, és (céltalan) találgatásba fulladó eszmefuttatásba fordul. Önmagában ennyi is elég lenne, hogy ne válaszoljak rá, de az a helyzet, hogy a másik táborban, ez az elkeseredett düh, agresszióvá manifesztálódik rendszeresen. Mert ugye nehéz megemészteni, hogy van egy olyan szoftver fejlesztő vállalat, ahol 21 milliárd $ profit is összejön, és ami nem összeegyeztethető a zárt forráskódú szoftverek szarok világnézettel, meg azzal sem, hogy az emberek és a cégek gyűlölik ezeket, "mivel otthonra is vacak, hát még szerver környezetbe" stb. Ugyanis ha így lenne, akkor hogy jön össze a több tíz milliárdos nyereség ?:)

    Amikor pedig rájönnek arra, hogy kicsiny világképük veszélyben forog, akkor jön a modern kori Zrínyi féle kirohanás, amiket én személy szerint mindig élvezettel olvasok :)

    Egy szösszenet az elejéről, tőled nekem, nekünk:

    "Attól, hogy te meg hozzád hasonlók, akik inkább az MS termékek kritikátlan istenítésében találják meg életük egyetlen élvezeti forrását, nem tudnak értelmes választ adni sok feltett "

    Honnan tudod, hogy ez az életünkben az egyetlen öröm? Éled az életünket, vagy esetleg megfigyelsz bennünket? Esetleg feltételezel? Az a helyzet, hogy volt egy kis időm belenézni azokba a topicokba, amik releváns információkkal bírnak ténykedésedet tekintve. Igen Windows témákról van szó, miről is másról.Nos el kell mondanom, hogy nem lepődtem meg, azt találtam, amire számítottam. Akkor mi is feltételezzük, hogy neked pedig ennek az ellenkezője? A szabad szoftverek terjesztése és magasztalása? Mert a Windowszos témákban, hírek fórumain írt hozzászólásaid jelentős részében, vagy Windows fikázás van, vagy nyílforráskód éltetés, esetleg a kettő keverése.

    Láttál engem Linuxos topicban, Linuxot fikázni? Egyáltalán nem is tudom jártam e olyan topicban. Kivétel az Android aminél azonban kijavítottál, hogy sajnos az nem teljesen Linux, meg a Google kezében van és ez így nem az igazi.
    Asztali Linuxot nem használok. Ebből sosem csináltam titkot, de nem szoktam kritizálni sem. Ha azt írom, hogy asztali fronton elterjedtségét nézve közelében sem jár a Windowsnak, az nem fikázás, még csak nem is kritika, hanem száraz tényközlés. Egyébként halkan jegyzem meg, hogy nekem van vásárolt SuSe Linuxom még 2004-ből, amikor még nem OpenSuSe Linux volt a neve, és amikor még csak az egy CD-s verzió volt az ingyenes. Debrecenben vettem a LanSoftból.

    "Miért? Csak azt a rendszert lehet szidni, amit NEM használsz? Nem ez lenne a tiszta trollkodás?

    Azt pont nem! Az én értékrendem szerint azt etikus kritizálni, ami ha nem ingyenes, akkor megvásárolt, géphez kapott előtelepített példány... szóval amiért így vagy úgy de fizetett az egyén. Igen, akkor joga van azt mondani, hogy kérem, ezért a termékért fizettem, és egyáltalán nem vagyok vele megelégedve! Hogy előtte, mellette, közben, utána, Linuxot, vagy egyéb rendszert használ, az mellékes. A lényeg, hogy ne az a felállás valósuljon meg - amit egyébként sajnos sokszor tapasztalok -, miszerint van egy réteg amelyik már akkor köp, amikor meghallja a Windows nevet, és vagy nem is hajlandó használni - soha nem is tette, és ez még a jobbik verzió -, vagy menjen csődbe az MS felkiáltással, azért futtatja a warez Windows-t, mert játszani inkább mégis azon játszana, de ha valami gondja van olyan arccal szidja a terméket, mintha minden jogalapja meg is lenne hozzá! Tehát fontos, hogy olyan kritizálja, és csak azt a verziót, amit vagy korábban rendszeresen használt, vagy most is használ!

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #40553216 #234 üzenetére

    A kérésedet teljesíteném, ha módomban állna. Viszont jelenleg csak a LibreOffice van fent. De egyébként ezzel nem cáfolom amit korábban írtam. Egy évnyi aktív Office365 Wordös tapasztalattal a hátam mögött tettem.

    Szerk: egyébként az egész Office365-ből két olyan alkalmazás volt, amit használtam: A Word és az Outlook. Igaz utóbbi Windows 8.1-nél szerintem a feleslegesség határát súrolta, lévén a Windows 7-nél korszerűbb rendszerben újból van beépített levelezőkliens. Windows Vistában szintén van alapból ilyen a Windows Mail. A kakukktojás pont a népszerű Windows 7, oda ugyanis külön kell letölteni a Windows Live Mailt.

    A táblázataimat - mivel eredetileg is LibreOffice-ban keletkeztek - és OpenDocument-munkafüzet formátumúak , az Office 365 fent léte mellett is az eredeti ingyenes irodai csomaggal kezeltem továbbra is.

    :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • obligat

    senior tag

    válasz #40553216 #246 üzenetére

    Alap szinten én kódolok új fícsört, de én sosem tanultam, csak ami rámragadt, illetve utánajártam. Az a barátom aki programozó matematikusnak készült az első Atarija óta, na ő nem alapszintű alkalmazásokat dobál össze. Persze, nem egyik napról a másikra, de nem is vészesen sok idő.Olyan mindent (könyvelés, leltár, árukészlet, webshop, helpdesk, support, mind IOS és androidos telókon is részben elérhető, illetve működtethető) lefedő vállalatirányítási rendszert hoztak össze, ami láttán még a laikus is csettint.
    Amióta ilyet láttam (működés közben is, élesben), azóta ráhajtottam a windowsra a szemfedelet.

    [ Szerkesztve ]

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák